Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınları > Asansör Tekniği C1
Asansör Tekniği C1

Asansör Tekniği C1

Birsen Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%15 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 34 TL
Etiket Fiyatı: 40 TL
Kazancınız: 6,00 TL
Kazanacağınız Puan: 68
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Asansörler, Uygarlığın, İnsanlık himsetine sunduğu, iş görümüdür. Asansör tesisatları, yaşamımıza uyan, zamanla gelişen, daha teknik ve çok işlevli, konforlu hale dönüşmektedir. Asansörler hakkında, gerekli olan teknik bilgileri edinebilmemiz için, bu tip kitaplara ihtiyaç görüldüğü açıktır. Ancak bu konuda kitapların azlığı dikkat çekicidir.
Bu yüzden, dökümaı şeklinde, çok resimli ve çözümlü problemli hazırladığımız kitabın hacimli ve sıkıcı olmaması için böyle bir tip yazınım yoluna geçilmiştir.
Teni görünüm ve anlam tertibinde çizilen kitapta, Asansörlerin genellikleri, değişik yönden »lamla, trafik hesapları, fiziksel, yeni dönüşümleri, toplam randımanların hesapları ve makinaların geçici rejimi, çelik halatlar, raylar ve flambajda karşılaştırılmalı hesaplan, kısa fakat geniş çerçevede araştırmaları verilmektedir. Burada aynı zamanda en basit haliyle, montaj-takım-işçilik ve detayları da, ele alınmaktadır.
Yazınımızı şu dört ana temel bağlamaktayım :
1 - Asansör ve yan parça imalatçıları; 300 dolaylarındaki, parça, imalatçılarının, çeşitli ülkelerdeki, zamanla gelişen, teknolojisi.
2- Asansörlerin imalatta ve çalışırken denetimleri : Ülkemizde, Yasal olarak, Bayındırlık, Sanayi ve Teknoloji, Enerji, Milli Eğitim, ile diğer yetkili Bakanlıklarla, Standartlar Enstitüsü, Mahalli İdareler, Belediyeler, bu grupta yer almakta olup, İnşaat, Mimar, Makine, Elektrik, Metallürji v.d. Mühendisleri ve Odalarıyla, diğer Asansör tesisleri ile ilgili Serbest Meslek Sanayi ve Ticaret, Birlik Odalarının katkıları çok önemli ve çok büyüktür.
3- Asansör Yüklenimcileri (Müteahhitler) : Müteahhitler, İmalatçıların, kontrollerin, Bina ve Sorumlularının gereksinimleri, Şartnameleri, fenni tüzük, yönetmelikleriyle, karşılaşarak, bunlara en uygun, teknik ve ekonomik çözümleri, sorumlulukları altında, her çevreye, hizmet verirler.
4- Yapı Sahip ve Sorumluları; İstenimciler, binaların fonksiyonel durumları, Mimari ihtiyaç ve güzellikleri, en ekonomik çözüm, konfor, emniyet, son gelişim, yüksek teknoloji, uzun ömür, sistematik devamlı bakım-onarım hizmetlerini haklı olarak bekler ve yaptırırlar.
Göz önüne aldığım, bu özellikler altında, Asansör Teknolojisini, olabildiğince, Mal sahiplerine, Yöneticilere, Asansörlerin yapım, bakım, onarım v.d hisnetlerinde bulunan tüm, Yardımcı, Montör, Teknisyen, Tekniker, Mimar, Mühendis ve Yasal Denetim ve Denetleyicilere, İmalatta bulunanlara ve öğrencilere sunmaya çalıştım,
Otuz yılı aşan, Mühendislik çalışmalarımdan edindiğim ve çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler açısından, bu çalışman uzun süre aldı. Ancak ibret ve acı verici, asansör kaza haberlerini, gazete kupürleriyle ilave etmeyi uygun gördüm.
Senelerce, saatlerce devamlı hizmet veren asansörler, İmalat, Montaj, İşletme, Bakım, Onarım eksildiği, kusur, yanlışlığını hiç bir zaman af etmez Bu sebeplerle, Asansör tesisleri, komple, dörtdörtlük olması zorunlu olup, tesisatının ilk yapımında, hatalı, eksik ve ucuz yollara kaçılmamalıdır. Emniyet ve Ömür yönünden- çok özen, itina gösterilmelidir.
Kitapta, olabilecek, gözden kaçan, çok kıymetli kitap ve dokümanından aktarılan resim, bilgilerin, hatalarından, tenkit ve yapıcı katkılara her zaman amadeyim.
Tek düze inmemek, tarafsız olabilmek çabasıyla, hesaplarda, konstrüksiyonlarda, çok çeşitli kaynakların, resim, bilgi ile sistematiklerinden, faydalanılmıştır.
En nihayet, beni bu kitabı yazmaya yönelten, maddi ve manevi destekleyen, tüm dost ve arkadaşlarıma, kırk yıllık sımf arkadaşım sayın Ş. Akyüz ile sayın, Akar, Minimak, Meksan, Mekisan, Liftsan, Türkeli, Bulut, May, K Elektro, Çelik halat, Ray ve diğer asansör parçalan imal eden ve broşürleri ve reklam vermekle destekleyen Tüm Kuruluş ve Şirketlere, Sahip, Yönetici, Mühendis, Teknik Elemanlarına, Keza döküman ve teknik bilgi ulaştıran bütün ilgililere teşekkürlerimi borç bilirim, 1990-1996
İbrahim Gündüz KAN
Elektrik Mühendisi
Ürün Detayı
ISBN: 9789755112909
Yazar Adı: İ.Gündüz Kan
Yayıncı: Birsen Yayınları
Dil: Türkçe

Başa Dön