Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Eğiten Kitap > Beni Benden Dinleyin
Beni Benden Dinleyin

Beni Benden Dinleyin

Eğiten Kitap
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%18 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 19,68 TL
Etiket Fiyatı: 24 TL
Kazancınız: 4,32 TL
Kazanacağınız Puan: 39
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Beni Benden Dinleyin
Okul öncesi kişisel gelişim seti, davranış bozuklukları, değerler, duygusal zekâ ve sosyal beceriler olmak üzere toplam 4 kitaptan oluşmaktadır. Kitaplarda geçen her konu için sınıfta öğretmenin öğrencileriyle paylaşması gereken özel anekdotlar yer almaktadır. Ayrıca ailelere yönelik olarak yaşanan sorunların nedenleri ve çözüm yolları ile bahsedilen konuların çocuğa kazandırılmasında üzerlerine düşen görevleri içeren öneriler bulunmaktadır
1. Sorunlarımı Çözüyorum: Mutluyum (64 syf)
Amaç: Çocuklarda görülen uyum ve davranış sorunlarını sınıf ortamında ve evde, küçük hikâyelerle, çocuğun muhakeme etmesi yoluyla farkındalık kazanmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.
İçerik: Uyku bozukluğu, okul fobisi, yeme bozukluğu, yalan söyleme ve izinsiz alma (çalma) davranışı, saldırganlık, kıskançlık konuları işlenmiştir. 2. Benim de Değerlerim Var (64 syf)
Amaç: Çocukların toplumsal değerleri sınıf ortamında ve evde küçük hikâyelerle inceleyip muhakeme etmelerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu yolla çocukların toplumsal değerleri içselleştirmeleri hedeflenmiştir.
İçerik: Sorumluluk, yardımseverlik sabır, doğruluk, saygı, adil olma konuları işlenmiştir.
3. Kendimi İfade Edebiliyorum (64 syf)
Amaç: Çocukların duygusal zekâlarını geliştirmelerine destek olmak amacıyla hazırlanmış küçük hikâyelerin sınıf ortamında ve evde aileleriyle beraber muhakeme edebilmelerine yönelik olarak düzenlenmiştir.
İçerik: Öfke, korku, üzüntü mutluluk duygularının çocuklar tarafından fark edilip, ifade edilebilmesi, empati kurma ve özgüvenli davranma konuları işlenmiştir.
4. Ben Sosyal Biriyim (64 syf)
Amaç: Çocukların sosyal beceri ve sosyal yeterliliklerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla hazırlanmış küçük hikâyelerin sınıf ortamında ve evde aileleriyle beraber muhakeme edebilmelerine yönelik olarak düzenlenmiştir.
İçerik: İlişkiyi başlatma ve sürdürme becerileri, grupla bir işi yürütme becerileri, duygulara yönelik beceriler, saldırgan davranışlarla başa çıkmaya yönelik beceriler - alay etme ile başa çıkma-, dostluk ve paylaşma, özdenetim konuları işlenmiştir.
Benlik kavramı, bireyin kendisi hakkındaki düşüncelerinin tümüdür ve kendisi hakkındaki algısı onun yaşamının her yönünü etkilemektedir. Olumlu benlik kavramı çocuğun ileride karşılaşacağı sorunları yenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır.
Sağlıklı benlik kavramı geliştiren çocuk öğrenmeye daha fazla isteklidir. Böylelikle okulda daha başarılı, üretken ve sorumluluk sahibi bir birey olur. Diğer yandan sağlıklı benlik kavramı geliştiremeyen çocuk kendini reddeder ve kendini istenmeyen ve sevilmeyen biri olarak görür. Bu durum onların kendilerini güvensiz ve başkalarına bağımlı birer kişi olarak hissetmelerini sağlar. Bu nedenle çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için onların küçük yaşlardan itibaren olumlu benlik kavramı kazanmalarını desteklemek gerekmektedir.
Bireyin “benlik kavramının oluşmasında, ben kavramı çok önemlidir. Ve çocukta sağlıklı belik kavramının gelişebilmesi için kendisini tüm özellikleriyle iyi tanıması gerekir Diğer çocuklarda olduğu gibi özel gereksinimli çocuklarda da kendileri hakkındaki düşünceleri benlik kavramının oluşmasında önem kazanmaktadır.
Bu kitap, 6-11 yaş çocukların kendilerini fark etmeleri, gözlemlemeleri, tanımaları ve kendileri hakkında olumlu düşünmeleri için ilk adım olan “ben” kavramalarını amaçlamaktadır. Bu kitabın sayfalarına bakarken aslında bizim için çok önemsiz, sıradan görünen bilgilerin özel gereksinimli çocuklar için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu göreceksiniz. Sevgili çocuklarımız umarız bu kitapla tanıştıkları için mutlu olurlar. Nilgün Metin-Semra Şahin-Sonnur Işıtan
Ürün Detayı
ISBN: 9786055472405
Yazar Adı: Semra Şahin
Yayıncı: Eğiten Kitap
Dil: Türkçe

Başa Dön