Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Nobel Tıp Kitabevi > Beynin İyileştirme Gücü
Beynin İyileştirme Gücü

Beynin İyileştirme Gücü

Nobel Tıp Kitabevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%1 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 69,3 TL
Etiket Fiyatı: 70 TL
Kazancınız: 0,70 TL
Kazanacağınız Puan: 139
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Literatür, EEG Biofeedback ile ilgili hiçbir negatif çalışma göstermemekte ve EEG Biofeedback'in birçok alanda majör tedavi edici rolünün olması gerektiğini tavsiye etmektedir. Benim şahsi fikrim, herhangi bir ilaç bu kadar geniş bir alanda etkili olsaydı dünya çapında kabul edilir ve yaygın bir şekilde kullanılırdı".

Prof. Dr. Frank Duffy, Çocuk Nörologu, Harvard Tıp Fakültesi, Amerika"Hekim ve psikiyatristler, beyin rahatsızlıklarının tedavisinde basitçe ilaç reçete etmeye alternatif teşkil edecek, neurofeedback gibi teknolojik gelişmeleri sevinçle karşılamalıdır".

Prof. Dr. D. Corydon Hammond, Utah Üniversitesi, Amerika"EEG Biofeedback diğer adıyla Neurofeedback'in Amerika Birleşik Devletlerinde psikiyatride yasal tedavi usulü olarak tanındığına dair beyanımı kabul edin".

Doç. Dr. Thomas Brod, Psikiyatrist, UÇLA, Amerika."Neurofeedback Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Hastalığı, Epilepsi, Anksiyete, Depresyon ve Travmatik Beyin Hasarı 'nın tedavisiyle ilgili klinik-bilimsel standartlara uymaktadır."

Prof. Dr. Larry Hirshberg, Brown Üniversitesi, Amerika."Teşhis amaçlı, nörometrik veritabanı kullanılarak yapılan tetkikleri, bir düzinenin üstündeki Amerikan sigorta firmaları da rutin olarak karşılamaktadır. Daha da fazlası, NxLink ve diğer QEEG veritabanları, Nöronal Regulasyon Birliği üyeleri tarafından neurofeedback'e yol göstermek üzere başarılı bir şekilde kullanılmaktadır ve sonuçları da sayısız yayında belgelenmiştir ayrıca binden fazla üyenin katıldığı yıllık toplantılarda da bu sonuçları sunmuşlardır. Veritabanına göre uygulanan neurofeedback, dikkat eksikliği hiperaktivite, depresyon ve travmatik beyin hasarı olan sayısız vakada başarılı bir şekilde uygulanmaktadır".

Prof. Dr. Robert Cancro, New York Üniversitesi, Psikiyatri ABD Başkam, Amerika.

Prof. Dr. E. Roy John, New York Üniversitesi, Nörometrik Analiz Servisi, Amerika"Dr. Sürmeli, Uygulamalı Sinir Bilimi Birliği (SAN)' in kurulumunda bize iştirak etti ve Eğitim komitesinin değerli bir üyesi oldu, EEG biofeedback ile Otistik spektrumda ve Zihinsel Özürlülükte hayli yaratıcı çalışması büyük saygıyla karşılandı".

Prof. Dr. John Gruzelier, London Üniversitesi, İngiltere"Dr. Sürmeliye gelince, Türk Psikiyatrisine katkılarından ve hastalarına verdiği kaliteli hizmetten dolayı övgü almalıdır, birçok vaka başka türlü yardım alamamaktadır. Birkaç yıldır QEEG ve QEEG rehberli Neurobiofeedback ile kazandığı başarıları Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika'da Neurobiofeedback ve QEEG ile uğraşan profesyonel nöropsikiyatristler ve nöropsikologlar tarafından takdir edilmektedir. Kendisi, Neurobiofeedback eğitiminin cevap verdiği durumlar listesine Neurofeedback in bu hastalardaki bilişsel fonksiyonlarda etkili olabileceğini göstererek 2 yeni hastalık daha katmaktadır, Down Sendromu ve Zihinsel Engellilik. Dr. Sürmeli'nin çok iyi bir psikiyatrist olduğunu düşünerek saygı duyuyorum ve Ne\v York'da kendi merkezimde onun gibi bir iş arkadaşına sahip olmaktan gurur duyarım".

Kıdemli Psikiyatrist, Dr. Daniel Kuhn, Columbia Üniversitesi, Amerika."Dr. Tanju Sürmeli bu listeye, kısa zamandır neurofeedback yapmasına rağmen iki yeni hastalık ekledi. Down Sendromlu ve zihinsel engelli kişilerde kognitif süreçlerini ilerletmede kullanıyor. Bu yolla hastalarına yardımcı olduğu için cezalandırmak yerine tebrik edilip cesaretlendirilmelidir. Ben mesleğimi icra ederken onunla çalışmaktan gurur duyardım. Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklarda, hastalara yardım etmek için daha iyi bir yolda en önde yerini almıştır".

Prof. Dr. Jonathan E.VValker, M.S. Nörolojist, SoutWestern Tıp Fakültesi, Dallas, TX, Amerika."Dr. Sürmelinin çalışmalarını yıllardır duyuyordum. Kendisi alanda uluslar arası düzeyde tanınırlğı olan değerli bir klinisyen ve önemli bir teorisyendir. Zihin Sağlığı alanında, Neurofeedback'in keşfinden daha önemli bir gelişme şimdiye kadar olmamıştır. Hepimiz hergün, psikoterapinin ve psikotropik ilaçların limitleriyle yüzleşiyoruz. Bizler, beynin salınım mekanizmalarının eğitilebilme olasılıklarını tanımaya başladık. Dr.Sürmeli, bu hayati alandaki önemli öncülerden biridir. Onun çalışmaları ben dahil, birçoğumuzu cesaretlendirir. Umarım siz de anlar ve desteklersiniz. Onun çalışmaları dünyaya bir hediyedir".

Psikolog Sebern F. Fisher, MA, Neurofeedback eğitmeni, MA, Amerika." Dr. Tanju Sürmeli Türkiye'deki bu yeni klinik alanda bir öncüdür ve Hollandalı ve Avusturyalı meslektaşlarının desteğini kazanmıştır".

Dr. Martijn Arns, Brainclinics Diagnostics Direktörü Applied Neuroscience Foundation Başkanı, Hollanda

Ürün Detayı
ISBN: 9789754207156
Yazar Adı: Dr.Tanju Sürmeli
Yayıncı: Nobel Tıp Kitabevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16.00
Boy (cm): 24.00
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön