Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Seçkin Yayınları > Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku
Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

Seçkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Bu ürünün baskısı yok
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 49,5 TL
Etiket Fiyatı: 55 TL
Kazancınız: 5,50 TL
Kazanacağınız Puan: 99
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bilişim sistemlerinin, adeta devrim niteliğindeki gelişmesiyle, insanlık belki de bugüne kadar olmadığı kadar büyük bir değişim yaşamış ve bunu günlük hayatında birebir hissetmiştir. Nitekim insanlığın atom çağından sonra bilişim çağına girdiği ve bunun da “bilişim devrimi” yoluyla gerçekleştiği ifade edilmektedir. İlerleyen yıllarda da bu gelişmenin artan bir hızla devam edeceğinden kuşku duyulmamaktadır. Nitekim çalışmamızın ilk basısının yapıldığı 2004 yılından bugüne yaşanan gelişmeler bu düşüncemizi haklı çıkarmıştır.

Bu değişim kitabımızın ikinci baskısından sonra üçüncü baskısınada yansıtılmıştır. Öncelikle 5237 sayılı TCK’nın yürürlüğe girdiği 1 Haziran 2005 tarihinden bugüne kadar çıkan, ulaşabildiğimiz tüm Yargıtay kararları ilgili bölümlere işlenmiş, YCGK kararlarının tamamı metne alınmıştır. Gittikçe önem kazanan kişisel verilere karşı işlenen suçlar bölümü genişletilmiş ve bu alandaki son gelişmeler kitabımıza yansıtılmıştır. Sosyal medya, siber terör ve bilişim suçlarının ekonomik suçlulukla ilişkisi ayrı ayrı inceleme konusu yapılmıştır. İlk baskıdan bugüne kadar yayınlanmış olan yerli ve yabancı kaynakların büyük çoğunluğuna ulaşılmış, tüm bölümlerde bunlar değerlendirilmiş ve ilgili bölümlere işlenmiştir.

Bunlar kadar önemli olan bir diğer değişiklik ise, kitabımızda isim değişikliğine de gidilmesine neden olan “internet iletişimine ilişkin düzenlemelerin” kitabımıza alınması ve bunun ayrı bir bölüm halinde açıklanmasıdır. Bu bölümde genel bir sınıflandırma yapılıp, konu bilimsel bakış açısıyla işlenmekle birlikte, özellikle 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un düzenlemeleri incelenmiş ve hem bunlar hem de uygulamada karşılaşılan sorunlara ve örneklere kitabımızda yer verilmiştir.

Bunların yanı sıra bilişim hukuku alanında son zamanlarda önemi iyice artan adli bilişim ve 5271 sayılı CMK’ya göre bilişim sistemlerinden delil elde edilmesine ilişkin açıklamalara da kitabımızda ayrıntılı olarak yer verilmiş ve bilişim suçlarına ilişkin koruma tedbirleri, uygulamadan örneklerle açıklanmıştır.


Konu Başlıkları


5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar

765 sayılı Eski Türk Ceza Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar

Elektronik İmza Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar ve Kabahatler

Karşılaştırmalı Hukukta Bilişim Suçları

Bilişim Suçlarına Karşı Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Bilişim Suçlarına İlişkin Ceza Muhakemesi Hukuku Koruma Tedbirleri

İnternete Erişimin Engellenmesi ve 5651 sayılı Yasanın Düzenlemeleri
Ürün Detayı
ISBN: 9789750226090
Yazar Adı: Murat Volkan Dülger
Yayıncı: Seçkin Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 16
Boy (cm): 24
Sayfa Sayısı: 877

Başa Dön