Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Vedat Kitapçılık > Birleşme Ve Devralma İşlemlerinden Kaynaklanan Uyuşmazlıklar Ve Tahkim
Birleşme Ve Devralma İşlemlerinden Kaynaklanan Uyuşmazlıklar Ve Tahkim

Birleşme Ve Devralma İşlemlerinden Kaynaklanan Uyuşmazlıklar Ve Tahkim

Vedat Kitapçılık
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 40 TL
Etiket Fiyatı: 50 TL
Kazancınız: 10,00 TL
Kazanacağınız Puan: 80
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bu eser, 4 Mayıs 2015 tarihinde Prof. Dr. Ziya Akıncı, Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ve Prof. Dr. Hatice Özdemir Kocasakal'dan oluşan jüri önünde tarafımca savunulan ve jüri tarafından oybirliğiyle kabul edilen yüksek lisans tezimin, saygıdeğer jüri üyelerinin önerileri doğrultusunda geliştirilmiş ve güncellenmiş halidir.
Yüksek lisans tezi yazmanın akademik açıdan inceleme yapma becerisi kazanmak adına son derece önemli bir fırsat olduğu düşüncesindeyim. Tez konusuna duyduğum ilgi ve merak, ilk kez böyle bir çalışma yapma imkanı bulan bendenizin emekleme sürecini kolaylaştırmıştır.
Bu çalışma eğer bir yerlere geldiyse bu durum saygıdeğer hocalarımın değerli eleştiri ve görüşleri sayesindedir. Saygıdeğer Hocam Prof. Dr. Ziya Akıncı tez danışmanım olmayı kabul ederek kıymetli vaktini bu çalışmanın ortaya çıkmasına ayırmış ve zengin kütüphanesinden faydalanma imkanını sağlayarak, kaynaklara erişim konusunda bana büyük bir kolaylık sağlamıştır. Yine Saygıdeğer Hocalarım Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ve Prof. Dr. Hatice Özdemir Kocasakal hem tez savunma jürisinde yer almayı kabul etmişler hem de tezin gelişmesi ve eksikliklerinin giderilmesi adına kıymetli vakitlerinden özveride bulunmuşlardır. Ayrıca Saygıdeğer Hocam Doç. Dr. Tolga Ayoğlu, tezim hakkında kendisine danıştığım konularda beni yönlendirerek daha hızlı yol almamı sağlamıştır. Şunu belirtmeliyim ki gerçekten sahip olduğum bu ayrıcalığı kelimelerle tarif edebilmem mümkün değil. Saygıdeğer Hocalarıma buradan tekrar teşekkür etmek isterim.
Anladığım kadarıyla böyle çalışmalarda en fazla fedakarlığı sevenlerimiz yapmaktadırlar. Gerek tezin hazırlanması sürecinde gerekse savunmanın gerçekleştirilmesinden basıma kadar geçen süre içerisinde Annem Sevilay Çelebi'yi zaman zaman ziyaret etme imkanı bulamadım. Ancak belirtmem gerekir ki kendisinin paha biçilemez sevgisi, manevi desteği olmasa bu çalışmayı tamamlayacak gücü kendimde bulamazdım. Kardeşim Ersel Çelebi ile ise tezin yazılması sürecinde ev arkadaşlığı yapma zevkini yaşadım. Ancak savunmanın gerçekleştirilmesinden basıma kadar geçen süre içerisinde kendisini de fazlaca ihmal ettim. Yoğunluğumdan ötürü kendisine ihtiyacı olan desteği verememiş olabileceğimi düşünüyorum. Yol arkadaşım Özge Taşdöndüren'in ise özellikle tez yazmaya çalıştığım o ilk zamanlarda sabrı fazlasıyla sınanmıştır. Kendisinin bu çalışmanın ortaya çıkmasındaki katkısı ise sonsuzdur. Herbirine hayatımda oldukları için teşekkür ederim.
Yine kütüphane kullanımı ve tezin savunulması işinin organize edilmesi ile ilgili yardımları için Sevinç Nural'a, henüz o zamanlar bir tanışıklığımız olmamasına rağmen çalışmanın tamamlanması için son derece önemli olan, benim o an için ulaşamadığım ancak kendisinde bulunduğunu tahmin ettiğim bir eseri bana ödünç vererek büyük bir jest yapan Av. Doğan Gültutan'a, tezin sunuma hazırlanması ile ilgili olarak yardımlarını talep ettiğimde beni geri çevirmeyen Alper Yamakoğlu, Kürşat Baki Kavlak, Ar. Gör. Uğur Kaynakçıoğlu, Av. Fatih Burak Uzun'a tekrar teşekkür ederim.
Bu çalışma 2009 yılı sonlarında aramızdan ayrılan çok sevgili Babam Ahmet Çelebi'nin anısına ithaf edilmiştir. Her ne kadar kendisi hukukçu olmasa da, şuna eminim ki bu çalışma sürecinde bizimle olsaydı çalışmaya çok daha farklı bir gözle bakmamı sağlardı. Bu çalışma sayesinde, her zaman yaşadığı dönemin ötesinde düşünen, hukuk eğitimi almama dolaylı da olsa vesile olan, bugünlere gelmemde çok fazla emeği olan Babam Ahmet Çelebi'ye bir kez daha teşekkür ederim.
Ayrıca eserin okuyucuya ulaştırılmasını sağlayan Vedat Kitapçılık'ın sahibi Vedat Carbaş'a, kapak tasarımı ve dizgi işlemlerini titizlikle gerçekleştiren Berrin Doğrul'a teşekkürlerimi sunarım.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059263191
Yazar Adı: Ali Ergin Çelebi
Yayıncı: Vedat Kitapçılık
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16
Boy (cm): 24
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 204
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön