Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Pegem Akademi Yayınları > Biyolojide Özel Konular
Biyolojide Özel Konular

Biyolojide Özel Konular

Pegem Akademi Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Bu ürünün baskısı yok
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 21,6 TL
Etiket Fiyatı: 24 TL
Kazancınız: 2,40 TL
Kazanacağınız Puan: 43
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Çağımızda, ileri düzeydeki teknolojinin biyoloji alanına uygulanmasıyla, alanda önemli gelişmeler meydana gelmiştir. Örneğin, insan genom projesi çalışmaları ile birlikte büyük adımlar atılmış ve bu sayede yeni araştırma ve çalışma alanları ortaya çıkmıştır. Geliştirilen teknolojik yöntemlerin genetik alanına uygulanması ile birlikte günümüzde genlerin saflaştırılması, nükleotid dizilerinin belirlenmesi, manipülasyonu, çoğaltılması gibi işlemler artık kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunların yanında, klonlama, kök hücre, nanoteknoloji ve biyosensör ile ilgili araştırmalara da büyük hız verilmiştir. Moleküler klonlama teknikleri ile tıp, endüstri, gıda ve tekstil gibi alanlarda önemli olan birçok enzim ve proteinlerin üretimi gerçekleştirilmiştir. Benzer şekilde klonlama teknolojisi ile genleri manipüle edilmiş birçok bitki ve hayvan kopyalanmıştır. Kök hücreler ile ilgili çalışmalar çeşitli hastalıklar için umut ışığı olmuştur. Biyosensörlerin üretilmesi analizlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamış, nanotoknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde de hastalıkların önceden teşhis edilmesi mümkün hale gelmiştir. Geliştirilen otomasyon dizileme sistemleri ve bilgisayar algoritmaları sayesinde insan ve bazı canlılara ait genom haritaları çıkarılmış ve biyolojik veri bankaları oluşturulmuştur.

Eğitim Fakültelerinin 2006 yılında yeniden yapılandırılmasıyla programa yeni dersler eklenmiştir. Yeni programda Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalında okutulmak üzere "Biyolojide Özel Konular" adında yeni bir derse yer verilmiştir. Ders içeriği incelendiğinde konuların biyoloji alanında oldukça dikkat çekici ve önemli konulan kapsadığı görülmektedir.

Bu kitap "Biyolojide Özel Konular" ders içeriğine ve YÖK kur tanımına uygun olarak, çeşitli üniversitelerden değerli hocalarımızın ve alanla ilgili uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Çok alanlı bir kaynak niteliği taşıyan kitaptan, başta ilgili öğretim elemanları, öğretmenler, öğrenciler ve alana ilgi duyanların yararlanacağı umulmaktadır.

Güncellik, geçerlilik ve yaygınlık boyutlarıyla bu kitapta yer alan konular, özelde alan çalışanlarının, alan öğretici ve öğrencilerinin, genelde sıradan vatandaşların ilgilenebileceği çağdaş, önemli, gerekli içeriklerle yüklüdür. Bir boyutuyla da bilim kültürü niteliği taşıyan bu konular genel bilinçlenme için de zorunlu bilgiler içermekte ve özellik, içerik, yarar/zarar kullanım yanlarıyla gündelik yaşamda da bilinmesi zorunlu bilgi alanları niteliği taşımaktadır. Bir ders kitabı olarak hazırlanan bu ürün, aynı zamanda yukarıda belirtilen özelliği de dikkate alınarak içerik ve biçim olarak düzenlenmiştir.

Kitabın gelecek basımlarında niteliğinin artırılması, hatalarının düzeltilmesi, içerik ve biçim olarak zenginleştirilmesi amacıyla, öğretim üyesi, öğretmen, uzmanlarımızın öneri, eleştiri, katkılarını e-posta ile iletmeleri bizleri sevindirecektir.
Ürün Detayı
ISBN: 9786053640608
Yazar Adı: Editör: Fikriye Polat
Yayıncı: Pegem Akademi Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16.00
Boy (cm): 23.50
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 3

Başa Dön