Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Beta Yayınları > Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar
Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar

Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar

Beta Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 25,2 TL
Etiket Fiyatı: 28 TL
Kazancınız: 2,80 TL
Kazanacağınız Puan: 50
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Turizm sektörü zaman zaman yaşanan krizlerden ve ekonomik dalgalanmalardan etkilense de her geçen gün büyüyen az sayıdaki sektörden biri olmaya devam etmektedir. Bu büyüme, sektördeki işletme sayısının artmasını sağlamış ve dolayısı ile rekabeti de beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte günümüzde rekabet sadece işletmeler arasında değil, hemen her alanda yaşanmaktadır. Özellikle üniversite düzeyinde eğitim veren kurumların sayısının artması ile yeni ve eğitimli işgücü çalışma yaşamına girmiş; bunun sonucunda ortaya çıkan rekabet, çalışanların ve özellikle de işletme yöneticilerinin kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini zorunlu hale getirmiştir.

Bu düşünce ışığında kitabı, başta turizm alanında eğitim gören, turizm sektöründe çalışan ve gelecekte bu sektörde kariyer yapmak ve yönetici olmak isteyen turizmciler olmak üzere hem öğrencilerin hem de turizm profesyonellerinin bireysel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırladık. Dolayısı ile kitabın klasik ders kitabı şeklinde olmamasına özellikle önem gösterdik. Bu noktadan hareketle kitabın her bölümü, örgütsel ve yönetsel anlamda bireysel gelişimi kapsayacak konuları içermektedir. Ancak bu bölümlerin bireysel gelişim kapsamındaki tüm konuları kapsadığını iddia edemeyiz. Bu kapsamda değerlendirilebilecek başka konular da kitap bölümleri arasında düşünülebileceğini özellikle belirtmemiz gerekiyor.

Kitapta sırasıyla; Bireysel Gelişimde Vizyon, Bireysel Etik Gelişimi ve Turizm Sektöründe Etik Kodların Geliştirilmesi, Bireysel Gelişimde Duygusal ve Sosyal Zeka, Bireysel Gelişimde NLP, Örgütsel Bakış Açısı İle Tutum, Yaratıcılık ve Çalışanların Yaratıcılıklarının Yönetimi, Motivasyon ve İşgörenler Açısından Önemi, Çalışanlar Açısından İş Doyumu ve Turizm İşletmeleri İçin Önemi, Bireylerin Karşılaşabilecekleri Stres Faktörleri ve Stresle Mücadele Yöntemleri, Çalışma Yaşamında Duygusal Zorbalık ve Sonuçları, Tükenmişlik ve Bireyin Tükenmişlikle Mücadele Yolları, Bireysel Gelişimde Etkin İletişim, Bireysel Çatışma, Bireysel İmaj Yönetimi, Zamanın Etkin Kullanımı ve Yönetimi, Bireysel Değişim, Bireysel Gelişimde Öğrenme ve Yaşam Boyu Öğrenme, Bireyin Gelişiminde Eğitimin Rolü ve Turizm Eğitimi, Bireysel Kariyerin Planlanması, Bireysel Gelişimde Örgütsel Destek, Turizm İşletmelerinde Bireysel Gelişim Engelleri ve Güncel Sorunlar başlığı ile ele alınan bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin her biri ayrı konular olsa da birbirleri ve kitabın bütünü ile olan ilişkilerini göz önüne alarak sıraladık. Bölümleri kaleme alan yazarlar ise Türkiye'de değişik üniversitelerde görev yapmakta olan değerli bilim insanlarıdır.
Ürün Detayı
ISBN: 9786053772125
Yazar Adı: Ömür N. Timurcanday Özmen
Yayıncı: Beta Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Kuşe
En (cm): 16,5
Boy (cm): 23,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 451
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön