Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınları > Elektrik Bilgi Bankası
Elektrik Bilgi Bankası

Elektrik Bilgi Bankası

Birsen Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%15 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 25,5 TL
Etiket Fiyatı: 30 TL
Kazancınız: 4,50 TL
Kazanacağınız Puan: 51
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Yaşadığımız yüzyılın, Elektronik Bilgi İşlem sistemlerinin çok gelişmiş olmasına rağmen, her teknik elemanın, evinde, işyerinde, atölye veya dağda, kırda bayırda, devamlı bilgisayar taşıması olası değildir.
Diğer yönden bilgisayarın türlü bilgilerle de yüklenmesi, CD vb. her an bulunması, alınması da kolay değildir.
19601ı yıllardan itibaren, teknik cep kitaplarına başvurma, Batılı uluslarda yaygın hale gelmiştir.
Ancak imalatçı şirketlerin, kendi mamullerinin, reklamı, tanıtımı, bir kısım teknik açıklama, çizim, şemalarının yanında, küçük kitaplarına, demir, çelik, mekanik, elektrik ana ve değişmez fizik, kimya yasalarının uygulamalarına ait formül, cetveller, basit krokilerini de eklemekteydiler.
Bu özellik, Teknik Üniversite kitaplarında çeşitli dallarda, makina, elektrik, harita, inşaat, gemi inşaatı, mimari, fizik, matematik ve diğer fen kitaplarının en arka sayfalarına (10-30) sayfa kadar eklendiği herkesin bilgisindedir.
Neticede, bazı kuramların, İller Bankası, Elektrik Kurumlan, Bayındırlık, İmar, Sanayi ve Enerji Bakanlıkları da, çeşitli tarihlerde kitaplar, Resmi Gazete Bildirileri vb. şekilde katkıda bulunmuşlardır.
Bu nedenlerle, çeşitli meslektaşlarımız, zaman içinde, sayılan az da olsa (50-100) sayfalık küçük büyük boyutta kitaplar yayınlamışlardır.
Yukarıdaki düşünceler sonucunda, çeşitli deneyim, gereksinimlerle bende bir kısım elektrik bilgilerimizi derlemeye çalıştım ve Elektrik Bilgi Bankası kitabını hazırladım.
İlk sayfaları Genel Yasalar ve Temel Birimler, bu birimlerin dönüşümleri, Elektrik Gerilim Düşüm Hesap ve Namoğramları, Elektrik Sembolleri, Kablolar, Şalterler, Borular, Bağlantı Elemanları, İletkenler Tablo ve Panolara ait şema ve genellikler Alçak Gerilim ön uygulamaları olarak düzenlenmiştir.
Tesisler için, izalatörler, panolar, ayırıcı trafolar beton ve demir direkler kolayca ele alınmıştır.
Arkasından, elektrik motorları, bobinajlar, doğru akım motor ve bobinajları, aydınlatma tekniği, ölçme alet bağlantıları, sayaçlar, trafo, redresör, kondansatör hesaplan, kısa devre hesap numaralan eklenmiştir.
Sonunda, dizel-jeneratörler, asansörler ile mukavemet hesaplan ve bazı fonksiyonel tablolarla ki¬tap sonuçlandırılmıştır.
Kitabın, çeşitli kesimdeki teknik eleman, teknisyen, tekniker, mühendis arkadaş ve meslektaşlarımıza hitaben, faydalı olmasını temenni ederim.
Bu arada okuyanların, faydalananlara işlerinde başarılar dilerim.
En derin saygılarımla.
İbrahim Gündüz KAN
Elektrik Mühendisi
Ürün Detayı
ISBN: 9799755113073
Yazar Adı: İ.Gündüz Kan
Yayıncı: Birsen Yayınları
Dil: Türkçe

Başa Dön