Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınları > Endüstriyel Elektronik
Endüstriyel Elektronik

Endüstriyel Elektronik

Birsen Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%15 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 34 TL
Etiket Fiyatı: 40 TL
Kazancınız: 6,00 TL
Kazanacağınız Puan: 68
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Birinci baskısı 1994 yılında yayınlanmış olan Endüstriyel Elektronik isimli bu kitabın ikinci baskısı hazırlanırken, kitabın bölümleri konulara göre genişletilerek yeniden düzenlenmiş, ayrıca endüstriyel elektronikte büyük önem taşıyan iki konu, algılayıcılar ve mikroişlemci denetimli ölçü ve kontrol düzenleri konulan, iki yeni bölüm olarak kitaba eklenmiştir.
Konuya genel bir bakışın yer aldığı giriş bölümünden sonra gelen Bölüm-2, Bölüm-3 ve Bölüm-4, birinci baskıdaki Bölüm-2'nin üç bölüme ayrılması ve geni şl eti İm esiyl e ol uşturulmuştur.
Bölüm-2, en yaygın kullanılan devre bloklarından biri olan işlemsel kuvvetlendiricilerin lineer uygulamalarına ayrılmıştır.
Bölüm-3 de işlemsel kuvvetlendiricilerin lineer olmayan uygulamalarına yer verilmiştir.
Bölüm-4'de işlemsel kuvvetlendirici dışında kalan Norton kuvvetlendiricisi, işlemsel geçiş iletkenliği kuvvetlendiricisi (OTA), enstrümantasyon kuvvetlendiricisi, zamanlama devreleri, analog çarpma devreleri, faz kilitlemeli çevrim devreleri gibi temel analog tüuıdevre blokları ve uygulamaları ana hatlarıyla ele alınıp incelenmiştir.
Bölüm-5'de lineer ve anahtarlamalı güç kaynakları, temel özellikleri, tasarım ilkeleri açısından ele alınarak incelenmiştir. Bölümün sonunda da doğrultucu devrelerine yer verilmiştir.
Bölüm-6, güç MOSFET'lerine ve bunların uygulamalarına ayrılmıştır.
Bölüm-7'de kodlama ve kod çözme düzenlerinin özel bir sınıfı olarak da nitelendirilebilen A/D ve D/A çeviriciler incelenmiştir.
Bölüm-8, elektronik düzenlerin bilgisayar destekli tasarımına ve devre simülasyouuna ayrılmıştır.
Kitaba yeni eklenmiş olan Bölüm-9'da, fiziksel büyüklüklerin elektriksel büyüklüğe çevrilmesini sağlayan algılayıcılara yer verilmiştir.
Kitaba yeni eklenmiş diğer bir bölüm olan Bölüm-lO'da mikroişlemci ve bilgisayar denetimli ölçü ve kontrol düzenleri ele alınmış, bu tür düzenlerin nasıl gerçekleştirileceği ve ne gibi yarar sağlayacakları, seçilen örnek düzenekler üzerinde gösterilmiştir.
Kitabın sonunda, ana bölümlerde ele alman konularla ilgili ve okuyucunun bu alandaki bilgisini pekiştirmeye yönelik problemler yer almaktadır. Problemler, bölümlerdeki konulara göre sıralanmıştır. İlk baskıdakinden farklı olarak,, kitabın çeşitli bölümlen hazırlanırken yararlanılan kaynaklar, bu bölümlerin hazırlanışma katkıları açısından önem sırasına göre dizilerek her bölümün sonunda verilmiştir.
Kitabın ikinci baskısının düzeltmelerini yapan çalışma arkadaşlarım Ar. Grv Y. Müh. Metin Yazgı, Ar. Grv. Y. Müh. Nil Tanın ve Ar. Grv. Y. Müh. Rıza Can Tarcan'a, Sakarya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğretim elemanı Ar. Grv. Y. Müh. Uğur Çam'a, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim elemanı Ar. Grv. Y. Müh. Aziz Yılmaz'a, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi ve eşim Doç. Dr. Ayten Kımtman'a, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Y. Doç. Dr. Oğuzhan Çiçekoğlu'na ve kitabın ikinci baskısının yayınlanmasını sağlayan Birsen Yayınevi'ne teşekkür ederim. Endüstriyel elektronik konusunda türkçe kaynak eksikliğini tamamlayacağım umduğum kitabın genişletilmiş ikinci baskısının, konuya yönelecek öğrencilere, daha önce konuyla ilgilenmemiş olan ve bu konuda bilgisini arttırmak isteyen mühendislere ve diğer teknik elemanlara yararlı olmasını dilerim.
H. Hakan Kuntman
Ürün Detayı
ISBN: 9789755111773
Yazar Adı: Hakan Kuntman
Yayıncı: Birsen Yayınları

Başa Dön