Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Seçkin Yayınları > Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü
Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü

Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü

Seçkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 42,21 TL
Etiket Fiyatı: 46,9 TL
Kazancınız: 4,69 TL
Kazanacağınız Puan: 84
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Kitabın ilk baskısı 2009 yılında gerçekleşti ve ilk baskı 2015 yılı içerisinde tükendi. Kitabın ilk basımının gerçekleştiği 2009 yılından bugüne kitapta ele alınan konuları ilgilendiren bazı önemli Kanun değişiklikleri gerçekleşti. Özellikle mülkiyet hakkının mutlaklığı ve tapu sicilinin aleniyeti karşısında, mirasçılara ait olan mülkiyet hakkını tanımayarak bir taşınmazın zilyedi tarafından zamanaşımıyla kazanılmasına imkan tanıyan TMK. m. 713/2'de yer alan "ölmüş" ibaresi Anayasa Mahkemesi tarafından mülkiyet hakkını akldırdığı gibi, kazanılmış hak ve hukuki güvenlik ilkelerini de ihlal ettiği gerekçeleriyle Anayasa'nın 2. ve 35. maddesine aykırı bulunarak iptal edilmiştir. Anayasa Mahkamesi'nin bu iptal kararı dikkate alınmak suretiyle, TMK. m. 713/2 hükmüne paralel düzenleme ihtiva eden KK. m. 13/B-c hükmünde yer alan "ölmüş" ifadesi de, her iki Kanun hükmü arasında uyumun sağlanması amacıyla 6302 sayılı Kanunun 4. maddesiyle değiştirilmiştir. Artık tapuda kayıtlı bir taşınmazın malikinin ölmüş olması sebebiyle, o taşınmazın olağanüstü kazandırıcı zamanaşımıyla iktisap edilmesi mümkün değildir.

Yine aradan geçen zaman içerisinde önemli bir Kanun değişikliği gerçekleşti ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu yürürlüğe girdi. Böyle ilk baskıda yer alan ve 818 sayılı Borçlar Kanunu'na ilişkin açıklamalar yeni Kanuna ilişkin olarak güncellendi. Zira KK. m. 23 atfı gereğince, özellikle zamanaşımıyla mülkiyet hakkı akzanılmasına ilişkin sürelerin hesabı Türk Borçlar Kanunu hükümlerine göre yapılmaktadır. Dolayısıyla, bu baskıda mevzuatta yer alan değişikler ele alınmış ve kitap mevzuat bakımından güncel hale getirilmiştir.
Ürün Detayı
ISBN: 9789750218934
Yazar Adı: Dr. Turan Şahin
Yayıncı: Seçkin Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16.50
Boy (cm): 24.50
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön