Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Buhara Yayınları > Evrâd-ı Şâzeliyye; Ebu'l-Hasan eş-Şâzeli Hazretlerinin Evrâd-ı
Evrâd-ı Şâzeliyye; Ebu'l-Hasan eş-Şâzeli Hazretlerinin Evrâd-ı

Evrâd-ı Şâzeliyye; Ebu'l-Hasan eş-Şâzeli Hazretlerinin Evrâd-ı

Buhara Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 8,64 TL
Etiket Fiyatı: 10,8 TL
Kazancınız: 2,16 TL
Kazanacağınız Puan: 17
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Kendisine, ?Niçin ilâhî sırlara ve diğer ilimlere dair kitap yazmadınız?" diye soru soranlara, ?Benim kitabım, dostlarım ve müritlerimdir" diye cevap veren eş-Şâzelî Hazretleri'nin, Hakîm Tirmizî'nin Hatmü'l-evliyâ, Nifferî'nin Mevâkıf ve Muhûtabât, Ebû Tâlib Mekkî'nin Kûtü'l-Kulûb, İmâm Gazzâlî'nin İhyâ, Kuşeyrî'nin Risâle, Kâdî İyâz'ın Şifâ, İbn Atıyye Endelüsî'nin Muharrerü'l-Vecîz'i gibi eserlere özel ilgi göstererek bunları derslerinde şerhettiği, Humeysera'da iken bir akşam müridlerine öğütlerde bulunmanın yanında kendisinin tertip ettiği Hizbü'l-Bahr'i okumalarını tavsiye ettiğini biliyoruz.
Eş-Şâzelî Hazretleri'nin hizibleri yalnızca Hizbü'l-Bahr ve Hizbu'n-Nasr ile sınırlı değildir. Onun Hizbü'l-Kebîr, Hizbü'n-Nasr, Hizbü'l-Berr, Hizbü'l-Âyât, Hizbü't-Tevessül, Hizbü'l-Feth, Hizbü'l-Hıfz, Hizbü'r-Rızk, Hizbü'l-Azîm, Hizbü'n-Necât, Hizbü'l-Hamd, Hizbü'n-Nûr gibi onlarca hizib, duâ ve ezkâr terkibi olup bunlar günümüze de ulaşmıştır. Elinizdeki bu çalışma, eş-Şâzelî Hazretleri'nin bizzat tertip ettiği Hizbu'l-Bahr ile daha ziyade savaşlarda düşmana galip gelmek için okunan Hizbü'n-Nasr'ını ihtivâ etmektedir.
Hizbü'l-Bahr'da Allah'ın lütfu ile sıkıntılardan kurtaracak bir özellik vardır. Okunduğu mekân âfetlerden sâlim olur. Kötü hâdiselere karşı hıfzdır. Onunla zikirde bidâyet ehli için şifâ sırları, nihâyet ehli için safâ nûrları hâsıl olur. Allah güneş doğmadan evvel onu okuyanın isteklerini kabul eder, sıkıntılarını giderir, insanlar arasındaki değerini yükseltir, göğsünü tevhîd ile şerheder, işlerini ve zorluklarını kolaylaştırır, cin ve insanların şerrinden korur, gece ve gündüzün getirdiği şerlerden emin kılar ve hiç kimseyi ona kem gözle baktırmaz aksine daha da sevdirir... Her namazın arkasından onu okuyanı Allah, insan dâhil yarattığı hiç bir şeye muhtaç etmez, mahlûkâtından müstağni yapar, zamanın hâdiselerinden emin kılar. Bütün harekât ve sekenâtında mutluluk yollarını bulmayı kolaylaştırır.
?
Ürün Detayı
ISBN: 9786054530397
Yayıncı: Buhara Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 11,5
Boy (cm): 16
Kağıt Cinsi: Şamua
Sayfa Sayısı: 160
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön