Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Türk Tarih Kurumu Yayınları > Fransa İnkılabının Siyasi Tarihi (3 Cilt)
Fransa İnkılabının Siyasi Tarihi (3 Cilt)

Fransa İnkılabının Siyasi Tarihi (3 Cilt)

Türk Tarih Kurumu Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 35,42 TL
Etiket Fiyatı: 44 TL
Kazancınız: 8,58 TL
Kazanacağınız Puan: 71
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Türk Tarih Kurumu'nun 18 İkinciteşrin 1940'da toplanan Umumi Heyeti, gençlerimize tarih terbiyesi ve tarih kültürü verecek klasik garp eserleriyle, büyük otoritelerin cihan tarihine ait önemli eserlerinin de dilimize çevrilmesini karar altına almıştı. Kurumumuz bu karara uyarak ilk adımda üç mühim eseri dilimize çevirtmiş ve neşriyat serimizin X. sunu bu yayınlara ayırmıştır. Bu eserler şunlardır:
1. A. Aulard, Histoire Politique de la Revolution Française (Fransa İnkılabının Siyasi Tarihi)
2. Alfons Dopsch, Wirtschaftliche und soziale Grundlagen der Europaischen Kulturentwicklung. (Avrupa Kültür İnkişafının İktisadi ve İçtimai Temelleri)
3. Eduard Mayer, Caesar's Monarchie und das Prinzipat des Pompeius (Sezar'ın Hükümdarlığı ve Pompeius'un Başbuğluğu)

Bu üç eserden birincisinin ilk cildini bu defa neşretmiş bulunuyoruz. Müellifinin önsözünde az çok belirtildiği gibi, bu eser, büyük bir tarih olayının nasıl tetkik edildiğini, kaynakların nasıl büyük bir sabır ve ceht ile aranıp elden geçirildiğini ve bunların nasıl derin bir tarihi tenkide tabi tutulduktan sonra kullanıldığını, hulasa modern tarih metodunun böyle bir etüde nasıl tatbik edildiğini göstermesi bakımından ayrıca bir önem taşımaktadır. Kurumumuz bu suretle tarih alanında çalışan genç tarihçilerimize modern tarih yazıcılığının klasik örneklerini de vermiş oluyor. Bu itibarla bu gibi eserlerin tercümesi ve yayınlanması Kurumumuzun maksadına uygun telakki edilmesi iktiza eder.

Aslında bir tek büyük cilt halinde basılmış olan bu eseri, Kurumumuz takriben 350'şer sayfalık üç cilde ayırmış bulunuyor.
Ürün Detayı
ISBN: 9789751624062
Yazar Adı: A.Aulard
Yayıncı: Türk Tarih Kurumu Yayınları
Dil: Türkçe

Başa Dön