Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Do Yayınları > İçeriden İnsan Manzaraları 1
İçeriden İnsan Manzaraları 1

İçeriden İnsan Manzaraları 1

Do Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 11,2 TL
Etiket Fiyatı: 14 TL
Kazancınız: 2,80 TL
Kazanacağınız Puan: 22
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Yazan: Haksöz
Yazı Kaynağı: Haksöz Haber

Yaratıcımız olan Allahın, hayatın anlamı ve akıbeti hakkında elçilerinin sonuncusu Hz. Muhammed (s) aracılığıyla insanlığa ilettiği haber/hidayet, Kuran-ı Kerimdir. Bu temel haberin ve ölçünün kavranması ve uygulanmasında örnek alacağımız öncü insan ise Rabbimizin hikmet ihsan ettiği ve bizim gibi bir kul olan Allahın Elçisi Hz Muhammeddir. Hz. Muhammed, Allah tarafından seçilmiş, en büyük ve biricik mucizesi Kuran olan; sadece Araplara değil, bütün insanlara hidayeti ve aydınlığı taşıyan son peygamberdir

Kuranın hitap ettiği bir peygamber anlayışına kavuşmak, itikadımızı berraklaştıracak ve amellerimizi dosdoğru kılacak ölçüyü elde etmenin mihenk taşıdır. Bu bağlamda Ekin Yayınları tarafından yeniden okuyucusuna sunulan Hz. Muhammedi Doğru Anlamak, Peygamberimizi doğru anlamanın doğru bir Allah ve Kuran algısı ile mümkün olabileceğini işliyor. Prof. Dr. İbrahim Sarmışın kaleme aldığı kitap, mezhebi ve felsefi tartışmalarla üretilmiş olan değerlerle değil; Rabbimizin ilettiği vahyi ölçülere dayanan doğru bir rasul algısını ortaya koymaya çalışıyor.

Sarmışın Allahı Doğru Anlamak, Kuranı Doğru Anlamak, Hz. Muhammedi Doğru Anlamak olmak üzere üç aşamalı olarak planladığı çalışmaların ilki olarak neşredilen bu kitap; Hz. Peygamberin nebevi misyonunu zedeleyen, Kuranın konu etmediği ve tarih içerisinde kurgulanmış beşer üstü özelliklerinden, onun söz ve uygulamalarının dindeki yeri ve değerinin ne olduğuna değin pek çok konuya açıklık getiriyor. Gaybı bilip bilmediği gibi günümüzde de halen Müslüman çoğunlukların itikad mevzuu yaptıkları zanni konularla birlikte, hadis kitapları vb. kaynaklarda Hz. Peygamberin yaşadığı/tecrübe ettiği ya da değindiği iddia edilen konularda da Kuranın yaklaşımları ve rivayetlerin sıhhatine ilişkin tahlillerde bulunuyor.

Eser, vahyin korunmuşluğu meselesi ile de bağlantılı olarak Kuranın toplanması, kitaplaştırılması ve çoğaltılmasına ilişkin Kuran tarihi ile ilgili konularda da tarih içerisinde oluşturulan ve halen yerli yabancı şarkiyatçıların Kuran hakkında şüpheler oluşturmak için sarılageldikleri zanni bilgilerin muhtevası ve kökenlerini de tartışarak, sağlam bir itikadın ancak sağlam temeller üzerinde yükselebileceği düsturunu pekiştirmeye çalışıyor.

Kitapta tüm kurgusal/tasavvur edilmiş algılara ve zanni-gaybi bilgilere karşılık, Kuran merkezli bir peygamber anlayışını oluşturmaya, daha doğru bir ifadeyle vahyi olanın üzerindeki örtüleri kaldırmaya çalışan Sarmış, bidat ve şefaat gibi konuları da ayrıntılı bir şekilde irdeliyor. Tarih içerisinde oluşturulmuş/tahrif edilmiş anlayışlarla birlikte, iman-amel bütünlüğü, adalet, yönetim, şura, içtihad gibi konulara da değinen Sarmış, Hz. Peygamberin doğru anlaşılmasına ilişkin tamamlayıcı pek çok hususa kitapta yer veriyor.

Üzerinde yıllardır ilmi çalışmaların yapıldığı ve çeşitli kitap, dergi ve makalelere konu olmuş hususların toplanıp tartışılması eminiz ki okuyucuya da büyük kolaylık sağlayacak, bu konularda çalışma yapacak araştırmacılara da perspektif ve kaynak/malzeme kazandıracaktır. İki cilt halinde yayınlanan, büyük boy ve hacimli bir kitap olan Hz. Muhammedi Doğru Anlamak, kütüphanemizden eksik edemeyeceğimiz bir kaynak kitap olmakla birlikte, ders halkalarında birlikte okuyabileceğimiz bir çalışma kitabı niteliğinde.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059183208
Yazar Adı: Serdar Koç
Yayıncı: Do Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 14
Boy (cm): 21
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 160
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön