Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Siyer Yayınları > İnsanî İlişkilerde İlahî Ölçü
İnsanî İlişkilerde İlahî Ölçü

İnsanî İlişkilerde İlahî Ölçü

Siyer Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 9,6 TL
Etiket Fiyatı: 12 TL
Kazancınız: 2,40 TL
Kazanacağınız Puan: 19
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
M. Emin Yıldırımın ikinci kitabı İnsani ilişkilerde ilahi ölçü. Dua isimli çalışmanın ardından yayın dünyamıza önemli bir katkısı olacağına inandığımız bu kitap yazarın önsözünde de belirttiği gibi yoğun bir çalışmanın ürünüdür. Aslında insani ilişkiler konusunda yayın dünyamızın çokta yabancı olmadığı bir konudur. Her ne kadar bu alana ait yüzlerce kitap yazılmışsada bu kitabı diğerlerinden ayıran temel özellik kitabın dayandığı referansları yani kaynaklarıdır. Yazar bunu şöyle dile getiriyor. bir haikatin doğruluğu yada hakikate yakınlığı ancak o tezin referfanslarının doğruluğu ile belirlenbilir.insani ilişkiler gibi zor bir konunun referansıda ancak vahiy olabilir. ( sayfa 11 ). Kitap 218 sayfadan ve 6 bölümden oluşmaktadır. Aslında giriş bölümü de insanı anlatan eve vahyin nazarında insanın nazarını karakter ve mizacını, vasfeden bölümüde sayarsak yedi bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde insanın kendi ile ilişkisi 4 ana başlık altında incelenir. Bak, oku, anla ve hükmet. Bu bölümün önemi ve öncelenmesi yazarın kalemi ile şöyle dile getirilir. insanın kendisi ile olan ilişkisi sağlıklı bir yapıda olması, diğer tüm ilişkilerden önce değerlendirilmelidir. çünkü insanın kendi iç dünyası ile olan ilişkisi nitelik ve niceliği diğer tüm ilişkileri doğrudan etkilemekterdir. İnsanın kendisi ile olan ilişkisi sağlıklı bir yapıda olması, diğer tüm ilişkilerinin de sağlıklı olması demektir. Yada tersi sağlıklı olmaması diğer tüm ilişkilerinin hastalıklı olması dcemektir. ( sayfa 26 ) . insanın kendi iç dünyası ile yazarın ifadesi ile canı ( nefsi ) ile doğru bir ilişki kurması zorunlu bir ilişkiyi gündeme getirecektir. Bu ilişkide insan Allah ilişkisidir. Yazar bu ilişkiyide 4 ana başlık altında inceler. Aslında imanın dört boyutu olan marifet, tasdik, amel ve ikrar yazarın kaleminden çok farklı boyutlara sürüklenir. Özellikle marifet başlığında nasıl bir Allah sorusu hiç biryerde bulamayacağımız güzellikte 5 başlık ile incelemeye tabi tutulur. 3. bölüm insan eşya yada evren başlığı taşımaktadır. Sözü yine yazara bırakırsak O şöyle bir girişte bulunur bölüme; vahiy kültüründen mahrum zihinler ya eşya ile ilişkisin çok yüceltip eşyayı ilahlaştıracak, yada eşyayı çok alçaltarak ona hiç değer atfetmeyip nankörlük edecektir. ( sayfa 55 ). Bu bölümde de zengin bir içerik ile karşı karşıya kaldığınızı hemen farkedeceksiniz. Aslında yazarın en temel üslubu anlatacağı şeyleri en basit dil ile ve formüle ederek kısa ama anlaşılır biçimde sunmaktır. Bu bölümde de eşya ile kurulacak ilişkiler maddelenir, yedi başlık altında sıralanır. Kitaba konu olan insani ilişkiler dördüncü bölümde çok geniş biçimde işlenir. İlişkinin temelleri başlığı ile bu temel esaslar dörde ayrılır.

1- taraflar

2- Amaç, gaye

3- Usul Üslub

4- Sonuç istifadeHer başlıkta kendi içerisinde yine yazarın kendi üslubu çerçevesinde maddelenir. Okuyucu ne fazla malumat ile zihni yorgunluk çeker, nede okuduğu bilgileri hıfzetmek için özel bir çaba sağlar. Bu bölümde özellikle hatip muhattap ilişkileri çok güzel işlenir ve bu konuda okuyucuya peygamberden örnekler verilerek teori gibi gözüken şeylerin pratize örnekleri verilmiş olur. Usul ve üslub başlığı sözlü ve sözsüz iletişim diye ikiye ayrılır, her iletişiminde kendine özgü kuralları tek tek sıralanır. Bu bölümlerde beden dilinden koku diline,ruh dilinden renk diline hitaptantan ses tonuna,güzel sözden empatiye onlarca başlık incelenir. 5.Bölümde insani ilişkiler de on altın kural işlenir.Yazar bu bölümün girişinde şöyle bir açılımda bulunur.Özellikleson yirmi yılda bu alana ait yüzlerce kitap yazılmış ve insani ilişkilere dair yıgınla kural tespit edilmiştir.Tabi bu kitapları yazan yazarlar,psikologlar,bilim Vahyin hayat kitabı olması için insanın önce bu kitabı tanıması gerekir. Tanımak için tanışmak lazım, insanın ilahî kitap ile tanışması, hemhal olması, karşısına oturup önce kendini tanıtması, sonra da onun tanıtmasını istemektir. Böyle bir istek bizi Kuran nedir ? sorusuna yöneltecektir. Bana hayat kitabı olması gereken bu yüce ve ilahî kitap nedir? Ne olduğunu bilmediğiniz, ne olduğunu merak etmediğiniz bir kitabı nasıl hayata taşıyabilirisiniz ki?
Ürün Detayı
ISBN: 9786054620036
Yazar Adı: Muhammed Emin Yıldırım
Yayıncı: Siyer Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 13,5
Boy (cm): 21
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 248
Baskı Sayısı: 10

Başa Dön