Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > İrem Yayıncılık > İrem YDS Tamamı Çözümlü Soru Bankası 1
İrem YDS Tamamı Çözümlü Soru Bankası 1

İrem YDS Tamamı Çözümlü Soru Bankası 1

İrem Yayıncılık
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 20,4 TL
Etiket Fiyatı: 25,5 TL
Kazancınız: 5,10 TL
Kazanacağınız Puan: 41
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bildiğiniz üzere, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 04.01.2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak KPDS - ÜDS - KPSS İngilizce sınavları yerine YDS adı altında tek bir sınav yapılması planlanmıştır. Yapılan ilk sınav olan 7 Nisan 2013 YDS sınavında da görüldüğü üzere Okuduğunu Anlama ve Kelime Bilgisinin önemidaha önceki sınavlara nazaran ciddi oranda arttı. Bu nedenle YDS hazırlık sürecinde Gramer konuları ve soru tiplerine dair stratejileri bilmenin yanı sıra bu sürece paralel olarak bol bol Okuma ve Kelime çalışması yapmak da kaçınılmaz hale geldi. Geçmiş sınavlar analiz edildiğinde sınavlarda hem kelime, edat ve Phrasal Verb sorularında hem de okuma parçaları, paragraf tamamlama gibi sınavdaki diğer soru tiplerinde belli bir kelime döngüsü olduğu açıktır. Bu nedenle YDSye hazırlanırken asgari düzeyde bilmeniz gereken önemli kelimeler, Phrasal Verbler ve yaygın kullanılan edatlar vardır. YDS Çözümlü Soru Bankası serimizin ilki olan VOCABULARY / PHRASAL VERBS / PREPOSITIONS isimli bu yayınımızı hazırlamamızdaki ana amaç da budur.
YDSye hazırlık sürecinde doğru kaynakları tespit edip, kelime çalışmanızı tüm sürece yaymalısınız. Kelimeleri listeler halinde değil, birlikte kullanıldıkları yapılar, edatlar, başka kelimeler ile birlikte öğrenmenizde fayda vardır. YDSde dil bilgisi sorularına kadar olan bölümde genellikle 4 kelime sorusu ve 2 Phrasal Verb sorusu ile karşılaşırsınız. Bu 4 adet kelime sorusunun dağılımı 1 sıfat sorusu, 1 fiil sorusu, 1 isim sorusu ve 1 zarf sorusu şeklindedir. Diğer bir deyişle, her bir kelime türü için birer soru sorulmaktadır. Bu 4 sorunun devamında ise genellikle 2 adet Phrasal Verb sorusu göreceksiniz. Kelime sorularını çözerken çoğunlukla soru kökünü anlıyorum, seçeneklerdeki kelimeleri de biliyorum ancak doğru yanıta ulaşamıyorum yorumları yapan adayların sayısı yadsınamayacak kadar çoktur. Bu soruları çözerken neyin neyi nitelediğini, sorulan kelimenin soru kökündeki bağlantılarını bilmek gibi belli stratejilerden faydalanmak gerekir. Örneğin, sıfatlar isimleri nitelediği için, sıfat sorularında soru kökündeki isim önem kazanmaktadır. Seçeneklerdeki sıfatları tek tek değerlendirmek yerine, soru kökünde bu sıfatların nitelediği ismi tespit edip sıfat + isim şeklinde ikili dizilimler oluşturup anlam değerlendirmesi yapmak doğru yanıta ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Başka bir örneği ise zarflar için verebiliriz. Zarflar genellikle fiilleri niteleyebilir, sıfatları ya da başka zarfları da derecelendirebilir. Bu bakış açısıyla, zarf sorularında soru kökündeki fiiller, sıfatlar ya da başka zarflar doğrudan önem kazanır. Seçeneklerdeki zarfı soru kökündeki fiil, sıfat ya da nitelediği başka bir zarf ile birlikte değerlendirmek daha anlamlı çeviriler yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca kelime sorularında, özellikle sıfat, isim ve fiil sorularında, boşluk öncesindeki ya da devamındaki edatlar da ipucu olabilir.
Edat soruları ise dil bilgisi soruları ile karışık olarak hem Gramer soruları bölümünde hem de Cloze Test içerisinde karşınıza çıkacaktır. Edat sorularında zaman zaman bazı kalıplar (at issue, in principle, access to, vb.) zaman zaman da cümlenin anlamını tamamlayacak for, about, vb. gibi duruma uygun edatlar test edilir. Edat kalıplarının test edildiği sorularda doğru yanıta ulaşmak ancak bu kalıpları daha önceden herhangi bir yerde duymak ya da görmekle mümkün olabilir. Aksi halde bu tür bir soruda doğru yanıta ulaşmak oldukça zorlaşacaktır. Yukarıdaki edat kalıplarından at issue kullanımını örnek verecek olursak,bu kullanımda issue isminin önünde neden at edatının kullanıldığının mantıklı bir açıklamasını yapmak zordur, bu tür yapıları kalıp halinde öğrenmek gerekir. Diğer bir deyişle, her yapı için mantıklı bir açıklama yapmak mümkün değildir. Bu nedenle bu kalıpsal yapılara aşina olmanız için okuma ya da dinleme yaparken edat kullanımlarına dikkat etmenizde fayda vardır. Belli fiiller, sıfatlar, isimler ile kullanılan edatlar yukarıda açıkladığımız gruba örnek teşkil etmektedir. Prepositions & Phrasal Verbs in the Pocket isimli yayınımızda bulabileceğiniz bu yapıları sınav öncesinde birkaç kez gözden geçirmenizde fayda vardır.
YDS Çözümlü Soru Bankası serimizin ilki olan VOCABULARY / PHRASAL VERBS / PREPOSITIONS isimli kitabımızda toplamda 225 sorudan ve 1125 kelimeden oluşan 9 Kelime Testi, 100 soru ve 500 Phrasal Verbden oluşan 4 Phrasal Verb Testi ve 150 sorudan oluşan 6 edat testi mevcuttur. Yayınımızı piyasadaki diğer soru bankalarından farklı kılan en önemli özellik tüm soruların detaylı çözümlerinin de sunulmasıdır. Çözümler yapılırken cümlenin çevirisi mutlaka yapılmıştır ve çeldiriciler ile ilgili tüm detaylar da verilmiştir. Bu nedenle, testleri çözdükten sonra çözümleri analiz ederken sadece doğru yanıtı değil, çeldirici olan seçeneklerdeki kelime, Phrasal Verb ve diğer yapıların da kullanımlarını öğrenmenizde fayda vardır.
Bu yayınımızın yanı sıra Kelime, Edat, Phrasal Verbs konuları için YDS sözlüğü olarak nitelendirebileceğimiz Exam Dictionary, Exam Words in the Pocket, ve Prepositions & Phrasal Verbs in the Pocket isimli yayınlarımızdan da faydalanabilirsiniz. Okuduğunu anlama ve Kelime bilginizi geliştirme konusunda ise YDS Readers isimli yayınımızdan ve kelime öğrenme konusunda Türkiyenin en kapsamlı sistemi olan www.PASSAGEWORK.com sitemizden faydalanabilirsiniz.
Ayrıca, YDSye genel olarak hazırlık sürecinde Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ Yaklaşımı ile YDS SINAV STRATEJİLERİ isimli yayınımızı ya da bu yayınımızın konu anlatımlarının ve tüm testlerinin detaylı çözümlerini eğitim videoları olarak bulabileceğiniz www.UZAKTANYDS.com sitemizden faydalanabilirsiniz.
English Exam Centerda ve www.UZAKTANYDS.com sitemizde birlikte sınava hazırlandığımız tüm adaylara teşekkür eder, kitabımızdaki sorular sayesinde sınavda da birçok kelime, Phrasal Verb ve edat sorusu yakalayabilmeniz dileğiyle tüm adaylara iyi çalışmalar dileriz.
Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ
Ürün Detayı
ISBN: 9786054775026
Yazar Adı: Suat Gürcan
Yayıncı: İrem Yayıncılık
Dil: Türkçe
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 19
Boy (cm): 27
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Sayfa Sayısı: 220
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön