Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
İstatistik

İstatistik

Seçkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 26,91 TL
Etiket Fiyatı: 29,9 TL
Kazancınız: 2,99 TL
Kazanacağınız Puan: 54
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Gördüğü yoğun ilgi sonucu gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 2. baskısını yapan kitap, İİBF'lerdeki "İstatistik I - II", "Temel İstatistik" ve "İstatistiğe Giriş" derslerinin müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap, uzun yıllar bu konuda ders veren yazarın verdiği derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca akademisyenlerden gelen istek üzerine kitabın ikinci baskısına "parametrik olmayan hipotez testleri" ve "endeksler" konuları da eklenmiştir.

Kitapta, konuların daha anlaşılabilmesi için konu anlatımının hemen arkasından örnek çözümlere yer verilmiş, ayrıca her ünitenin sonuna üniteyle ilgili soru ve çözümlere de yer verilerek hem konuların hem de ünitenin daha iyi anlaşılması amaçlanmıştır. Eserde, çözümüyle birlikte verilen 200'den fazla örnek ve sorular, İktisadi ve İdari Bilimler öğrencilerine yönelik olması için iktisat, işletme ve idari sahalardan seçilmiştir. Ayrıca bu kitapla, elle çözümü yapılan bir çok örneğin SPSS 22 ve MINITAB 17 istatistik paket programlarında da çözümü yapılarak hem temel istatistik dersi alan öğrencilerin paket programlarla kolayca nasıl çözüm yapacağını göstermek, hem de paket programlar dersi alan öğrencilerin yaptıkları çözümlerin temelini anlamalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Eser, lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlandıysa da, istatistik ile ilgilenen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları
İstatistikle İlgili Temel Kavramlar
İstatistikî Verilerin Düzenlenmesi ve Grafikle Gösterimi
Yer Ölçüleri
Dağılım Ölçüleri
Momentler, Çarpıklık (Asimetri) ve Basıklık
İhtimaller
Anakütle Dağılımları
Örneklem Teorisi
İstatistikî Tahmin Teorisi Güven Aralığı
İstatistikî Karar Teorisi (Hipotez Testleri)
Ki–Kare (Χ2)Testleri
Varyans Analizi
Regresyon ve Korelasyon Analizi
Parametrik Olmayan Hipotez Testleri
Endeksler
Ürün Detayı
ISBN: 9789750234699
Yazar Adı: Ziya Gökalp Göktolga
Yayıncı: Seçkin Yayınları
Dil: Türkçe
En (cm): 16
Boy (cm): 24
Sayfa Sayısı: 376

Başa Dön