Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Yetkin Yayınları > Kamu İhale Sözleşmesinin Feshi
Kamu İhale Sözleşmesinin Feshi

Kamu İhale Sözleşmesinin Feshi

Yetkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 31,5 TL
Etiket Fiyatı: 35 TL
Kazancınız: 3,50 TL
Kazanacağınız Puan: 63
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Kamu ihale sözleşmeleri taşıdığı iktisadî ve siyasî önemi yanında inkâr edilemez bir gerçek olarak hukukî bir öneme de sahiptir. Bu nedenle ziyadesiyle araştırma yapmayı hak eden bir alan olma niteliği taşımaktadır. 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununun yeni olması ve bu alanda yeterli çalışmanın bulunmaması uygulamada belirsizlikler meydana getirmektedir. Bu belirsizliklerin giderilmesi ve araştırmacıların dikkatinin bu alana çekilmesi bu araştırmanın temel amaçlarından biridir.

Kamu ihale sözleşmesinin feshinde teorik yaklaşımların tartışılması ve taraflar arasında sözleşme aşamasında çıkacak uyuşmazlıkların giderilmesinde adil bir çözümü ortaya koyar. Anılan Kanunda yer alan çelişkili hükümlerin yorumlanmasında, idare ile yüklenici arasındaki menfaatler dengesinin korunmasında bu araştırma önemli bir kaynak teşkil edecektir. Araştırma aşamasında yabancı kaynaklara ulaşmamdaki kolaylık başlangıçta öngördüğüm araştırma yolunu ve sonuçlarını önemli ölçüde değiştirmiştir. Burada şunu da söylemek gerekir ki, Türk Hukukunda kamu ihale sözleşmeleri konusunda yapılan araştırmalar Kıta Avrupası Hukuk Sistemine entegrasyonda gerçek bir temel teşkil etmektedir. Bu nedenle karşılaştırmalı olarak konunun incelenmesinde Anglo-Saxon sistemi ile Kıta Avrupası sisteminin farklılıklarının ortaya konulmasında bu eserlerin katkısı inkâr edilemez. (ÖNSÖZ'den)

Çalışmanın birinci bölümünde, kamu ihale sözleşmesinin sona erdirilmesinde önemli kavramlar olan fesih ve ilişkili kavramların açıklamasına yer verilmiştir. Kamu ihale sözleşmesinin kurulma zamanı, feshin hüküm ve sonuçları bakımından önemli olduğu için, ayrıca kamu ihale sözleşmesinin kurulduğu zamana ilişkin görüşler de burada araştırılmıştır.

İkinci bölümde öncelikle sözleşmeyi sona erdiren sebepler araştırılacak daha sonra 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununda yer alan fesih sebepleri ayrıntılı olarak incelenecektir. Her bir fesih sebebi ve bunların kamu ihale sözleşmelerine etkisi ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Üçüncü bölümde fesih usulü ve feshin sonucu olarak tasfiye, zararın hesaplanması konuları ele alınmıştır.
Ürün Detayı
ISBN: 9789754647617
Yazar Adı: Dursun Ali Demirboğa
Yayıncı: Yetkin Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16,5
Boy (cm): 23,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 246
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön