Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > İhtiyaç Yayıncılık > KPSS Keşif Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set 2016
KPSS Keşif Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set 2016

KPSS Keşif Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set 2016

İhtiyaç Yayıncılık
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 66,53 TL
Etiket Fiyatı: 89,9 TL
Kazancınız: 23,37 TL
Kazanacağınız Puan: 133
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Cilt 1 Türkçe 176 Sf.
Cilt 2 Matematik 400 Sf.
Cilt 3 Geometri Mantık 240 Sf.
Cilt 4 Tarih 1 272 Sf.
Cilt 5 Tarih 2 224 Sf.
Cilt 6 Coğrafya 192 Sf.
Cilt 7 Vatandaşlık 176 Sf.
Cilt 8 Safari 128 Sf.

Toplam:1808 Sayfa

Safari Turu Başlıyor

Tarih, cografya ve vatandaslıktan olusan Genel Kültür derslerine yönelik olarak görsel hafızanızı kuvvetlendirmek, böylece çalıstıgınız konuları daha kolay hatırlamanızı saglamak amacıyla ?Safari" kitabımızı hazırladık.
Safari ile konu anlatım kitabımıza çalıstıktan sonra renkli bir tura çıkacak, konuların can alıcı noktalarını tablolar ve haritalarla tekrar edeceksiniz. Ögrenmenize destek olması dilegiyle...

Türkçe
Sizler için geçmis yıllara ait sınav sorularını da inceleyerek hazırladıgımız bu kitap, Türkçe bölümüyle ilgili olarak gelebilecek bütün sorulara yönelik konuları ayrıntılı bir sekilde içermektedir. Bu sınav maratonunda bu kitaptan baska hiçbir konu anlatımlı kaynaga ihtiyaç duymayacaksınız.
Ayrıca kitabımızda yer alan ?Hap Bilgi" bölümleriyle konunun en can alıcı yerlerini ön plana çıkarmayı amaçladık. ?Kesif" bölümünde ise o ünitenin özet bilgilerini görsellerle olusturdugumuz sayfalarla konuları pekistirmenizi hedefl edik.

Matematik
Zamana karsı bir sınavla karsı karsıya geleceksiniz. Belki çogunuz uzunca bir ara verip tekrar sınavlara hazırlanmaya karar vermistir. Belki de matematikle hiç barısık olmadınız. Sevgili arkadaslar, gerekçeniz ne olursa olsun iki yılda bir yapılan sınavlara hazırlanıp girmek için elinize bu kitabı almıs bulunuyorsunuz. Hangi alandan sınava hazırlanırsanız hazırlanın ?matematik" olmazsa olmazdır.
Yayınevimizin uzman yazar kadrosu sizlerin karsılasabilecegi her durumu titizlikle inceleyip elinizdeki bu kitabı ortaya çıkardı.
Unutmayın ki matematikte zekâdan çok, sabra ihtiyaç vardır. Siz uzun bir yola çıktınız. Inanç, azim ve sabırla sıfırdan baslayarak matematigi ögrenebilirsiniz. Bu yıl kitabımızı ikiye bölerek olusturduk. Birinci kitapta yalnız matematik incelendi. Her konu titizlikle islendi, sorular ayrıntılı olarak çözüldü. Ikinci kitabımız biraz farklı oldu. Biz bu kitaba ?Çift Yönlü" adını vermeyi uygun gördük. Çünkü iki kitaptan olusuyor. Kitabın bir kısmında geometri anlatıldı. Diger kısmında da son yıllarda hemen her sınavda karsınıza çıkan sayısal ve sözel
mantık konusu bol örneklerle anlatıldı. Kitabımızı elinize aldıgınızda farklılıgı zaten hissedeceksiniz

Geometri
Sadece bir sorunun dogru ya da yanlıs cevaplanmasıyla hayatınızın degisebilecegi bir sınava hazırlanıyorsunuz. Birçok ögrencimizden su cümleleri sıklıkla duyduk: ?Geometriden zaten az soru geliyor, buna çalısmasak da olur." Inanın arkadaslar, bu öngörü yanlıstır. Evet, az soru geldigi dogru ama bu geometriye çalısmamak için mazeret degil. Bir dogru soru yapmanız bile size memuriyetin kapısını açabilir.
Bunları düsünerek kitapta geometri konusunu ayrı bir bölüm seklinde ele aldık. Kitaba ?Çift Yönlü" adını verdik. Kitabın arka tarafında da sınavlarda artık olmazsa olmaz olan ?Sayısal ve Sözel Mantık" sorularını inceledik. Biz gerek geometri gerek sayısal ve sözel mantık konularında hazırladıgımız bu eserle sizlere yardımcı olmaya çalıstık.
Basarı için bir tek seye ihtiyacınız var: ?sabırlı olmak".


Mantık?
Özellikle son üç yıldır yapılan hemen her sınavda yer alan soruların içeriginde bir degisiklik oldugu görülmektedir. Yayınevimizin uzman ögretmenlerince hazırlanan elinizdeki bu kitap sınavların kapsamları titizlikle incelenerek hazırlandı. Diger yayınlarımızla bir bütünlük saglamaya çalıstık. Matematik kitaplarımızda ?Temel Matematiksel Beceri" konularına çözüm üreteceginiz bilgiler yer almaktadır.
Bu kitabımızda ise ?Akıl Yürütme" ile ilgili konular ele alımıstır. Bu kitap çesitli sınavlarda sorulmus ?sayısal mantık" adını verdigimiz sorular ve çözümlerinden olusmaktadır. Kitabı Kurallı Sayı Tanımları, Sayı Dizileri, Sekil - Sembol Oyun ve Örüntü olmak üzere alt bölümlere ayırdık. Özgün sorular ve ayrıntılı, anlasılır, açık ve net çözümlerle sizlerin begenisine sunduk. Her zaman elinizin altında güvenli bir kaynak olarak kalması dilegiyle simdiden hepinize basarılar dileriz.

Tarih 1
KPSS'de adayların zorlandıgı branslardan biri de tarihtir. Ayrıca tarih dersi sürpriz sorulara açık olması açısından da son yıllarda önem kazanmıstır. Biz de bu duruma baglı olarak kitabımızı mümkün oldugunca ayrıntılı hâle getirmeye çalıstık. Bazı bölümlerde konu anlatımını tablolarla destekledik. Mutlaka bilinmesi gereken ya da ayrıntı olarak ele alınan bilgiler için ?Kesif Zamanı" ikonunu kullandık. Bazı bölümlerin sonundaki ?Kesif" sayfalarıyla o bölümle ilgili özet bilgilere yer verdik. Ayrıca bölüm sonlarında bilginizi ölçecek konu testleri olusturduk. Bu kitapla tarihe artık ?Bilmek Istiyorum" parolasıyla yaklasacaksınız.

Tarih 2
KPSS'de Çagdas Türk ve Dünya Tarihi bölümü %5'lik bir dilimi olusturmaktadır. Bu bölüm oldukça genis bir tarih aralıgını kapsadıgından ayrı bir cilt olarak hazırlanmıs; konu bütünlügü saglanması ve çalısmalarınızı kolaylastırması amacıyla Atatürk Dönemi iç politika gelismeleri, Atatürk ilkeleri, Atatürk inkılapları, 1923 - 1930 yılları arası Atatürk Dönemi Türk dıs politikası konuları da bu cilde eklenmistir.
Bu cildimizde yer alan üniteleri de mümkün oldugunca ayrıntılı hâle getirdik. Her bölüm sonunda konu testlerine yer verdik. Tüm konuları atlamadan çalısmanız sizin için faydalı olacaktır.

Coğrafya
KPSS maratonunda sizlere yardımcı olabilmek için elinizdeki kitabı hazırladık. Bu kitapta ihtiyaç duyacagınız bilgilere ayrıntılı olarak yer verdik. Her ünite sonundaki testler ise ögrenmenizi pekistirmeye yardımcı olacaktır. Ünite sonlarındaki Kesfet bölümleri ünitenin özeti niteligindedir. Konuyla ilgili çalısmanızı yaptıktan sonra bu bölümü okumanız, kısa hatırlatma islevi görecektir. Bilindigi gibi KPSS'de Türkiye'nin fi ziki cografyasından 7, beserî cografyasından 3, Türkiye'nin ekonomik cografyasından 8 soru sorulmaktadır. Bu sorular, lise müfredatına göre hazırlanmaktadır. Bu nedenle elinizdeki çalısmayı hazırlarken bu konuya dikkat ettik.
Cografya konularına çalısırken bir haritadan yararlanmanız, bilgilerinizi daha kalıcı kılacaktır.
Gelece
Ürün Detayı
ISBN: 9786053171744
Yazar Adı: Kolektif
Yayıncı: İhtiyaç Yayıncılık
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 19
Boy (cm): 27
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 1808
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön