Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Şamil Yayınevi > Mütevatir Hadisler Eşliğinde Beklenen Mehdi
Mütevatir Hadisler Eşliğinde Beklenen Mehdi

Mütevatir Hadisler Eşliğinde Beklenen Mehdi

Şamil Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 14,96 TL
Etiket Fiyatı: 18,7 TL
Kazancınız: 3,74 TL
Kazanacağınız Puan: 30
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bilcümle;
Mehdi Aleyhisselam'ın zuhur vakti yakındır. Onun sebebi ile Müslümanlara ve İslam'a büyük bir takviye meydana gelecektir. Onun idareciliği için, zahirde ve batında büyük bir tasarruf vardır. Çok kerametlerin ve hariku'l-adet hallerin sahibi olacaktır. Peygamber Efendimiz Aleyhisselam'ın irhasatı (Peygamberliğinden önce meydana gelen harika haller) gibi hariku'l-adet olan bazı şeyler ve onun (Mehdi Aleyhisselam'ın) vücudundan evvel meydana gelmesi caiz olan acayip işaretler onun döneminde de ortaya çıkacaktır. Bunlar ise hadis-i şeriflerden anlaşıldığına göre onun ortaya çıkmasının başlangıç noktalarıdır.

İmam-ı Rabbani (Kuddise Sırruh)

Elbette o kuvvet-i azimedeki bir hamiyyet-i aliyye fevaran edecek ve Hazret-i Mehdi başına geçip, tarik-i hak ve hakikate sevk edecek. Böyle olmak ve böyle olmasını; bu kıştan sonra baharın gelmesi gibi, adetullah ve rahmet-i ilahiyyeden bekleriz ve beklemekte haklıyız.''

Bediüzzaman (Rahmetullahi aleyh)


Elinizdeki eser, hadîs-i şerîflerde geleceği bildirilen Mehdî aleyhisselâm'dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdî aleyhisselâm kıyâmete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslâm nizâmını yeniden dünyaya hâkim kılacak ve kıyâmetten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saâdet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla Mehdî aleyhisselâm'ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığını öğreneceğiz ve sâfiyâne inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz.

Peygamber aleyhi's-salâtü ve's-selâm'ın doğumuna yakın Yahudi ve Hristiyanlar, O'nun aleyhi's-salâtü ve's-selâm'ın doğumunu beklemekte ve müşriklere, ?O son Peygamber gelsin biz sizlere o zaman galip geleceğiz" diyorlardı. Peygamberliğini ilan ettiği zaman, ?Biz kendi içimizden çıkmasını bekliyoruz" diyerek inkâr etmişlerdi. İşte bu duruma düşmemek için onun vasıflarını öğreneceğiz ve eğer bizim yaşadığımız zamanda gelirse, kendisine tâbi olacağız inşaallah.


Bu kitapla Mehdî aleyhisselâm'ın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslâmcıların ?ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor," ?Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler," ?Bu mesele İslam'a sonradan sokulmuştur" ?aslı yoktur" ?tembel Müslümânların avuntusu" gibi sözlerine kanmayacağız.


Mehdi aleyhisselâm gelinceye kadar elbette tembellik etmeyeceğiz. İslâm ve insanlık için yılmadan çalışmak her Müslümânın aslî vazifesidir. Çünkü bizler ?Sen ve Rabbin gidin savaşın! Biz burada oturup bekliyoruz" diyenlerin ardılı değiliz. Bilakis ?Sen atını denize sürsen, Hiç tereddüt etmeden bizde seninle denize dalarız, Yâ Rasûlallah!" diyen sahâbenin izindeyiz.


Bu kitapla ehl-i sünnet âlimlerin bu husustaki sahîh itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheblerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şîanın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.


Hâsılı bu eserde Mehdî aleyhisselâm hakkındaki rivâyetleri, Sahâbe-i kirâm'ın kavillerini, büyük İslâm âlimlerinin görüşlerini ilmî delilleriyle görecek ve Mehdî aleyhisselâm hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehl-i sünnet ve'l-cemâat ulemânın bakış açısını Ömer Faruk AKKAYA Hocamızın bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.
Ürün Detayı
ISBN: 9789759068707
Yazar Adı: Ömer Faruk Akkaya
Yayıncı: Şamil Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 14,5
Boy (cm): 22
Kağıt Cinsi: Şamua
Sayfa Sayısı: 272
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön