Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınları > Örneklerle ETABS
Örneklerle ETABS

Örneklerle ETABS

Birsen Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%15 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 42,5 TL
Etiket Fiyatı: 50 TL
Kazancınız: 7,50 TL
Kazanacağınız Puan: 85
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
ÖNSÖZ
Son yıllarda, özellikle büyük kentlerde, inşaat alanlarının kısıtlı olması nedeniyle çok katlı yapıların üretilmesi kaçınılmaz bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tür yapıların analiz ve boyutlandırılması için geliştirilmiş olan çeşitli yazılımlar bulunmaktadır. Kuşkusuz CSI firmasının geliştirdiği genel amaçlı SAP2000 yazılımı da her türlü mühendislik yapısı için olduğu gibi, çok katlı yapılar için de kullanılabilmektedir. Ancak çok katlı yapıların özellikleri göz önünde bulundurularak, bu tür yapılar için yine CSI firması tarafından ETABS yazılımı geliştirilmiş bulunmaktadır. Bu yazılım çok katlı yapılar konusunda daha pratik bir uygulama olanağı sağlamaktadır. ETABS yazılımı yurdumuzda da geniş ölçüde kullanılmaya başlamıştır.
Sunulan bu kitap, bina türü sistemlerin çözümü için hazırlanmış olan ETABS programının kullanımını, örnekler ile anlatarak mühendislik problemlerinin çözümünde nasıl kullanılabileceğini açıklamak amacıyla hazırlanmıştır. Seçilen örneklerde olabildiğince farklı uygulama alanlarının yansıtılmasına çalışılmıştır. Standard düşey ve yatay yüklere göre hesap uygulamalarının yanı sıra, son yıllarda güncel hale gelen, "Statik İtme" (Pushover), "Taban Yalıtımı" ve "Deprem Kaydına Göre Hesap" gibi uygulamalara da yer verilmiş bulunmaktadır. Kitaptaki Örneklerin çözümünde, olabildiğince programın farklı özelliklerinin kullanılmasına çalışılmıştır.
Kitapta ele alınan yazılım konusunun doğası gereği, tüm örnekler bilgisayar uygulaması ile çözülmektedir. Ancak burada önemle belirtilmesi gereken bir husus, bilgisayardan elde edilen sonuçlarla yetinmenin asla yeterli olmadığıdır. Bilgisayar uygulamalarında, özellikle gerçek sistemin modellenmesinde, pek çok hata olasılığının mevcut olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sonuçların mühendis gözüyle ve kapsamlı olarak kontrol edilmesi ve en azından birkaç kritik noktada mertebe kontrolü yapılması tasarımın en önemli aşamalarından biri olarak düşünülmelidir.
Okuyucularımızdan gelecek her türlü yapıcı eleştiri ve önerilerin kitabın gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına, ve ileride yapılması olası yeni baskılar için olumlu katkılar oluşturacağına inanıyoruz. Özellikle Örnek 5'in hazırlanmasındaki katkılarından dolayı, Yrd. Doç Dr. Konuralp Girgin'e ve Araş. Gör. înş. Yük. Müh. Cüneyt Vatansever'e teşekkür ederiz.
G.Ö., E.O., K.D. İstanbul, 2005
Ürün Detayı
ISBN: 9789755114408
Yazar Adı: Özmen-Orakdöğen-Darılmaz
Yayıncı: Birsen Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön