Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınları > Statik Ayrıntılı Örneklerle
Statik Ayrıntılı Örneklerle

Statik Ayrıntılı Örneklerle

Birsen Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Bu ürünün baskısı yok
%15 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 29,75 TL
Etiket Fiyatı: 35 TL
Kazancınız: 5,25 TL
Kazanacağınız Puan: 60
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
ÖNSÖZ
Sunuları bu kitap, her şeyden önce, mimarlık, mühendislik -özellikle inşaat mühendisliği- öğrenimi gören öğrencilere yönelik bir ders kitabı olma özelliği düşünülerek kurgulanmıştır. Uzun yıllardır Statik derslerini verdiğim Mimarlık Fakültemdeki öğrencilerimden gelen ısrarlı istekler böyle -uzun yıllardır mevcudu bulunmayan ve kapsamı sınırlı bir fakülte yayını olan önceki kitabımı temel aldığım- bir çalışmanın içine girilmesinde etken olmuştur. Bu nedenle, kitapta içerik olarak -büyük bir ölçüde- Fakültemde öngörülen statik dersi eğitim programı esas alınmakla birlikte, Kablolar, Sürtünme ve Virtiiel Iş gibi kimi konularsa programdan çok daha kapsamlı olarak ele alınmışlardır.
Öğrenciler için hazırlanan ders kitaplarının yararlı olup amaçlarına ulaşabilmesi için hacimlerinin belirli bir sınır içinde tutulması gerekir. Öte yandan, ayrıca, konuların yalın bir dille aktarılmasına ve titizlikle çizilen şekillerle anlaşılır- lığına özen gösterilmiş ve oldukça ayrıntılı ve alternatif çözüm yollarını da içeren kapsamlı örneklerle de -belirli bir düzey öngörülerek desteklenmelerinin sağlanılmasına çalışılmıştır.
Bu alanda gerek yabancı gerekse yerli pek çok değerli kitap ve yayının olduğu kuşkusuzdur. Bu kitap bir referans kitabı olmak iizere sunulmamaktadır. Öğrencileri elemanter kavramlardan sırtlayıp ileride pratikte karşılaşacakları daha gerçekçi yapılar ve bunları inceleyecekleri yöntemleri kolayca anlamalarını sağlamak üzere düşünülmüştür. Öğrencinin eğitim ve öğrenimi süresince belleğini yoklayıp öğrendiklerini anımsamak amacıyla da bu kitabı sürekli kullanması olasıdır. Bu anlamda da yararlı olacağı umulur. Daha ayrıntılı bilgilere gerek duyduğunda, öğrenci konu üzerinde daha kapsamlı referans kitaplarına başvurabilir.
Klasik tanımların verilmesi, temel ilke ve çözüm yöntemlerinin açıklanması ve bunların akılda yer etmesi için en iyi yöntem, sayısal olarak çözülmüş problemlerin incelenmesidir. Bilimin gerekliliği anlayışından yola çıkılarak her konuda ayrıntılı pek çok örnek problem verilmiş, sayısal çözümler yapılmış, çözüm alternatifleri sunulmuştur. Ayrıca vektör konusuna, öğrenci daha ileri düzeylere geldiğinde kimi teori ve problemleri anlamasında büyük kolaylık sağladığına ve bu kavramın mutlaka alınması gerekliliğine inandığım için, özel bir önem verilmiştir. Ancak diğer bölümlerde, birçok problemlerde yeterli çözüm sağladığından dolayı, skaler yöntemlerin kullanılması yeğlenmiştir.
Kitabın gerek bilgisayarda hazırlanarak basıma hazırlanması gerekse verilen örneklerin tümünün çözümleri ile tüm şekillerin çizilmesi yazarın bizzat kendisi tarafından yapıldığından -gösterilen tüm dikkat, özen ve çabaya karşın- gözden kaçabilen hataların bulunması olasıdır. Bu kitabın, ilerideki olası söz konusu yeni basımlara yönelik gerekli düzeltme, değişiklik ve düzenlemeleri yapmak üzere, okuyucu ve meslektaşlarımın yapıcı her türlü eleştiri ve önerilerini mutlulukla karşılayarak görev sayacağımı belirtir ve bunlara şimdiden teşekkür ettiğimi bildirmek isterim.
İzmir, Ekim 2007
Attila Orbay
Ürün Detayı
ISBN: 9789755114934
Yazar Adı: Atilla Orbay
Yayıncı: Birsen Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön