Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Savaş Yayınevi > Uluslar Arası İlişkiler Konu Anlatımlı Altın Seri
Uluslar Arası İlişkiler Konu Anlatımlı Altın Seri

Uluslar Arası İlişkiler Konu Anlatımlı Altın Seri

Savaş Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 18 TL
Etiket Fiyatı: 20 TL
Kazancınız: 2,00 TL
Kazanacağınız Puan: 36
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
SİYASİ TARİH
ULUSLARARASI İLİŞKİLER TEORİSİ POLİTİKASI
ULUSLARARASI HUKUK
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
ÇÖZÜMLÜ DENEME TESTLERİ
KPSS 2001-2007 ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÇIKMIŞ SORULAR VE YANITLARI
Bu kitap, 2001 yılından itibaren düzenli olarak yapılmakta olan KPSS Uluslararası İlişkiler alanında çıkmış soruların içerik ve kapsamı temel alınarak hazırlanmıştır.
Bu çerçevede kitap, Siyasi Tarih, Uluslar Arası İlişkiler Teorisi ve Uluslar Arası Genel
Hukuk alanlarının temel konu, kavram, süreç ve gelişmelerinin ana hatlarıyla bir özeti
ve derlemesi niteliğindedir. Kitapta, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde dört yıllık bir müfredat çerçevesinde okutulan ve KPSS Uluslar Arası İlişkiler alanında çıkan 1640 İngiliz Devriminden başlayıp günümüze kadar gelen dünya siyasi tarihinin ve Osmanlı-Türk dış politikasının belli başlı dönüm noktaları, olayları ve gelişmeleri, uluslar arası ilişkilerin kuramsal ve kavramsal çerçevesi, basat teori ve ekolleri,
uluslar arası siyasal sistem, dış politika ve karar verme süreci, devletlerin dış politika stratejileri ve araçları, diplomasi, uluslar arası ekonomik ilişkiler, çatışma ve savaş konusuyla ilgili kuram ve stratejiler, uluslararası güvenlik ve barış, uluslar arası hukukun özellikleri ve temel kavramları, uluslar arası antlaşmalar ve ilgili kavram, süreç ve yöntemler, uluslar arası hukuk kişileri, yetki ve ilişkileri ve benzeri konular özlü biçimde ve sistematik olarak anlatılmaktadır.
Uluslar Arası İlişkiler konu ve disiplininin son derece geniş ve kapsamlı konu, kavram ve gelişmelerini özetleyerek bu alanda bir ilk olma niteliği taşıyan kitap, hem KPSS'de uluslar arası ilişkiler bölümünü yanıtlayacak ve dış işleri bürokrasisinin sınavlarına hazırlanan diplomat adayları için, hem uluslar arası ilişkiler bölümü öğrencilerinin ve bu alanda yüksek lisans eğitimini hedefleyenlerin dersleriyle ilgili konuları ana hatlarıyla tekrar edip hatırlamaları için, hem de uluslar arası ilişkilerle ilgili konu, kavram, gelişme ve süreçlere ilgi duyan herkes için derleyici, tanıtıcı ve kapsayıcı temel bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır.
Kitabin Siyasi Tarih bölümü Prof. Dr. Hasret Çomak ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Nohutçu tarafından, Uluslar Arası İlişkiler Teorisi ve Uluslar Arası Genel Hukuk bölümleri ise ilgili bölümlerin sonundaki kaynakçalardaki ders kitaplarının esas alınıp özetlenmesi suretiyle Öğretim Görevlisi Yasemin Kilit Aklar tarafından hazırlanmış ve Prof. Dr. Hasret Çomak tarafından gözden geçirilerek düzeltilmiştir. Ayrıca, kitapta anlatılan derslerin önemli bölümlerine dikkat çekmek ve konuların yerleşmesi amacıyla 350 soru civarında yanıtlı soruyu kapsayan deneme testlerine yer verilmiştir. Özellikle, Uluslar arası İlişkiler Teorisi bölümünde yer almayan uluslar arası örgütlerle ilgili konular deneme testlerindeki sorularla giderilmeye çalışılmıştır.
Ürün Detayı
ISBN: 9789756331484
Yazar Adı: Hasret Çomak
Yayıncı: Savaş Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 14
Boy (cm): 20
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 416
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön