Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Seçkin Yayınları > Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 - Sayı:3
Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 - Sayı:3

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 - Sayı:3

Seçkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 25,2 TL
Etiket Fiyatı: 28 TL
Kazancınız: 2,80 TL
Kazanacağınız Puan: 50
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması

UAÜHFD üçüncü sayisi da önceki sayilarda oldugu gibi yogun bir içerikle yayina hazirlandi. Dergide kendi fakültemiz mensuplarinin disinda sekiz farkli üniversitede çalismalarini sürdüren akademisyenlerin eserleri yer almaktadir. Bu sayida ikisi hakem incelemesinden geçmis olmak kaydiyla toplam bes makale yer almaktadir. Bunlardan biri Ingiliz dilinde yazilmistir. Genç hukukçularin hazirladigi toplam alti çeviri çalismasi üçüncü sayiyi ziyadesiyle zenginlestirmistir.

Anadolu Üniversitesi'nde malî hukuk alaninda çalismalarini sürdüren Yrd. Doç. Dr. Canatay Haciköylü, 6361 sayili Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Sirketleri Kanunu ile ilgili bir konuyu, finansal kiralamalar kapsaminda yapilan "sat ve geri kirala" isleminin hukuksal yönünü ve vergisel avantajlarini irdelemektedir.

Atilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ticaret hukuku alaninda arastirma görevlisi olarak görev yapan Damla Gülseren Songur, hukuk sistemimizde yer alan rekabet kurallari çerçevesinde patent lisansi sözlesmelerinin durumunu ele almaktadir.
Pamukkale Üniversitesi'nin genç profesörlerinden Dr. Ersan Öz'ün ve Ars. Gör. Mahmure Esgünoglu'nun birlikte kaleme aldigi çalisma, idarî ve adlî uygulamalarda zamanasimi konusu üzerinedir. Konu, tarh ve tahsil zamanasimi, adli cezalarda zamanasimi gibi belirli açilardan incelenmistir.

Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde arastirma görevlisi olarak akademik çalismalarini sürdüren Mehmet Fatih Furkan, bu sayimiza yüksek lisans tezinden çikardigi bir makaleyle katkida bulunmaktadir. Eser, ülkemizde ve diger ülkelerde adindan sikça bahsedilen egitim kamu hizmetleri açisindan kamu özel ortakligi (PPP) konusunda idare hukuku alanina katki saglamaktadir. University of East Anglia bünyesinde yüksek lisans çalismalarini sürdüren Avukat Ahmet Yilmaz'in kurumsal sorumluluk, kurumsal yönetim tartismalari baglaminda Ingiliz dilinde hazirladigi çalismasinda Berle ve Dodd'un alana yönelik katkilari ve bunlarin üzerine yapilan tartismalar degerlendirilmektedir.

Bu sayinin belirgin bir özelligi, yukarda da belirtildigi üzere, çeviri yönünden fazlaca çalismaya yer verilmesi olmustur. Fakülte kadromuza yakin zamanda katilan üç akademisyen arkadasimizin eserleri: Ögr. Gör. Hale Akdag'in Avrupa Insan Haklari Mahkemesi'nin 24.04.2012 tarihli Mihai Toma & Romanya kararina, Ars. Gör. Mine Karayalçin'in elektronik haberlesme trafik verilerinin islenip saklanmasiyla ilgili AT yönergeleri üzerine Avrupa Topluluklari Mahkemesi'nin 08.04.2014 tarihli kararina ve Ars. Gör. Kerem Öz'ün, Alman Medeni Kanunu'nda (BGB) tipe baglilik konusunda yazilmis Dipl.-Jur. Ann-Marie Kaulbach'a ait bir yazi çevirisine yer verilmistir.

Özyegin Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde arastirma görevlisi olan Ahmet Mert Duygun, radyo ve televizyon özgürlügüne dair Almanya'da yakin zamanda verilmis olan (25.03.2014) bir Anayasa Mahkemesi kararini istifademize sunmaktadir. Kararin oldukça uzun tutan aslinin, yaklasik yirmi sayfa tutan bir özet haline getirilerek yayina hazirlandigini belirtmek gerekir. Bonn Rheinische Friedrich-Wilhelms Üniversitesi Hukuk ve Siyaset Bilimi Fakültesi'nde doktora çalismalarini sürdüren Burcu Uslu ise müteselsil birlikte kefilin temerrüdü üzerine Münih'te avukatlik yapan Dr. A. Olrik Vogel ve Dr. M. A. Claus Schmitz'in kaleme aldigi ve 10.02.2011 tarihli Alman Federal Yüksek Mahkemesi kararinin elestirisi niteligindeki çalismanin çevirisiyle katki sunmaktadir.Son olarak, Humboldt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Kivilcim Bilgen, Zürih'te avukatlik yapan Karin Meyer'e ait bir makalenin çevirisiyle Isviçre'deki es ve istirak nafakasi hakkinda bizlere katki saglamaktadir. UAÜHFD, ilk yilini doldurmus olmanin sevinciyle yoluna devam etmektedir. Izleyen dördüncü sayinin da yayinlanmasiyla birlikte ikinci yilimizi doldurmus olacagiz. Böylelikle asgari kriterler saglanarak TÜBITAK-ULAKBIM veritabaninda yer almak için gerekli basvurular 2014 sonu itibariyle yapilmis olacaktir. Hukuk hayatinda bize degerli eserleriyle ve fikirleriyle destek olan tüm akademisyenlere ve hukukçulara tesekkürlerimizi sunuyoruz.

Kitapta Bulunan Konu Basliklari

 • Finansal Kiralama Kapsaminda Yapilan "Sat ve Geri Kirala" Isleminin Hukuki Yönü ve Vergisel Avantajlari, Canatay HACIKÖYLÜ/Türk Hukukunda Rekabet Kurallari Karsisinda Patent Lisansi Sözlesmelerinin Durumu, Damla Gülseren SONGUR/Idarî ve Adlî Uygulamalarda Zamanasimi Uygulamasi: Özellik Arz Eden Haller, Ersan ÖZ - Mahmure ESGÜNOGLU/Egitim Kamu Hizmetinin Görülmesinde Kamu Özel Ortakligi, Mehmet Fatih GÜRKAN/Kurumsal Sorumluluk Tartismalarina Iliskin Farkli Görüsler, Ahmet YILMAZ/Mihai Toma Romanya'ya Karsi, Çeviren: Hale AKDAG/Elektronik Haberlesmede Trafik Verilerinin Islenmesi ve Saklanmasi Hakkindaki AT Yönergelerinin Hükümsüzlügüne Dair Avrupa Topluluklari Mahkemesi'nin 8 Nisan 2014 Tarihli Karari (C-293-12 ve C-594-12) Avrupa Topluluklari Mahkemesi'nin 2006-24-AT Sayili Yönerge Hakkinda Karari (Büyük Daire), Çeviren: Mine KARAYALÇIN/Alman Medenî Kanunu'nda Tipe Baglilik?, Ann-Marie KAULBACH - Çeviren: Kerem ÖZ/Radyo-Televizyon Özgürlügüne Iliskin Almanya Federal Anayasa Mahkemesi'nin 25 Mart 2014 Tarihli "ZDF-Devlet Sözlesmesi" Karari -Özet Çeviren: Ahmet Mert DUYGUN/Müteselsil Birlikte Kefilin Temerrüdü (Federal Yüksek Mahkeme'nin 10.02.2011 Tarihli VII 53-10 Sayili Karari'nin Elestirisi), A. Olrik VOGEL - Claus SCHMITZ - Çeviren: Burcu USLU/Isviçre'de Es ve Istirak Nafakasi, Karin MEYER - Çeviren: Kivilcim BILGEN/Ankara 15. Idare Mahkemesi'nin "Twitter" Hakkindaki Islemin Yürütmesinin Durdurulmasi Karari/Anayasa Mahkemesi'nin "Twitter" Karari/Türk Ceza Kanunu Ile Bazi Kanunlarda Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun Tasarisi/HSYK Hakkindaki Mevzuat Degisiklikleri -Karsilastirmali Maddeler Tablosu

 • (Tanitim Bülteninden)

  Ürün Detayı
  ISBN: 2147721314066
  Yazar Adı: Zübeyr Yildirim
  Yayıncı: Seçkin Yayınları
  Dil: Türkçe
  Cilt: Ciltsiz
  En (cm): 16.0
  Boy (cm): 24.0
  Kağıt Cinsi: 1. Hamur
  Sayfa Sayısı: 236
  Ağırlık (gram): 200

  Başa Dön