Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Abaküs Yayınları > Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab
Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab

Uygulamalı Sızma Testleri Pentest Lab

Abaküs Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%21 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 22,12 TL
Etiket Fiyatı: 28 TL
Kazancınız: 5,88 TL
Kazanacağınız Puan: 44
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Günümüz dünyasında, siber saldırganlar tarafından her gün yeni bir güvenlik açığı keşfedilerek kurumlara ait bilişim sistemlerinin hedef alınması amacıyla kullanılmaktadır. Bu durumda, sızma testlerinin önemi ve güvenlik uzmanlarına duyulan ihtiyaç da giderek artmıştır.
Bu kitapta söz konusu ihtiyacın giderilmesi adına, araştırmacıların ve öğrencilerin sızma testi denemeleri gerçekleştirebilecekleri sanal bir sızma testi laboratuvarı oluşturulmuştur. Oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı; literatürde yer alan laboratuvarlar arasında bünyesinde en çok bileşeni barındıran sanal laboratuvar olma özelliğini taşımaktadır.
Oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı kapsamında, bir kurum ağı içerisinde yer alan tüm temel bileşenler, VMware Workstation ve GNS3 yazılımları kullanılarak sanallaştırılmıştır. Ayrıca bu çalışmada, bir kuruma yönelik gerçekleştirecek sızma testlerinde kullanılmak üzere, dört adımdan oluşan bir sızma testi metodolojisi sunulmuş ve her bir adım detaylı olarak incelenmiştir. Söz konusu metodoloji kullanılarak, oluşturulmuş sanal sızma testi laboratuvarı üzerinde yer alan bileşenlere yönelik 10 farklı sızma testi gerçekleştirilmiş ve adım adım raporlanmıştır. Bu çalışmada; web uygulama testleri, kablosuz ağ testleri, sosyal mühendislik testleri ve istemci tabanlı testlerin yanı sıra, benzer çalışmalardan farklı olarak, yönlendirici, güvenlik duvarı, saldırı tespit sistemleri, veritabanı yönetim sistemleri, web uygulama güvenlik duvarı ve VoIP haberleşme ağı gibi bileşenlere yönelik testler gerçekleştirilmiştir.
Bu çalışma sayesinde, sızma testleri alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler, tamamen sanal sistemlerden oluşan bir sızma testi laboratuvarını yapılandırabilecek ve söz konusu laboratuvar üzerinde kurumlara yönelik gerçekleştirilen en yaygın saldırı türlerini test etme imkânı elde edeceklerdir. Ayrıca gerçekleştirilmiş bu çalışma ile bilgisayar alanında eğitim veren bölümlerdeki bilgi güvenliği içerikli derslerde ortaya çıkan teknik içerikli kaynak eksikliğinin giderilmesi amaçlamıştır.
KİTAP İÇERİĞİ
Kurumsal Bilgi Güvenliğini Sağlamada Sızma Testleri
Sanal Sızma Testi Laboratuvarının Tasarlanması ve Kurulumu
Sanal Sızma Testi Laboratuvarı Kurulum İşlemleri
Sanal Sızma Testi Laboratuvarı Üzerinde Uygulamalı Sızma Testleri
Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF) Atlatma Testleri
Kablosuz Ağlara Yönelik Sızma Testleri
İstemci Tabanlı Sızma Testleri ve Sosyal Mühendislik Testleri
Fiziksel Saldırı Araçları Kullanılarak Gerçekleştirilen Sızma Testleri
Kurum İç Ağından Gerçekleştirilen Sızma Testleri
VoIP Haberleşme Sistemlerine Yönelik Sızma Testleri
Veritabanı Yönetim Sistemlerine Yönelik Sızma Testleri
Testler Sonrasında Elde Edilen Verilerin Raporlanması ve Güvenlik Önlemlerinin Sunulması
DVD İÇERİĞİ
Güvenlik Duvarı Sızma Testleri
IDS Atlatma Testleri
Kablosuz Ağlara Yönelik Sızma Testleri
Kurum İçi Ağından Gerçekleştirilen Sızma Testleri
Sosyal Mühendislik Testleri
Veritabanı Yönetim Sistemlerine Yönelik Sızma Testleri
Voip Sızma Testleri
Web Uygulama Güvenliği Testleri
Yönlendirici (Router) Sızma Testleri
Mehmet Ali YALÇINKAYA
Mehmet Ali Yalçınkaya, 1990 yılında Isparta'da doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği'nden 2012 yılında mezun oldu. 2013 yılında ilk görev yeri olan Ahi Evran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne araştırma görevlisi olarak atandı. 2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı'ndan mezun olarak yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yapmakta ve Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı'nda doktora eğitimine devam etmektedir. Ağ güvenliği ve sızma testleri konuları araştırma alanları içerisinde yer almaktadır.

Doç. Dr. Uğur Ecir KÜÇÜKSİLLE
Doç. Dr. Ecir Uğur Küçüksille, 1976 yılında Isparta'da doğdu. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği'nden 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi Keçiborlu Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2002 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2007 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü İşletme/Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı'nda Doktora eğitimini tamamladı. 2013 yılında Bilgisayar ve Kontrol Teknolojileri Eğitimi alanından Doçentlik unvanını aldı. Halen Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ağ güvenliği ve sızma testleri konuları araştırma alanları içerisinde yer almaktadır.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059129275
Yazar Adı: Ecir Uğur Küçüksille;M.Ali Yücel
Yayıncı: Abaküs Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 14
Boy (cm): 21
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 160

Başa Dön