Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Vergi Etiği – Vergi Psikolojisi
Vergi Etiği – Vergi Psikolojisi

Vergi Etiği – Vergi Psikolojisi

Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 21,52 TL
Etiket Fiyatı: 26,9 TL
Kazancınız: 5,38 TL
Kazanacağınız Puan: 43
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Ödemek ya da ödememek: Son yıllarda vergi uyumu (tax compliance) literatüründeki temel soru değişmiştir. Günümüzde ?insanlar neden vergi kaçırır?" sorusunun yerini ?insanlar neden vergi öder?" sorusu almıştır. Artık verginin ödenmesi konusuna sadece devletin denetim ve cezai yaptırımları gibi caydırıcı yöntemlerle yaklaşmak yerine, sosyal psikolojik unsurların da vergi uyumu sorununun çözümünde kullanılması gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu noktada vergi etiği ve vergi psikolojisi kavramları kullanılarak vergi yükümlülerinin vergi ödeme davranışında bulunurken ne tür bir içsel motivasyonla hareket ettiği daha iyi anlaşılabilir.

İlk iki baskının kısa sürede tükenmesi üzerine, güncellenmiş üçüncü baskısını yapan kitap, maliye bölümlerinde okutulmakta olan ?Vergi Psikolojisi" dersine uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap, vergi yükümlülerinin etik ve psikolojik süreçlerini inceleyerek birey ve devlet arasındaki psikolojik vergi sözleşmesinde tarafların birbirlerine olan tutum ve davranışlarının analizini yaparak, optimal vergi uyumunun nasıl sağlanacağına ilişkin önerilerde de bulunmaktadır.

Kitap, lisans ve yüksek lisans seviyesindeki öğrencilere olduğu kadar, anlatım dilinin basit ve sade oluşu nedeni ile konunun uygulamasında yer alan Maliye Bakanlığı ile vergi yükümlülerine de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları
Vergi Uyumunun Teorik ve Davranışsal Açıdan İncelenmesi
Vergi Uyumu ve Disiplinlerarası İlişkiler
Vergi Uyumunu Açıklamada Kullanılan Yaklaşımlar
Etik ve Vergi Etiği: Vergi Uyumunun Etik Açıdan İncelenmesi
Vergi Etiğine İlişkin Başlıca Yaklaşımlar
Dünya'daki Vergi Etiği Araştırmaları: Ülke Örnekleri
Vergi Etiğini Belirleyen Faktörler: Vergi Etiği Bileşenlerinin Analizi
Psikolojik, Sosyolojik, Kurumsal, Politik Bileşenler
Ürün Detayı
ISBN: 9789750235108
Yazar Adı: İsmail Kitapçı

Başa Dön