Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Seçkin Yayınları > Vergi – İcra Hukuku
Vergi – İcra Hukuku

Vergi – İcra Hukuku

Seçkin Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 44,91 TL
Etiket Fiyatı: 49,9 TL
Kazancınız: 4,99 TL
Kazanacağınız Puan: 90
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Kamu hizmetinin kesintiye uğramasını önlemek amacı ile kamunun alacaklarını tahsili son derece önemli ve hızlı bir sürece tabi olmakla birlikte yoruma muhtaç ve müphem hükümlere sahiptir, bu sebeple taraflar arasında hukuki çekişmelerin olması da kaçınılmazdır. Ancak bu çekişmelerin sulhen veya dava yoluyla çözülebilmesi için iç içe geçmiş hukuk disiplinlerinin bir arada yürütülmesi gerekmektedir. Kamu alacaklarının takip ve tahsili 6183 sayılı AATUHK hükümlerine göre yürütülmekle birlikte, 6183 sayılı kanun hukuk literatüründe icra hukuku hükümlerini içermektedir. Bu sebeple bu disiplini Vergi İcra Hukuku olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım olacaktır.

Çalışmada özellikle ihtiyati ve icrai haciz işlemleri ile bu işlemlere itiraz, dava yolları, hükümsüz sayılan tasarruflar, istihkak iddiaları, satış istenmemesi durumunda kamu icra hukukunda yer almamakla birlikte haczin düşüp düşmeyeceği hükümleri ile haczin son safhasını teşkil eden haczedilmiş malların paraya çevrilmesi örneklerle açıklanmaktadır. Bu bağlamda özellikle vergi icra hukuku bakımından kanuni temsilciler ile mirasçıların sorumluğu, gecikme zammının uygulanmasında yaşanan sorunlar ile aciz durumunun tespiti irdelenmektedir. Aynı zamanda mali müşavir de olan yazarın seçmiş olduğu örnekler uygulama açısından önemli olan hususları ön plana çıkarmakta ve teknik olarak hazırlanmış kanun metninin anlaşılmasını kolaylaştırmaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- 6183 sayılı AATUHK
- 2004 sayılı İcra İflas Kanunu
- Vergi İcra Hukuku Konusu ve Amacı
- Mirasçıların Sorumluluğu
- Limited Şirket Ortaklarının Sorumlulukları
- İhtiyati Haciz ve Cebri İcra İşlemleri
- İstihkak İddiası
- Hükümsüz Tasarruflar
- Zamanaşımı ve Terkin
- Gecikme Zammının Uygulama Esasları
Ürün Detayı
ISBN: 9789750214240
Yazar Adı: Muhsin Koçak
Yayıncı: Seçkin Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16.50
Boy (cm): 23.50
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön