Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Kodlab Yayınları > Visual Studio 2010 İle Her Yönüyle C# 4.0
Visual Studio 2010 İle Her Yönüyle C# 4.0

Visual Studio 2010 İle Her Yönüyle C# 4.0

Kodlab Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 29,23 TL
Etiket Fiyatı: 39,5 TL
Kazancınız: 10,27 TL
Kazanacağınız Puan: 58
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması

Bu kitap ile Visual Studio. Net 2010 programı ile birlikte sunulan C# .Net'in son sürümü olan 4.0 sürümü anlatılmıştır. Kitapta C# .NET'in temel özelliklerinden başlanarak orta seviyelere kadar birçok özelliği anlatılmıştır. Bu özellikler içerisinde C# .Net'in daha önceki sürümlerinden gelen özellikler olduğu gibi, 4.0 sürümü gelen bazı yeni özellikler de vardır.

Kitap, tamamı denenip çalıştırılmış olan örneklerle desteklenerek, okuyucuların konuları daha iyi kavraması sağlanmaya çalışılmıştır.

Bu kitap, yıllardır C# .Net ile geliştirilen projelerin, kullanılan uygulamaların ve bu süreçte edinilen tecrübelerin birleşiminden oluşmuştur.

.Net yapısının sağladığı güçlü alt yapı birçok projeyi C#. Net ile geliştirmenizde etkili olacaktır. .Net altındaki diğer dillerden farklı olarak tamamen .Net için geliştirilen bir dil olması nedeniyle, .Net zalt yapısını en iyi olarak kullanabilen dildir diyebiliriz. C, C++ ve Java dillerinin güçlü yanlarını bünyesinde toplamıştır. Elbette bir programcının tek bir dile bağımlı olması düşünülemez ve düşünülmemelidir. İyi bir programcı birden fazla dil bilmeli ve kullanacağı proje tipine göre dil seçimi yapmalıdır. Çünkü programlama dillerinin birbirlerine göre daha güçlü olduğu kullanım alanları ve sahip olduğu bazı nitelikler vardır.
Bu kitapta anlatılan C# .Net versiyonu olarak C# .Net 4 versiyonu tercih edilmiştir. Bununla C# .Net'i yeni öğrenmeye başlayan okurların en son versiyonundan başlayarak öğrenmeye başlaması amaçlanmıştır. Genel olarak C# .Net temel ve orta seviye konularıyla birlikte C# .Net 4 versiyonuna ait bir kısım yeni özelliklere yer verilmiştir. Dolayısı ile gerek C# .Net'i yeni öğrenmeye başlayan, gerekse daha önceden C# .Net ile çalışmış bir okuyucu kitapta kendisine göre konular bulacaktır.
Kitapta, mümkün olduğu kadar çok örneğe yer verilmiştir. Hemen her konu örneklerle desteklenerek anlatılmıştır. Anlatılan her örnek denenmiş ve çalıştığı onaylandıktan sonra kitaba eklenmiştir. Kitapta özellikle Console uygulamalarından ziyade Windows Forms uygulamalarına yer vererek açıklanmıştır. Çünkü kullanıcıların en çok kullandığı uygulama tipleri Windows Forms uygulamaları ile yapılmış projelerdir. Yapılan örnek uygulamalarda yalnızca anlatılan konuya dair kontroller kullanılmış gereksiz kontrollerin kullanımından kaçınılmıştır. Ayrıca form üzerindeki kontrollerin tasarımı ve özellikleri gibi bazı ayrıntılar mümkün oldukça atlanarak kullanıcı gereksiz ayrıntılarla boğulmamıştır.

Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şunlardır:

C # . Net Kod Geliştirme Ortamı
Kod Yazmaya Giriş
Konsol Ekranı
Sabitler ve Değişkenler
Operatörler
Diziler
Diyalog Pencereleri
Şartlı Dallanma Yapıları
Döngüler
String Fonksiyonları
Regular Expressions
Hataları Bulmak ve Kontrol Etmek
Formlar ve Kontroller
Resource Dosyaları
Çizim İşlemleri
Yazdırma İşlemleri
Metodlar
Genişletme Metodları
Class Yapısı
User Control Oluşturma
Registry İşlemleri
Word ve Excel Uygulamalarını Kullanma
Ürün Detayı
ISBN: 9786054205295
Yazar Adı: Volkan Aktaş
Yayıncı: Kodlab Yayınları
Dil: Türkçe

Başa Dön