Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Pelikan Yayınevi > YDS 4X4 English Grammar
YDS 4X4 English Grammar

YDS 4X4 English Grammar

Pelikan Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 27,97 TL
Etiket Fiyatı: 37,8 TL
Kazancınız: 9,83 TL
Kazanacağınız Puan: 56
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Önceleri ÜDS ve KPDS adlarıyla uygulanan ve 2011 yılından itibaren YDS adı altında birleştirilmiş olan yabancı dil sınavında soru sayısı 100’den 80’e çekilmiştir. GRAMER soruları, yenilenen formatıyla YDS olarak adlandırılan ortak dil sınavında halen de önemli bir yüzde oluşturmaya devam etmektedir. Genel olarak sınavın en az dörtte birlik bölümünün dilbilgisi ile doğrudan ilişkili olduğu söylenebilir. KPDS ve ÜDS sınavlarına ek olarak, TUS Yabancı Dil sınavı da kaldırılmış, TUS, DUS ve YDUS Sınavlarına girecek adaylar için de YDS Sınavı bir ön şart olmuştur. Diğer bir deyişle, artık yabancı dil kapısının tek anahtarı YDS Sınavı’dır.

YDS sınavında kelime sorularından sonraki ikinci bölümde, toplam 10 soruda adayların gramer bilgisi ölçülmektedir. Buna ek olarak, Cloze Test olarak adlandırılan üçüncü bölümde sorulan toplam 10 sorudan 6-8 soru yine gramer ile ilgili olmaktadır. Ayrıca daha sonra gelen ve toplam 10 sorunun sorulduğu Sentence Completion (Cümle Tamamlama) bölümü de bileşik cümle yapılarını sorguladığından yine doğrudan gramer ile ilgilidir. Bu durumda, sınavda toplamda 20’nin üzerinde sorunun gramer konularıyla doğrudan ilişkili olduğu görülmektedir. Bunların dışında diğer soru türlerinde de doğrudan olmasa da gramer bilgisi soruların daha kolay çözülmesinde mutlaka önemli rol oynamaktadır. Örneğin, çeviri sorularında yüklemin etken ya da edilgen oluşu, kullanılan kiplikler (modals), yüklemin hangi zamanda çekilmiş olduğu gibi ipuçları sorunun daha kolay çözülmesine imkan vermektedir. Restatement sorularında ise, soruda verilen cümlenin yapısı ile, bu cümlede kullanılan gramer kalıplarının özelliklerinin iyi bilinmesi ve doğru analiz edilmesi, doğru yanıtı kolaylıkla ve daha kısa zamanda bulmayı sağlamaktadır.

Gramer bölümünde daha çok temel gramer konuları sorgulanmaktadır. Bu konular arasında hakkında en çok soru sorulanlar Tenses, Active & Passive, Modal Auxiliaries, Noun Clauses, Relative Clauses, Adverbial Clauses, Participles, Gerunds & Infinitives, Conjunctions, Connective Adverbs, Prepositions ve Prepositional Phrases konularıdır.

2011 yılı öncesinde gramer soruları hem daha kolaydı, hem de bazı şifre ve taktiklerle kolayca çözülebiliyordu. Hatta bazı sorularda, hiç soru kökündeki cümleye bakmadan bile doğru yanıt bulunabiliyordu. Ancak 2011 yılından itibaren YDS olarak değiştirilen yeni yabancı dil formatında artık bu gibi şifre ve taktikler işe yaramaz olmuştur. Artık bilgi ve birikim ölçülmeye başlanmıştır. Bu nedenle de, bu sınavda başarılı olmak için hem gramer hem de kelime bilgisinin olabildiğince iyi düzeyde olması büyük önem kazanmıştır.

YDS English Grammar adlı bu çalışma kitabı sizlere konu anlatımlı ve açıklamalı soru çözümlü yüzlerce soru sunmaktadır. Bu sorularda hem gramer bilginizi geliştirecek, hem de çok sayıda soruyla bildiklerinizi pekiştirme imkanı bulacaksınız. Ayrıca bilmediklerinizi ve eksik bildiklerinizi de soru çözerken öğrenebileceksiniz. Kitapta 10’ar soruluk mini testler gramer konu bazlı olarak verilmiştir. Dolayısıyla her testte sadece belli bir konu üzerine yoğunlaşacak ve sadece o konunun tüm detayları hakkında bilgi sahibi olacak, bildiklerinizi pekiştirecek, bilmediklerinizi öğrenecek ve yanlış bildiklerinizi ise düzeltme fırsatı bulacaksınız. Özel tasarımı ve zengin içeriği ile YDS English Grammar adlı bu kitap, sizleri YDS sınavına hazırlamak için önemli bir kaynak olacaktır. Bu kitabı bitirdikten sonra, bu YDS serisinin YDS sınavındaki tüm soru tipleri için özel olarak hazırlanmış diğer kitaplarından, bireysel olarak ihtiyaç duyacaklarınızı da kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059029292
Yazar Adı: Mustafa Demir & Gürcan Günay
Yayıncı: Pelikan Yayınevi
Dil: İngilizce
En (cm): 19
Boy (cm): 27
Sayfa Sayısı: 420

Başa Dön