Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Pelikan Yayınevi > YDS 4X4 English Grammar
YDS 4X4 English Grammar

YDS 4X4 English Grammar

Pelikan Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 27,97 TL
Etiket Fiyatı: 37,8 TL
Kazancınız: 9,83 TL
Kazanacağınız Puan: 56
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Önceleri ÜDS ve KPDS adlarıylauygulananve 2011 yılındanitibaren YDS adıaltındabirleştirilmişolanyabancıdilsınavındasorusayısı 100'den 80'e çekilmiştir. GRAMER soruları, yenilenenformatıyla YDS olarakadlandırılanortakdilsınavındahalen de önemlibiryüzdeoluşturmayadevametmektedir. Genelolaraksınavın en azdörttebirlikbölümünündilbilgisi ile doğrudanilişkiliolduğusöylenebilir. KPDS ve ÜDS sınavlarınaekolarak, TUS YabancıDilsınavı da kaldırılmış, TUS, DUS ve YDUS Sınavlarınagirecekadaylariçin de YDS Sınavıbirönşartolmuştur. Diğerbirdeyişle, artıkyabancıdilkapısının tek anahtarı YDS Sınavı'dır.
YDS sınavındakelimesorularındansonrakiikincibölümde, toplam 10 sorudaadaylarıngramerbilgisiölçülmektedir. Buna ekolarak, Cloze Test olarakadlandırılanüçüncübölümdesorulantoplam 10 sorudan 6-8 soruyinegramer ile ilgiliolmaktadır. Ayrıcadaha sonra gelenvetoplam 10 sorununsorulduğu Sentence Completion (CümleTamamlama) bölümü de bileşikcümleyapılarınısorguladığındanyinedoğrudangramer ile ilgilidir. Bu durumda, sınavdatoplamda 20'nin üzerindesorunungramerkonularıyladoğrudanilişkiliolduğugörülmektedir. Bunlarındışındadiğersorutürlerinde de doğrudanolmasa da gramerbilgisisorularındahakolayçözülmesindemutlakaönemliroloynamaktadır. Örneğin, çevirisorularındayükleminetkenya da edilgenoluşu, kullanılankiplikler (modals), yükleminhangizamandaçekilmişolduğugibiipuçlarısorunundahakolayçözülmesineimkanvermektedir. Restatementsorularındaise, sorudaverilencümleninyapısı ile, bu cümledekullanılangramerkalıplarınınözelliklerininiyibilinmesivedoğruanalizedilmesi, doğruyanıtıkolaylıklavedahakısazamandabulmayısağlamaktadır.
Gramerbölümündedahaçoktemelgramerkonularısorgulanmaktadır. Bu konulararasındahakkında en çoksorusorulanlarTenses, Active & Passive, Modal Auxiliaries, Noun Clauses, Relative Clauses, Adverbial Clauses, Participles, Gerunds& Infinitives, Conjunctions, Connective Adverbs, PrepositionsvePrepositional Phrases konularıdır.
2011 yılıöncesindegramersoruları hem dahakolaydı, hem de bazışifrevetaktiklerlekolaycaçözülebiliyordu. Hatta bazısorularda, hiçsorukökündekicümleyebakmadan bile doğruyanıtbulunabiliyordu. Ancak 2011 yılındanitibaren YDS olarakdeğiştirilenyeniyabancıdilformatındaartık bu gibişifrevetaktiklerişeyaramazolmuştur. Artıkbilgivebirikimölçülmeyebaşlanmıştır. Bu nedenle de, bu sınavdabaşarılıolmakiçin hem gramer hem de kelimebilgisininolabildiğinceiyidüzeydeolmasıbüyükönemkazanmıştır.
YDS English Grammaradlı bu çalışmakitabısizlerekonuanlatımlıveaçıklamalısoruçözümlüyüzlercesorusunmaktadır. Bu sorularda hem gramerbilginizigeliştirecek, hem de çoksayıdasoruylabildiklerinizipekiştirmeimkanıbulacaksınız. Ayrıcabilmedikleriniziveeksikbildiklerinizi de soruçözerkenöğrenebileceksiniz. Kitapta 10'ar soruluk mini testlergramerkonubazlıolarakverilmiştir. Dolayısıylahertesttesadece belli birkonuüzerineyoğunlaşacakvesadece o konununtümdetaylarıhakkındabilgisahibiolacak, bildiklerinizipekiştirecek, bilmedikleriniziöğrenecekveyanlışbildikleriniziisedüzeltmefırsatıbulacaksınız. Özeltasarımıvezenginiçeriği ile YDS English Grammaradlı bu kitap, sizleri YDS sınavınahazırlamakiçinönemlibirkaynakolacaktır. Bu kitabıbitirdikten sonra, bu YDS serisinin YDS sınavındakitümsorutipleriiçinözelolarakhazırlanmışdiğerkitaplarından, bireyselolarakihtiyaçduyacaklarınızı da kullanmanızıtavsiyeediyoruz.
Çalışmalarınızınveemeklerinizinhedeflediğinizbaşarıyıgetirmesidileğiyle...
Ürün Detayı
ISBN: 9786059029292
Yazar Adı: Mustafa Demir & Gürcan Günay
Yayıncı: Pelikan Yayınevi
Dil: İngilizce
Cilt: Karton
En (cm): 19
Boy (cm): 27
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 420

Başa Dön