Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Pelikan Yayınevi > YDS Practice Exams
YDS Practice Exams

YDS Practice Exams

Pelikan Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 31,97 TL
Etiket Fiyatı: 43,2 TL
Kazancınız: 11,23 TL
Kazanacağınız Puan: 64
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
LYS–5 İNGİLİZCE DENEME SINAVLARI VE TEST ÇÖZME STRATEJİLERİ
• Üniversiteye Dil Alanından Hazırlananlar için Klasik Kaynak
• YDS / LYS-5 İngilizce Soru Tiplerine Yönelik Çözüm Teknikleri ve Stratejileri
• Dilbilgisi Tekrar Testi
• Kelime Tekrar Testi
• 16 Adet LYS-5 Deneme Sınavı ve 2004-2011 YDS-LYS-5 Sınavları ve Öğretici Ayrıntılı Cevap Anahtarları
• 750 Kelimelik Özel YDS Sözlüğü Eki


Yedinci Baskıya
ÖNSÖZ
ALTINCI BASKIYLA BERABER KİTAPTAKİ DENEME SINAVLARI 2010 SINAV FORMATINA GÖRE 80 SORULUK DENEMELER ŞEKLİNDE YENİDEN DÜZENLENDİ.


YDS sınavına giren öğrenci sayısındaki düşüşe ve piyasada her köşe başında bir YDS kitabı veya dergisi basılmasına rağmen gerçek sınavın sözcük ve dilbilgisi içeriğini kuşatan bu değerli çalışmanın tutarlı biçimde piyasada tutulmaya devam etmesinden büyük sevinç duyuyoruz. Kitaptaki deneme sınavlarını çözen öğrenci veya çözdüren öğretmenlerden aldığım dönütler hep olumlu olmuştur. Kitap ilk piyasaya çıktıktan sonra seviyesinin gerçek YDS sınavından ağır olduğuna dair şikayetler gelmişti. Yılların geçmesiyle kitap kendini kanıtladı ve son yılardaki sınav soruları incelendiğinde görüleceği gibi gerçek sınavın seviyesi artık önemli ölçüde yükselmiştir ve bu kitap YDS'ye uygun kitapların başında gelmektedir.


Kitap hazırlanırken soru kökleri nerdeyse tüm sorularda orijinal İngilizce kaynaklardan seçilen cümle ve parçalardan tasarlanmıştır ve uygun seçenekler yazılmıştır. Bu kitap kafadan uydurulmuş bir kitap değildir. Her 80 soruluk deneme sınavında öğrencinin sorularının büyük çoğunluğunu hemen yapabileceği bir kitap yazmadım. Bu yüzden öğrenci her deneme sınavında gerçek sınavda çıkaracağı netten biraz daha aşağı performans gösterebilir. Ben kendim soru çözerken sorudaki anlamı iyice oturtmaya dikkat ederim. Aynısını öğrencilere de öneriyorum. Soru çözerken sorunun fiziksel görünüşü değil anlamın hangi seçenekle oturduğuna bakın. Bir internet sitesinin forum bölümünde kendini bu işlerin uzmanı sanıp, soruların 1280'i kendime ait bu kitaptan cımbızla seçilen bir soruyu eleştirirken, söz konusu soruyu böyle düzeysiz birine soran çaresiz öğrenciye "bu nasıl soruymuş, o kitabı çözme" diyecek kadar düzeysiz insanlara rastlıyoruz. Efendim soruda boşluktan sonra gerund varmış. "Despite" da, "while" da "apart from" da olurmuş. Peki anlam ne olacak? Sadece bir seçeneğin gerund alabileceği bir soru yazdığımızı kim söylemiş? Biz "virgül varsa "that" gelmez, yer anlatan bir isim varsa boşluğa "where" koyun mantığından oldukça uzağız. Her fiilin "gerund" olabileceğini ve bunun için de -ING alması gerektiğini unutarak "nonprogressive verbs" grubundaki fiilleri yıllarca "gerund" olmaktan mahrum bırakan bu kişilere karşıyız. Dili bilinçli öğrenin. Her soruda şekilden çok anlama bakın. Elbette sorunun şekli ve noktalama işaretleri önemlidir ve soruda pek çok seçeneği bir an önce elemenizi sağlayabilir. Ama anlamın oturup oturmadığına iyice bakın. Boşluktan sonra özne yok hala "where" ilgi zamiri gelecek diyorsun! Yanlış çözdüğünü görünce yanlış adama baş vurup "bu nasıl soruymuş, bu kitabı kullanma" şeklinde bir cevap alıyorsun. Böyle yapmaktansa kitapta her deneme sınavından sonraki DETAILED KEY bölümüne bakmanızı öneriyoruz. Bu kitap tümüyle mükemmel demiyoruz ancak dil öğretimine bakış açımız piyasadaki pek çok kişiden oldukça farklı. Bu eleştirilerden sonra kitabın içeriği ile ilgili bilgi vermek istiyorum.


Soruların güvenirliğini ve geçerliğini ölçmek için kitaptaki deneme sınavları bazı Anadolu liseleri ve dershanelerdeki dil gruplarına uygulanmış, öğrencilerden ve öğretmenlerinden alınan dönütlerle yeniden şekillendirilmiştir. YDS sınavına göre seviyesi ağır sorular ve çok kolay olduğu düşünülen sorular kitabın kapsamından çıkarılmıştır.

2040 sorunun sunulduğu bu kitap beş temel bölümden oluşmaktadır. SORU TİPLERİ VE SORU ÇÖZME STRATEJİLERİ bölümünde YDS sınavlarındaki soru tiplerinin çözümüyle ilgili öğrencinin hızını artıracak pratik bilgiler verilmiştir. GRAMMAR REVISION TEST bölümünde öğrencilerin gramer seviyelerini tespit ederek eksikliklerini gidermeleri hedeflenmiştir. KEY VOCABULARY REVISION TEST kısmında son yılların sınavlarında geçen yaklaşık 750 sözcük kullanım sıklıkları göz önünde bulundurularak belirlenmiş ve bu sözcüklerin seçenekleri oluşturduğu 100 soru hazırlanmıştır. Bu bölümü yanıtlamadan önce kitabın sonundaki YDS GLOSSASRY bölümünden bu testte geçen sözcükleri çalışınız. YDS PRACTICE EXAMS bölümü ise bu kitabın en temel kısmıdır. 16 adet DENEME SINAVI, YDS (LYS-5) sınavına hazırlanan öğrencilere, özenle hazırlanmış sorularla pratik yapma ve seviyelerini görme olanağı sağlamaktadır. Ayrıca kitabın son kısmında öğrencileri son yılların YDS (LYS-5 İngilizce Sınavı) hakkında fikir sahibi yapacak 8 adet YDS/LYS-5 sınavı ve ayrıntılı cevap anahtarları verilmiştir.


YDS / LYS-5 sınavındaki soru tipleriyle ilgili daha çok soru çözmek isteyen öğrenciler, yazarın Paragraph Studies ve İngilizce Testler ve Sınav Rehberi isimli kitaplardan faydalanabilir.


Tüm öğrencilere başarılar dilerim.
M. Fatih Adıgüzel
Ürün Detayı
ISBN: 9786055270025
Yazar Adı: M.Fatih Adıgüzel
Yayıncı: Pelikan Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16.50
Boy (cm): 23.50
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Sayfa Sayısı: 501
Baskı Sayısı: 1

Başa Dön