Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Ygs Fizik Denemeleri

Ygs Fizik Denemeleri

Karekök Eğitim Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%26 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 19,24 TL
Etiket Fiyatı: 26 TL
Kazancınız: 6,76 TL
Kazanacağınız Puan: 38
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bu kitap uzun ve dinamik bir sürecin ürünü olup üniversite giriş sınavlarına hazır-lananlara ve lise öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.

YGS sorularının çözülebilmesi için konuyu bilmenin yeterli olmadığı artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Konuyu bilmenin yanısıra, doğru ve hızlı düşünebilme, soruyu değerlendirebilme, çözüm alternatifleri arasından doğru ve kısa yöntemi seçebilme, işlemi kısa sürede ve hatasız yapabilme gibi etkenlerin de belirleyici öneme sahip olduğu açıktır.

Üniversite giriş sınavlarında, herbir soru için verilen sürenin yaklaşık bir dakika olduğu göz önüne alındığında, bu sınavlara hazırlanan öğrenciler için iyi bir kaynağın nedenli önemli olduğu anlaşılacaktır. Sorunun okunması, çözüm yolunun düşünülmesi, gerekli işlemlerin yapılması ve bulunan doğru cevabın işaretlenmesi gibi işlemlerin bu kısa süre içinde yapılması zordur. Bu zorluğu aşmanın yolu, sınavlarda sorulma ihtimali yüksek olan soruların ve bunların benzerlerinin sıkça ve bolca çözülmesidir.

Öğrencilerden bize gelen yakınmalardan biri, hocam sizin yanınızda çözebiliyorum ama sınavda çözemiyorum" dur. Bu yakınmanın psikolojik temeli olması yanında gerçekliği de vardır. Çünkü öğretmen, bu konuyu anlatırken ya da bir testten soru çö-zerken konunun adını koyar. Üzerinde enerji yazan bir testteki sorunun, enerji kurallarıyla çözüleceği açıktır. Bu da ciddi ölçüde öğrenciye kopya verir; kolaylık sağlar. Sınavda böyle bir kopya alamayan öğrenci, doğal olarak öğretmeninin yanındaki başarıyı gösteremez. Bu sıkıntıyı aşmanın yolu çok sayıda deneme soruları çözmektir.

Yukarıda ifade edilen sebeplerden dolayı YGS hazırlık kitaplarını üç seri halinde yayınladık.

1. Modüler Piramit Sistemi Serisi

2. Soru Kitapları Serisi

3. Deneme Kitapları Serisi

Modüler Piramit Sistemi serisi bir konunun temellerini ve detaylarını kavratmayı amaçlar. Soru kitapları, bu serinin devamı olup tüm konulardan soru çözme olanağı sağlar. Deneme kitapları son seri olup karışık soru çözme ve sınav uygulaması imkanı verir.

YGS bir sıralama sınavıdır. Bu sıralama her seviyedeki öğrenci için yapılmaktadır. Başarı seviyesi yüksek öğrenciler arasındaki sıralamanın sağlıklı olması için belli orandaki sorular zor; başarı seviyesi düşük öğrenciler arasındaki sıralamanın tutarlı olması için belli orandaki sorular kolay sorulmaktadır. Zor - kolay arasındaki cetvel seviyelendirilmiş olup konu dağılımı ÖSYM tarafından önemsenmektedir. Bu kitaptaki deneme sınavları öğrenciler üzerinde denenerek belli olan standartta olduğu görülmüştür. Soruların seviyelendirilmesi, konu dağılımı, tipleri ÖSYMnin tutumu göz önüne alınarak belirlenmiştir. Kitap üzerinde öğrencinin çalışabilmesi amacıyla mizanpaja, dizgiye, grafik çizimlerine ve baskıya azami özen gösterilmiştir. Benzerleriyle karşılaştırıldığında bu durum belirgin bir şekilde görülecektir.

Bu kitabın yazımında birikimlerini esirgemeyen değerli yazarlarımız Metin Kurtarıcı ve Alper Öztunç'a; tashihinde bizi destekleyen Cem Özkurt'a; dizgisinde titiz çalışmalarından dolayı Karekök Dizgi Servisine teşekkür ediyorum.

Değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize yararlı olması dileğiyle...
Ürün Detayı
ISBN: 9786055351205
Yazar Adı: Komisyon
Yayıncı: Karekök Eğitim Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 20.00
Boy (cm): 28.00
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Sayfa Sayısı: 160
Baskı Sayısı: 5

Başa Dön