3
Stokta Yok
Kısa Ürün Açıklaması

Arkadaş edinmek üzerine bir bilimkurgu hikayesi…

Hiç arkadaş edinmenin korkutucu ve imkansız bir deneyim gibi göründüğü oldu mu?

Peki arkadaşlığın bir kullanım kılavuzu olsaydı, ilişki kurmak bir o kadar kolaylaşmaz mıydı?

Her çocuk hayatında, en azından bir kere arkadaşlığın nasıl kurulacağını ve sürdür&u Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
32
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
10/2022
Boyutlar
:
23.0 x 23.5
Kağıt Tipi
:
Kuşe
ISBN Numarası
:
9786257344753
Planlanan Teslimat
:
22.05.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • Arkadaş edinmek üzerine bir bilimkurgu hikayesi…

  Hiç arkadaş edinmenin korkutucu ve imkansız bir deneyim gibi göründüğü oldu mu?

  Peki arkadaşlığın bir kullanım kılavuzu olsaydı, ilişki kurmak bir o kadar kolaylaşmaz mıydı?

  Her çocuk hayatında, en azından bir kere arkadaşlığın nasıl kurulacağını ve sürdürüleceğini anlatan bir rehbere ihtiyaç duymuş olabilir. Hikayenin becerikli ve bilime meraklı karakteri ise tam da böyle bir ihtiyaçtan yola çıkarak kendine bir robot arkadaş yapmaya karar verir. Gelişmiş robotik bilgisi ve kütüphaneden edindiği Arkadaş Yapma Kılavuzu isimli mühendislik kitabı eşliğinde bu epey kolay bir iştir. En heyecan verici kısmı ise bu robotu dilediği özelliklere göre kodlayabilmesidir. Robot arkadaşla çay partisi yapmak, saklambaç oynamak ve ağaç ev inşa etmek oldukça keyiflidir. Ancak robotun ansızın içindeki gizemli tarafının ortaya çıkmasıyla işler bir anda değişiverir. Robot, diğer robot dostlarıyla işbirliği yaparak şehri ele geçirmeye karar verdiğinde işler iyice karmaşık bir hale gelecektir…

  Arkadaşlığın inişleri ve çıkışları üzerine olan bu eğlenceli hikaye; etkileyici retro çizimleri ve içerdiği bilimsel bilgiler aracılığıyla minik okuyucuları fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Çok meraklı küçük bir bilim insanının hayal dünyasına eşlik ederek arkadaş edinmenin, sürdürmenin ve hangi zamanlarda geri çekilip hangi zamanlar da ise sorunları çözmek için yardım istemenin gerekliliği üzerine bizleri düşünmeye davet ediyor.

  Hikaye tam da başladığı yerde sürpriz bir sonla biterken çok önemli bir mesajı da beraberinde gündeme getiriyor; hata gibi görünen girişimler, yeni ve güzel deneyimlerin başlangıcı olabilir. İşler kızıştığında yapmak gereken biraz durmak ve düşünmek! En önemlisi ise her şeyin bittiğinin zannedildiği o en zor anlarda, yola devam etmeyi ihmal etmemek!

  Umut var oldukça hiç umulmadık zamanlarda en güzel dostluklar insanın karşısına çıkacaktır.

  1970’lerden fırlamış gibi görünen çizimleri kitaba havalı ve geometrik bir his verirken; insanın neredeyse şapşal makine ses efektlerini duyabileceği canlı bir hava yaratıyor.”

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.