3
%3
Stokta Yok
63,05 TL
65,00 TL
Kazancınız
:
1,95 TL
Kısa Ürün Açıklaması

26 Mart 1928’de İkdam’da “Bize Göre” başlığı altında yazılarını yayımlayan Ahmet Hâşim, 1928 yılının Eylül ayı içinde Paris’e yaptığı seyahate dair izlenimlerini de aynı gazetede “Seyahatte” başlığı altında yayımlar. Şair, bu yazılardan yaptığı bir seçkiyi 1928 yılının sonlarına doğru Bize Göre ve Bir Seyahatin Notları adıyla kitaplaştırır.

İki bölümden oluşan kitabının ilk bölümü günlük meselelere eğilen yazılardan oluşurken, ikinci bölüm isminden de anlaşılacağı üzere şairin Paris’e yaptığı seyahatle ilgili izlenimlerini anlattığı yazılardan oluşur. Bu bakımdan çoğu gündelik mevzulara değgin bu yazıların satır aralarında şairin keskin zekâsı, çoğu zaman iğneli ve alaycı bir üslupla belirir. Görsellerle zenginleştirilmiş ve “eleşt Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
200
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
9/2021
Boyutlar
:
12.50 x 21.00
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786052988893
Planlanan Teslimat
:
18.07.2024
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 0 Yorum
  • Tavsiye Et
  • Hızlı Mesaj
  • 26 Mart 1928’de İkdam’da “Bize Göre” başlığı altında yazılarını yayımlayan Ahmet Hâşim, 1928 yılının Eylül ayı içinde Paris’e yaptığı seyahate dair izlenimlerini de aynı gazetede “Seyahatte” başlığı altında yayımlar. Şair, bu yazılardan yaptığı bir seçkiyi 1928 yılının sonlarına doğru Bize Göre ve Bir Seyahatin Notları adıyla kitaplaştırır.

    İki bölümden oluşan kitabının ilk bölümü günlük meselelere eğilen yazılardan oluşurken, ikinci bölüm isminden de anlaşılacağı üzere şairin Paris’e yaptığı seyahatle ilgili izlenimlerini anlattığı yazılardan oluşur. Bu bakımdan çoğu gündelik mevzulara değgin bu yazıların satır aralarında şairin keskin zekâsı, çoğu zaman iğneli ve alaycı bir üslupla belirir. Görsellerle zenginleştirilmiş ve “eleştirel basım” olarak hazırladığımız Bize Göre ve Bir Seyahatin Notları, Hâşim’in sadece modern şiirimize yön veren kudretli bir şair değil, aynı zamanda üslup sahibi bir nesir yazarı olduğunu bir kere daha ortaya koyuyor.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.