3
%3
Stokta Yok
320,10 TL
330,00 TL
Kazancınız
:
9,90 TL
Kısa Ürün Açıklaması

Dünyayı ele geçirme isteği hep var oldu ve bunun yolu savaşlar olarak görüldü ama kazananın hepsini aldığı asıl savaş ekonomi alanında yaşandı. Dünya çapında yaşanan 1908 ve 1929 ekonomik krizleri dâhil tüm büyük ekonomi operasyonlarının örtülü amacı, her şeyi ele geçirmekti. İkinci dünya savaşı sonrasında, abd’nin dünya ekonomisini yönlendirdiği yeni dönemde, yeni araçlar sahneye sürüldü. Mesela konvertibilite sayesinde egemenler, karşılıksız basılan paralar ile ülkelere rahatlıkla girerek fabrikaları ve şirketleri ele geçirdiler. Küresel ekonomiyi desteklemek için kurulan ımf, krizleri tetikleyici rol oynadı.

Merkez bankası başkanlığı, istanbul borsası başkanlığı ve devlet bakanlığı görevlerinde bulunan; türk ekonomisinin yeniden Devamını Gör

Türü
:
İş Yönetimi
Sayfa Sayısı
:
388
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
4/2022
Boyutlar
:
14.00 x 21.00
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786057120090
Planlanan Teslimat
:
17.06.2024
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 0 Yorum
  • Tavsiye Et
  • Hızlı Mesaj
  • Dünyayı ele geçirme isteği hep var oldu ve bunun yolu savaşlar olarak görüldü ama kazananın hepsini aldığı asıl savaş ekonomi alanında yaşandı. Dünya çapında yaşanan 1908 ve 1929 ekonomik krizleri dâhil tüm büyük ekonomi operasyonlarının örtülü amacı, her şeyi ele geçirmekti. İkinci dünya savaşı sonrasında, abd’nin dünya ekonomisini yönlendirdiği yeni dönemde, yeni araçlar sahneye sürüldü. Mesela konvertibilite sayesinde egemenler, karşılıksız basılan paralar ile ülkelere rahatlıkla girerek fabrikaları ve şirketleri ele geçirdiler. Küresel ekonomiyi desteklemek için kurulan ımf, krizleri tetikleyici rol oynadı.

    Merkez bankası başkanlığı, istanbul borsası başkanlığı ve devlet bakanlığı görevlerinde bulunan; türk ekonomisinin yeniden kurumsallaştırılması sürecinde, birçok konuda öncülük yapan yaman törüner’in ekonomiyi bir de benden dinleyin başlıklı kitabı, artık kuralları olmayan bu güç oyununu irdeliyor. Kitap; serbest piyasa, rezerv para, konvertibilite, küreselleşme, kur savaşları gibi kavramların ardında saklanan gerçekliği açığa çıkarmaya çalışırken ekonominin kronikleşmiş gibi gözüken sorunlarına çözümler sunuyor.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.