3
%5
Stokta Yok
261,25 TL
275,00 TL
Kazancınız
:
13,75 TL
Kısa Ürün Açıklaması

“Her yer ve zamanda gec¸erli tek bir es¸itsizlik bic¸imi olmadıgˆından hareketle, es¸itsizlikler terimini kullandım... Zira es¸itsizlikler sadece kimin ne kadar para kazandıgˆını belirlemiyor, c¸ocugˆunuza aldıgˆınız oyuncaktan tutun da kahvaltı masasına neler koydugˆunuza, ne kadar zeytinyagˆı tu¨kettigˆinizden ailenin genc¸lerinin u¨niversite sınavlarına nasıl hazırlandıgˆına, hatta kimin kimle evlendigˆine kadar go¨zle go¨ru¨lmesi kolay olmayan bir dolu alana sızıyor, izini bırakıyor.”

Eşitsizlikler Kitabı, AKP iktidarının bas¸ladıgˆı 2002’den 2020’lere uzanan seyri ic¸inde, Tu¨rkiye’de toplumsal es¸itsizligˆin degˆis¸ik boyutlarıyla olagˆanu¨stu¨ ayrıntılı bir analizini yapıyor. Kitabın ic¸inde do¨rt kitap var aslında. Birincis Devamını Gör

Türü
:
Siyaset
Sayfa Sayısı
:
399
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
4/2022
Boyutlar
:
15.00 x 21.00
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9789750533020
Planlanan Teslimat
:
16.04.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • “Her yer ve zamanda gec¸erli tek bir es¸itsizlik bic¸imi olmadıgˆından hareketle, es¸itsizlikler terimini kullandım... Zira es¸itsizlikler sadece kimin ne kadar para kazandıgˆını belirlemiyor, c¸ocugˆunuza aldıgˆınız oyuncaktan tutun da kahvaltı masasına neler koydugˆunuza, ne kadar zeytinyagˆı tu¨kettigˆinizden ailenin genc¸lerinin u¨niversite sınavlarına nasıl hazırlandıgˆına, hatta kimin kimle evlendigˆine kadar go¨zle go¨ru¨lmesi kolay olmayan bir dolu alana sızıyor, izini bırakıyor.”

  Eşitsizlikler Kitabı, AKP iktidarının bas¸ladıgˆı 2002’den 2020’lere uzanan seyri ic¸inde, Tu¨rkiye’de toplumsal es¸itsizligˆin degˆis¸ik boyutlarıyla olagˆanu¨stu¨ ayrıntılı bir analizini yapıyor. Kitabın ic¸inde do¨rt kitap var aslında. Birincisi, es¸itsizlikleri nasıl ele almak gerektigˆini ve sosyal bilimlerin “go¨rmezliklerini” tartıs¸ıyor. I·kincisi, u¨lkedeki gelir dagˆılımının haritasını c¸ıkarıyor. U¨c¸u¨ncu¨su¨, tu¨ketimi ve o¨zellikle artan finansallas¸ma, dolayısıyla borc¸lanma sayesinde -veya yu¨zu¨nden-, tu¨ketim kalıplarının do¨nu¨s¸u¨mu¨nu¨ inceliyor. Do¨rdu¨ncu¨su¨ ise es¸itsizliklerin nasıl bir seyir izledigˆine, olası gelis¸melere ve es¸itlikc¸i bir do¨nu¨s¸u¨mu¨n olanaklarına bakıyor.

  2000’lerin bas¸ında du¨s¸me egˆilimi go¨sterirken, 2014’ten itibaren istikrarlı ve kalıcı bir s¸ekilde tırmanan gelir es¸itsizligˆi, nasıl farklı ve “yeni” es¸itsizlikleri ve toplumun daha o¨nce bilmedigˆi yeni kırılganlıkları ortaya c¸ıkarttı? “Orta gelir tuzagˆı” denen kriz nedir? Kadınlar, bu es¸igˆin as¸ılmasında ve as¸ılamamasında neden kilit bir role sahipler?

  Ogˆuz Is¸ık’ın “olay yeri inceleme dedektifi” ve “zanaatka^r sabrını” birles¸tirerek yaptıgˆı olagˆanu¨stu¨ ayrıntılı c¸alıs¸ma, yukarıdakiler gibi birc¸ok sorunun cevabını arıyor.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.