3
Kısa Ürün Açıklaması

İtalyan tasarım dehası Bruno Munari şekiller üzerine çalışmalarını ilk kez 1960’ların başında yayımlamaya başladı: Daire, Kare ve –on yıl sonra da– Üçgen. Antik Yunan ve Mısır’a ait örneklerin yanı sıra Buckminster Fuller, Le Corbusier ve Alvar Aalto’nun eserlerinden de faydalanan Munari, bu üç şekle belirli nitelikler atfeder: Daire ilahi olanla ilgilidir, kare güvenlik ve çevrelemeyi ifade eder ve üçgen, tasarımcılar için önemli bir bağlayıcı form sağlar.

Yirminci yüzyılın en önemli tasarımcılarından Munari, yetmiş yıllık akademik kariyerinin yanında resim, Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
285
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
6/2023
Boyutlar
:
15.5 x 15.5
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786258486759
adet
payment Kredi Kartına Taksit İmkanı
Planlanan Teslimat
:
27.07.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • İtalyan tasarım dehası Bruno Munari şekiller üzerine çalışmalarını ilk kez 1960’ların başında yayımlamaya başladı: Daire, Kare ve –on yıl sonra da– Üçgen. Antik Yunan ve Mısır’a ait örneklerin yanı sıra Buckminster Fuller, Le Corbusier ve Alvar Aalto’nun eserlerinden de faydalanan Munari, bu üç şekle belirli nitelikler atfeder: Daire ilahi olanla ilgilidir, kare güvenlik ve çevrelemeyi ifade eder ve üçgen, tasarımcılar için önemli bir bağlayıcı form sağlar.

  Yirminci yüzyılın en önemli tasarımcılarından Munari, yetmiş yıllık akademik kariyerinin yanında resim, heykel, tasarım ve fotoğrafçılık alanlarına da çeşitli katkılar yapmıştır. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra kitap tasarımına odaklanan Munari, sade ve eğlenceli olarak tanımlanan çocuk kitapları tasarlamıştır.
   
  Grafik, tasarım ve sanat dünyasında geniş bir takipçi kitlesine sahip Munari’nin hayranlarını uzun zamandır cezbeden ve onun yaratıcı teorilerini yeni takipçilere tanıtacak bu tek ciltlik üçleme, ilk kez Türkçe olarak yayımlanıyor.
   
   
  “Bruno Munari zamanımızın Leonardo’sudur.” –Pablo Picasso

   

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.