3
Stokta Yok
Kısa Ürün Açıklaması

Karel Çapek, 20. yüzyıla damgasını vuran en önemli Çek edebiyatçılarından biridir. Fantastik ve bilim kurgu eserleriyle ünlenmiş; bunlardan, insan yaşamını kolaylaştırmaları için yaratılan fakat sonunda tüm yeryüzünü ele geçiren makineleri tasvir ettiği yapıtıyla “robot” kavramını dünyaya tanıtmıştır. Dili esprili ve bir o kadar da eleştireldir.
Kaybolan Bacak adıyla bu kitapta toplanan hikâyelerinde ise Çapek, insanlığın en temel meselelerinden adalet arayışına kafa yormakta ve burjuva toplumundaki çelişkileri sade ve eğlenceli bir dille hicvetmektedir. Mizahın ve hicvin dışında neredeyse tüm Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
144
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
11/2023
Boyutlar
:
13.5 x 19.5
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786051726403
Planlanan Teslimat
:
21.07.2024
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 0 Yorum
  • Tavsiye Et
  • Hızlı Mesaj
  • Karel Çapek, 20. yüzyıla damgasını vuran en önemli Çek edebiyatçılarından biridir. Fantastik ve bilim kurgu eserleriyle ünlenmiş; bunlardan, insan yaşamını kolaylaştırmaları için yaratılan fakat sonunda tüm yeryüzünü ele geçiren makineleri tasvir ettiği yapıtıyla “robot” kavramını dünyaya tanıtmıştır. Dili esprili ve bir o kadar da eleştireldir.
    Kaybolan Bacak adıyla bu kitapta toplanan hikâyelerinde ise Çapek, insanlığın en temel meselelerinden adalet arayışına kafa yormakta ve burjuva toplumundaki çelişkileri sade ve eğlenceli bir dille hicvetmektedir. Mizahın ve hicvin dışında neredeyse tüm hikâyelerinin bir diğer ortak özelliği de içlerinde daima mucizevi bir taraf bulunmasıdır.
    Karel Çapek’in birbirinden güzel 16 hikâyesini bir araya getiren Kaybolan Bacak’ı, usta çevirmen Hasan Âli Ediz’in akıcı Türkçesiyle sunuyoruz.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.