Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Kaliteli Eğitim Yayınları > 8. Sınıf Fen Bilimleri Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı
8. Sınıf Fen Bilimleri Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı

8. Sınıf Fen Bilimleri Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı

Kaliteli Eğitim Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Tükendi
Ürün geçici olarak temin edilememektedir
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 27,2 TL
Etiket Fiyatı: 34 TL
Kazancınız: 6,80 TL
Kazanacağınız Puan: 54
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması

Sevgili Öğrenciler,


Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz kitap, "Somutlayıcı Eğitim Sistemi"ne göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. "Somutlayıcı Eğitim Sistemi"ne göre yapılandırılan kitapta ders içeriği, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede işlenecek konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Üniteler, konulara bölünerek işlenmiştir. Konu başlıkları, MEB programına göre belirlenmiştir. Konular, "Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre anlatılmıştır. "Konu anlatımlarında grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel öğelerden yararlanılmış; somutlayıcı örneklere yer verilmiştir. İpuçları, uyarılar, ek bilgiler, destekleyici ve açıklayıcı notlar kutucuklar içinde sunulmuştur. Konular, öğrenmeyi pekiştirici "etkinliklerle desteklenmiştir. Etkinlikler, test olarak düzenlenmiştir. Etkinlik testlerinde "doğru-yanlış, boşluk doldurma, birebir eşleme, işaretleme, altını çizme, tablo doldurma, bulmaca" gibi temel etkinlik türleri ile "açık uçlu-kısa cevaplı soru"lara da yer verilmiştir. Kitapta her konudan sonra "konu testleri" bulunmaktadır. Bu testlerde gerçek sınavlarda sorulan sorular ayarında hazırlanan özgün sorular yer almaktadır. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, sınavlarda çıkabilecek değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ise ünitede işlenen konuları tarayan "ünite testleri" bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede Öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşma imkânı elde edilecektir.


Somutlayıcı eğitim sistemi (ses)


Çağımız bilgi çağıdır. "Somutlayıcı Eğitim Sistemi", bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.


"Somutlayıcı Eğitim Sistemi" Nedir?


Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli bir öğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme "Somutlayıcı Eğitim Sistemi" denir.


"Somutlayıcı Eğitim Sistemi", Dokümanlara Nasıl Uygulandı?


"Somutlayıcı Eğitim Sistemi"nin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları "içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri"; soru bankaları ise "içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri" şeklinde yapılandırılmıştır.


Sonuç


Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan "Somutlayıcı Eğitim Sistemi" ile "ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.


Yayın Kurulu

Ürün Detayı
ISBN: 9786059509497
Yayıncı: Kaliteli Eğitim Yayınları
Yazar: Kolektif
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 352
Ağırlık (gram): 352.00
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 19.50
Boy (cm): 27.50
Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Başa Dön