Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Detaylı Arama | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Kaliteli Eğitim Yayınları > 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı; Açık Uçlu Kısa Cevaplı Sorular
8. Sınıf İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı; Açık Uçlu Kısa Cevaplı Sorular

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı; Açık Uçlu Kısa Cevaplı Sorular

Kaliteli Eğitim Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Bu ürünün baskısı yok
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 20 TL
Etiket Fiyatı: 25 TL
Kazancınız: 5,00 TL
Kazanacağınız Puan: 40
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Sevgili Öğrenciler,

Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz bu kitap, "Somutlayıcı Eğitim Sistemi"ne göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. "Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre yapılandırılan kitapta içerik, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede sorularla taranacak konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Ünitelerde ise "Kazanım Kavrama Testleri" ve "ünite tarama testleri" bulunmaktadır. "Kazanım Kavrama Testleri" testleri, çözümlü sorular ve cevaplı sorulardan oluşmaktadır. "Çözümlü sorular" testin başında yer almaktadır ve konunun özünü yansıtır niteliktedir. Bu sorular, o konuda gereken temel bilgileri de içerecek şekilde çözülmüştür. Böylece, gerçek sınavlarda soruların nasıl gelebileceği, bu soruların nasıl çözülebileceği de somutlanmıştır. Bu yüzden örnek soru çözümlerinin bulunduğu kutucuklara "Somutlayalım" adı verilmiştir. "Somutlayalım" kutucuklarındaki sorular ve çözümleri incelenerek konu tekrarı yapılacak, soru çözme teknikleri öğrenilecek, okul derslerinin altyapısı sağlamlaştırarak sınavlara etkili şekilde hazırlanma imkânı elde edilecektir. Kazanım Kavrama Testleri'nde çözümlü örnek sorulardan sonra, konuları tarayan test sorularına yer verilmiştir. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ünitede işlenen konuları tarayan "Ünite Tekrar Testleri" bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşulacaktır.

Somutlayıcı eğitim sistemi (Ses)

Çağımız bilgi çağıdır. "Somutlayıcı Eğitim Sistemi", bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.

"Somutlayıcı Eğitim Sistemi" Nedir?

Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli biröğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme "Somutlayıcı Eğitim Sistemi" denir.

"Somutlayıcı Eğitim Sistemi", Dokümanlara Nasıl Uygulandı?

"Somutlayıcı Eğitim Sistemi"nin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları "içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri"; soru bankaları ise "içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri" şeklinde yapılandırılmıştır.

Sonuç

Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan "Somutlayıcı Eğitim Sistemi" ile "ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.

Yayın Kurulu
Ürün Detayı
ISBN: 9786059509527
Yazar Adı: Kolektif
Yayıncı: Kaliteli Eğitim Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 19.50
Boy (cm): 27.50
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Sayfa Sayısı: 240
Ağırlık (gram): 240.00

Başa Dön