Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınevi > Akışkanlar Mekaniği
Akışkanlar Mekaniği

Akışkanlar Mekaniği

Birsen Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 25,93 TL
Etiket Fiyatı: 32,41 TL
Kazancınız: 6,48 TL
Kazanacağınız Puan: 52
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
ÖNSÖZ
Dokuz ana bölümden oluşan kitabımız, Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde, Akışkanlar Mekaniği I ve II dersleri ile Matematik Mü¬hendisliği Bölümü Akışkanlar Mekaniği dersleri müfredat programlarını ve diğer üniversite¬lerde de paralel dersleri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Öğrenci seviyesindeki eşitsizlikler nazarı itibare alınarak, elemanter ve teorik yöntemler iç içe verilmiştir. Her konuda bölümle¬rin içerisinde ve sonunda, tamamlayıcı sorular ve yeterli sayıda çözümlü örnek problemler takdim edilmiştir.
Bu kitap hazırlanırken, iddialı bir çalışmadan ziyade, öğrencilerin noksanları göz önünde bulundurularak, faydalı ve gerekli bilgiler verilmeğe çalışılmıştır. Ne kadar mükemmel olursa olsun noksansız bir eser vücuda getirmenin hiçbir faniye nasip olmayacağının bilinciyle nok¬sansız ve mükemmel bir eser vücuda getirdiğimi iddia etmiyorum. Bilakis, noksanlığını peşi¬nen kabul ediyor ve yapıcı tenkitlere açık olduğumu beyan ediyorum.
Göze çarpacak ilk noksanlık; Sınır Tabaka ve Sıkıştırılabilen Akışkan Ortamların akım¬larına kitabımız içeriğinde hiç yer verilememiş olmasıdır. İnşaAllah genişletme imkânımız olursa ilk fırsatta bu konuları da içeren daha kapsamlı bir eser meydana getirmek hedefim ola¬caktır.
Öğrencilerimizin Akışkanlar Mekaniği konusunda Türkçe kaynak kitap bulmakta zorlan¬dığı, çok kısıtlı ders saatlerinde, yüklü ve anlaşılması zor ders müfredatını, algılayamadıkları ve bu yüzden başarısızlığa düşüp suçu hocalarına attıkları malumdur. Bu düşünceyle, çok zor ve gayri müsait şartlara rağmen, büyük fedakârlık göstererek böyle bir kitap hazırlamayı gö¬rev bildim. Bu konuda beni teşvik ederek, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm öğ¬renci ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.
Eğitimde başarının, tek taraflı gayretlerle sağlanamayacağı ve hocanın gayreti yanında öğrencinin de disiplinli ve düzenli çalışması gerektiği malumdur. Biz bu çalışmamızla bir adım atmış olduk. Öğrencilerin de disiplinli, düzenli ve gayretli çalışmalarıyla bir adım atma¬ları halinde, Akışkanlar Mekaniği öğrencilerin korkulu rüyası olmaktan çıkacak ve zevkle iz¬leyecekleri bir ders haline gelecektir.
Bu kanaatimin gerçekleştiğini ve öğrencilerimin başarılı olduklarım görmek hem bu ça¬lışma için harcadığım vakit ve emeklerimin boşa gitmediğini gösterecek, hem de yeni çalış¬malar için bana güç verecektir. Unutmayın ki; sizlerin bilgi, beceri ve başarınız bizler için mutluluk ve güç kaynağı olacaktır.
Doç. Dr. M. Muhittin SOĞUKOĞLU
Ürün Detayı
ISBN: 9789755112561
Yayıncı: Birsen Yayınevi
Yazar: Muhittin Soğukoğlu
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 329
Cilt: Karton
En (cm): 16,5
Boy (cm): 24,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön