Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları > Arapça Öğrenenler İçin Arapça Dini Metinler; Çözümleme, Alıştırma Ve Tercümeler
Arapça Öğrenenler İçin Arapça Dini Metinler; Çözümleme, Alıştırma Ve Tercümeler

Arapça Öğrenenler İçin Arapça Dini Metinler; Çözümleme, Alıştırma Ve Tercümeler

M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 29,63 TL
Etiket Fiyatı: 37,04 TL
Kazancınız: 7,41 TL
Kazanacağınız Puan: 59
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bu kitabı, İlâhiyât, İslâmî İlimler, Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık) Fakülteleri öğretim elemanları ve öğrencilerinin istifadesine sunmaktan onur duyuyoruz. Kitabın amacı öğrencinin, İslâmî ilimler alanında Arap dilinde yazılmış metinleri okumasını ve doğru bir şekilde anlamasını sağlamaktır.
Kitabın hazırlanışında şu esasları göz önünde bulundurduk:
1. Metinlerin seçilmesi sürecinde şu iki husus dikkate alınmıştır:
- Dil, ahlâk ve din bakımından faydalı olması,
- Dinî eğitim alacak öğrencinin seviyesine uygun ve ihtiyaç duyacağı kavramları içermesi.
2. Kitap, bir ders yılı içerisinde bitecek şekilde hazırlanmıştır.
3. Kitapta birinci dönem için Siyer, İslâm Tarihi, Fıkıh, Tasavvuf ve İslâm Ahlâkı alanlarından; ikinci dönem ise Hadîs, Tefsîr, Akâid ve meşhur hutbelerle ilgili sekiz İslâmî ilimden örnek metinlere yer verilmiştir.
4. Her ilimden beş metin alınmış ve her metinden sonra da kelime ve terkiplerin açıklamalarını içeren küçük birer sözlük eklenmiştir.
5. Her metinden sonra metin tahlili için alıştırmalara yer verilmiştir.
6. Öğrencinin yeni ve eş anlamlı kelimeler öğrenebilmesi için kelime ve kalıp ifadelerin açıklamaları Arapça olarak verilmiştir.
7. Her dersin sonunda öğrencinin öğrenmesi ve ezberlemesi gereken önemli kelimeler ve kalıp ifadeleri içeren birer tablo hazırlanmıştır.
8. Her bölümün sonunda Arap atasözleri ve güzel sözlere yer verilmiştir. Böylece öğrencilerimiz bu cümleleri ezberlediğinde onları esas alarak daha iyi cümleler kuracaktır. Ayrıca bu sözler, öğrenciye öğrenmeye çalıştığı yeni dilin kültürünü de tanıma fırsatı verecektir.
9. Kitabın sonuna bütün metinlerin Türkçe tercümeleri konulmuştur.
10. Bu kitabın (YDS) ve (YÖKDİL) sınavlarına gireceklere de faydalı olacağını düşünmekteyiz. Zira hazırladığımız kitaptaki soru üslûbu ile bu sınavların üslûbu benzerlik göstermektedir. Aynı şekilde kitap, öğrencilerin metinlerdeki ince mânâları anlama becerisini geliştirecek alıştırmalar içermekte ve onu Arap dilindeki kullanımlara alıştırmaktadır.
11. Bu kitabı, İlâhiyât, İslâmî İlimler ,Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık Fakültelerinin ihtiyacını karşılamak için hazırladık. Zira kitap, öğrenciye ihtisas alanı olan İslâmî ilimlerin Arapça kaynaklarını tanıma fırsatı verecek ve onları bu metinleri okuma, anlama ve çözümlemeye alıştıracaktır. Ayrıca kitap, öğrenciye Arapça cümle kurma becerisi kazandıracağı gibi ihtisas alanı ile ilgili yeni kelime, terkip ve kavramları öğrenme fırsatı da verecektir.
Ürün Detayı
ISBN: 9789755484648
Yayıncı: M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları
Yazar: Suliman Alomirat
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 456
Ağırlık (gram): 500.00
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 16.00
Boy (cm): 23.50
Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Başa Dön