Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Ensar Neşriyat > Düşünce Dünyamızı Aydınlatan 40 İslam Alimi 40 Örnek Hayat
Düşünce Dünyamızı Aydınlatan 40 İslam Alimi 40 Örnek Hayat

Düşünce Dünyamızı Aydınlatan 40 İslam Alimi 40 Örnek Hayat

Ensar Neşriyat
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 13,5 TL
Etiket Fiyatı: 15 TL
Kazancınız: 1,50 TL
Kazanacağınız Puan: 27
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Muhabbetinin ateşi ile dostlarının gönüllerini yakan, zikri ile evliyanın kalplerini dirilten, kalplerinde zulmet perdelerini kaldıran, ruhlarını yüce zatına kavuşma iştiyakı ve Onu müşahede aşkıyla coşturan, bazı kullarını özel dostluğuna seçerek "Ben onları severim, onlar da beni 1 buyuran ve bizlere de "Ey iman edenler! Allahtan korkun ve sadık kullarımla beraber olun 2 emrini veren Allaha sonsuz hamdolsun.

Rahmet olarak gönderilen, diğer peygamberlerin baş tacı yapılan, Hak yolunun önderi ve "Âlimler, peygamberlerin varisleridir 3 buyuran Hz. Muhammed Mustafaya [sallallahu aleyhi vesellem] ve hidayet yolunun rehberleri kılınan âl ve ashabına en güzel şekliyle salât ve selâm olsun.

Kuran ve sünnetin hadimi, yeryüzünün süsü, takva madeni, sevgi menbaı, hidayet yolunun imamı, sevenlerin saadet sebebi olan bütün velilere, hürmet, saygı ve ihtiram olsun.

Kıymetli okuyucularımız! Sizlere faydalı ve çok kıymetli bir eser daha hazırladık

Eseri hazırlarken, bazı minhalardaki anlaşılması zor ifadeler dipnotlarla anlaşılır hale getirildi. İçinde geçen velilerin hayat hikâyelerini verdik. Ayrıca lugatca kısmında tasavvufî terimler izah edildi.

Eser, büyük arif, Seyyid Sıbgatullah el-Arvâsîye [kuddise sırruhu] aittir. Din ile tasavvufun ayrı şeyler olmadığının altını çizerek vurgulayan Seyyid Sıbgatullah hazretleri Nakşibendî meşrebini her yönüyle temsil eden önemli bir rehberdir. "Sükûtumuzdan istifade edemeyen, konuşmamızdan da edemez diyen Seyyid Sıbgatullah hazretleri "Gavsül-âzam, Gavs-ı Hizânî veya kısaca "Gavs lakaplarıyla şöhret bulmuştur.

Eser, manevî terbiye yolunun esaslarını, edeplerini, ölçülerini, temel ahlâklarını konu etmekte Bu eser kısa, özlü bir reçete olup tasavvuf terbiyesinin ilmihâli durumundadır.

Allah dostları, manevi keşif, müşahede ve melekût âlemini seyir hali yaşarlar. Allah Teâlânın bu özel tecellileri karşısında büyük bir sevinç ve coşku içerisinde, kendilerini tutamayıp o âlemin hallerinden bir şeyler anlatmak isterler, fakat maksatlarını anlatacak kelime bulamazlar. Bildiklerini ve gördüklerini mesel, mecaz, kinaye, teşbih gibi sanatlarla rumuzlu, kapalı, sırlı, saklı cümlelerle anlatmaya çalışırlar. Bu sırlı cümleler çözülmeye çalışılınca, herkes onları kendi bildiği ve anladığı dile ve delile göre tercüme eder, çıkan manaya göre sahibi hakkında bir hüküm verir. Onların dilinden ve halinden anlayanlar, ne demek istediklerini kolayca anlarken, o halden pek nasibi olmayanlar, kendilerini ciddi şekilde tenkit ederler.

Allah dostları, her dönemde bulunacaktır. Her zaman onları tasdik edecek kimseler olabileceği gibi, anlayamamanın sonucu, yalanlayacak, inkârda bulunacak kimseler de olacaktır.

Rabbim Hakkı Hak bilip ona tabi olmayı ve Hak yolunda gitmeyi, batılı batıl bilip ondan uzak durmayı bizlere nasip etsin.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059223126
Yayıncı: Ensar Neşriyat
Yazar: Cağfer Karadaş
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 192
Ağırlık (gram): 192.00
Cilt: Karton
En (cm): 13,5
Boy (cm): 19,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön