Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Vedat Kitapçılık > Gemi İnşa Sözleşmesinin Kurulması Ve Tarafların Borçları
Gemi İnşa Sözleşmesinin Kurulması Ve Tarafların Borçları

Gemi İnşa Sözleşmesinin Kurulması Ve Tarafların Borçları

Vedat Kitapçılık
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 100 TL
Etiket Fiyatı: 111,11 TL
Kazancınız: 11,11 TL
Kazanacağınız Puan: 200
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
ÖNSÖZ

Bu çalışma Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Doktora Programı çerçevesinde Prof. Dr. Cevdet Yavuz danışmanlığında hazırlanmış ve 05.12.2014 tarihinde Prof. Dr. Cevdet Yavuz, Prof. Dr. Serap Helvacı, Prof. Dr. Merih Kemal Omağ, Prof. Dr. Gökhan Antalya ve Prof. Dr. Faruk Acar'dan oluşan jüri önünde savunularak oybirliği ile başarılı bulunmuştur. Çalışmamızın kitap haline getirilmesi sırasında tezde anlamsal değişikler yapılmamış, sadece şekli değişikler yapılması ile yetinilmiştir.

Ülkemizde gemi inşasında geçmişe oranla önemli bir artış göze çarpmaktadır. Türkiye otomobil ve otomobil yan sanayinde yakaladığı başarıyı gemi inşa ve yan sanayisinde de yakalayabilir. Gemi inşasının ülkemizde kazandığı önem karşısında, bunun hukuki yönüne ışık tutabilecek eserlere de ihtiyaç olduğu muhakkaktır. Bu çalışma bu ihtiyacı karşılamada bir nebze yardımcı olursa, çabamız ve emeğimiz karşılık bulacaktır. Çalışmamın uygulayıcılara, yüksek lisans - doktora öğrencilerine ve akademisyenlere yararlı olmasını diliyorum.

Çalışmam boyunca değerli yorum ve eleştirileri ile tezimi tamamlamama çok büyük yardımları dokunan sayın hocam, tez danışmanım Prof. Dr. Cevdet Yavuz'a öncelikle teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Yine çalışmam boyunca bana fikren ve manen desteklerini esirgemeyen sayın hocalarım Prof. Dr. Merih Kemal Omağ ve Prof. Dr. Serap Helvacı'ya teşekkürü bir borç bilirim. Çalışmam süresince bana rahat bir çalışma ortamı sunan sayın hocam Prof. Dr. Gürbüz Gökçen'e ve tezimle ilgili yapıcı eleştiriler de bulunarak tezimi sunuma hazır hale getirmemde ki verdiği desteklerden dolayı sayın hocam Prof. Dr. Gökhan Antalya'ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Gerek doktora ve gerekse tez çalışmam boyunca manen ve fikren desteklerini unutamayacağım değerli hukukçu ve meslektaşım sayın Hakan Muran'a da şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.Ayrıca çalışmam boyunca beni her zaman destekleyen babam Ali Rıza Misili, annem Yurdanur Misili, kardeşim Sinem Misili, kayınpederim NayifSaltekin, kayınvalidem Sevim Saltekin ve sevgili eşim Şule Misili ile kızım LinaMisili'ye çok teşekkür ederim.

Son olarak Vedat Kitapçılık sahibi sayın Vedat Carbaş ile çalışmamın basımı ve yayımlanmasında emeği geçen başta sayın Berrin Doğrul olmak üzere tüm Vedat Kitapçılık çalışanlarına teşekkür ediyorum.Dr. Sinan MİSİLİ

Bursa, 2016

ÖZETGemi inşa sözleşmesi, bir tarafında yeni bir gemi inşa ettirmek isteyen iş sahibi ile diğer tarafında gemi inşa işinde uzman olarak yüklenici tersanecinin olduğu, yüklenicinin yeni bir gemi inşa, imal, dizaynını ve teslimini, iş sahibinin bunun karşılığında sözleşme ücretini ödemeyi borçlandığı, karşılıklı borç doğuran, ivazlı, rızai bir eser sözleşmedir. Gemi inşa sözleşmesinin temel unsurunu yüklenicinin gemi meydana getirme borcu ve geminin teslimi oluşturmaktadır. Yüklenicinin sayılan temel borçları karşılığında iş sahibi de sözleşme ücretini ödemek borcu altındadır. Gemi inşa sözleşmesinin konusunu inşa edilecek ve tamamlandığında gemi olacak yapı ve inşa faaliyeti oluşturmaktadır.
Ürün Detayı
ISBN: 9786059263276
Yayıncı: Vedat Kitapçılık
Yazar: Sinan Misili
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 495
Cilt: Karton
En (cm): 16
Boy (cm): 24
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön