Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Bengisu Yayınları > Hz.Peygambere Kardeş Olmak
Hz.Peygambere Kardeş Olmak

Hz.Peygambere Kardeş Olmak

Bengisu Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%35 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 6,5 TL
Etiket Fiyatı: 10 TL
Kazancınız: 3,50 TL
Kazanacağınız Puan: 13
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Peygamber Efendimizle kardeş olmak, ne kadar da sıcak bir ifade değil mi? O, bizler için kardeşlerim, hem de özlediğim kardeşlerim! dediği halde bizler neden Onun için, Onunla kardeş olmaktan bahsetmeyelim ki? Rabbimize olan hakkıyla kulluk yürüyüşümüz elbette bizleri Onunla kardeş yapacaktır.
Rabbimizin bizlere olan rahmetinin tecellisi olarak, bizleri saadet yurduna kavuşturmak için gönderilen aziz peygamberimizi yakından tanıdıkça gerçekten Onun bizler için, bizlerin âhiret saadetine kavuşması için söylediklerini ve yaptıklarını yürekten/gönülden anlamaya çalışırsak, şu asil gerçek gün yüzüne çıkacaktır. Bizim Ona lâyıkıyla ümmet olabilmemiz veya bunun gayreti içinde olmamız, bizleri Onunla kardeş yapacaktır.
Bu çalışmamızda öncelikle İslâm eksenli bir kardeşlik kavramını irdelemeye çalıştık. Konuyla ilgili olarak zihin yoran değerli âlimlerimizin görüşlerinden oldukça istifade ettiğimi belirtmek isterim. Kaynaklar bölümünde isimlerini ve eserlerini zikrettiğim muhterem üstatlarımı dualarımla anıyorum.
Kitabımızın birinci bölümünde İslâm eksenli kardeşliği, Kuran, Hadis ve Siyer muhtevasında ele aldık. Eserin ikinci bölümünde Efendimizle nasıl kardeş oluruz? sorusuna cevap aramaya çalıştık. Sorunun cevabını, Kuranda Rabbimizin bizlerden olan taleplerinde/beklentilerinde bulduğumu belirtmek isterim. Tabii ki cevapları Kuran ekseninde arttırmak mümkündür. Ancak hedeflediğimiz okuyucu kitlesini ve kitabın maksadını göz önüne aldığımızda ayrıntılardan ziyade genel ilkeler çerçevesinde kitabı sınırlamayı uygun buldum.
Eserin en genel amacı olarak şunu ifade etmek isterim: Bizleri saadet yurduna kavuşturmak için gönderilen aziz Peygamberimizi yakından tanıdıkça Ona olan muhabbetimizin arttığını hissettim. Bu muhabbetin baki/kalıcı olması bizlerin samimiyetiyle alâkalıdır. Bu samimiyeti muhafaza ettiğimiz oranda Onunla kardeşlik hukuku oluşturduğumuzu hissedeceğiz. Eğer yüreğimizde bu hukuku oluşturabilirsek, artık gündelik yaşantımızda hayatımızın ser levhasını Peygamberimiz oluşturacaktır. Bizler, karşılaştığımız her durumda, yapacağımız her işte, üreteceğimiz her düşüncede Peygamberimiz olsaydı ifadesini kullanmalıyız. Bu değerlendirmeyi yaptıktan sonra da o, Aziz Peygamberin hilâfına hiç bir davranışımız, işimiz, düşüncemiz olmayacaktır.
İşte bütün bunlar bizleri aziz Peygamberimizle kardeş kılacaktır. Tüm peygamberlerimizin ortak ibadetlerinden olan namaz gibi muhteşem bir ibadetin müdavimleri olmak, Onunla kardeş olmak için secdeye attığımız en önemli imzamız olacaktır.
Okuyucu kardeşlerim! Sabır ve samimiyetle bu kitabı okuduğunuz takdirde kalbinizde bir yumuşama, bir sıcaklık hissedeceksiniz. Okuduklarınızdan memnun olduğunuz, halinizden, davranışlarınızdan, sözlerinizden, hatta yüreğinizin yumuşamasından belli olacaktır. Bir mümin için bu dünyada aziz Peygamberine kardeş olabilmek için cehd/gayret etmekten daha güzel ne olabilir ki?
Aziz Peygamberimizin, Beni görmedikleri halde bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim1 diye buyurduğu kardeşlerinin arasına katılmak için haydi bismillâh.
Ömer Naci Yılmaz
Ürün Detayı
ISBN: 9786353223600
Yayıncı: Bengisu Yayınları
Yazar: Ömer Naci Yılmaz
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 116
Ağırlık (gram): 116.00
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 13.50
Boy (cm): 20.00
Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Başa Dön