Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Adalet Yayınevi > Kat Mülkiyeti Kanunu Ve İlgili Mevzuat
Kat Mülkiyeti Kanunu Ve İlgili Mevzuat

Kat Mülkiyeti Kanunu Ve İlgili Mevzuat

Adalet Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%10 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 62,1 TL
Etiket Fiyatı: 69 TL
Kazancınız: 6,90 TL
Kazanacağınız Puan: 124
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
-Kat İrtifakı Kat Mülkiyeti Devre Mülk Devre Tatil Kuruluşu ve Yönetimleri
-Maliklerin Oturma Hakkı Sahiplerinin Kiracıların Özürlülerin Yöneticilerin Denetçilerin Hakları ve Borçları
-Maliklerin Kurul KararlarıKararların Bozumu Davaları
-Devre TatilSözleşmelerÖrnek UyarılarÖrnek Dilekçeler Sorunlar ve Çözümleri

Günümüzün sosyal ve ekonomik koşulları, şehre göç ve nüfus artışı, yeni yapıların inşasını, birbirini komşu olarak seçme olanağı olmayan insanların, bir apartmanda, bir sitede oturmasını ya da bir işyerinde birlikte çalışmalarını zorunlu kılmıştır.
Değişik yerlerden ve kültürlerden gelen insanlarla birlikte yaşamaktayız, hoşgörülü olmalıyız, kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına yapmamalıyız. Herkes hoş görülü olmayabilir, ama herkes sevse de sevmese de yasalara uymak zorundadır. Haklarımız ve borçlarımız yasalarla belirlenmiştir. Yasalara uymakla huzurlu yaşam yolunda bir adım atmış olacağız. İnsanlar yasalara uyarsa, hakkını bilir haksızlık yapmazsa, hakkını çiğnetmez ve başkalarının da hakkını çiğnemezse şerefiyle yaşar.
İşlerimizde başarılı olabilmemiz, evimizde, bağımsız bölümümüzde, apartmanımızda, sitemizde ve işyerimizde, her yerde kendimizle, komşularımızla, yönetimle, insanlarla, barış içinde olmamızla doğru orantılıdır. Bunun içinde sorun yaratmamalı, kimseye haksızlık etmemeli ve başkalarının da haksızlık yapmasına fırsat vermemeli, haksızlıklarına göz yummamalıyız. Bu da bizim ve başkalarının haklarının ne olduklarını iyi bilmemizle ve bunları korumakla olur.
Bu kitap, ekonomik ve sosyal zorlukların ve uyuşmazlıkların giderilmesi için çıkartılmış olan Kat Mülkiyeti Yasasının uygulanmasına, hak ve adaleti sevenlere bir katkıda bulunmak için yazılmıştır. Bir apartmanda ya da sitede oturmaktan kaynaklanan haklarımız, Türk Medeni Yasasında, Kat Mülkiyeti Yasasında, Borçlar Yasasında, İş Yasasında, Sosyal Güvenlik Yasasında ve bazı yasaların bazı hükümlerinde düzenlenmiştir. Bu kitapta yasalarda düzenlenen haklarımızın ve borçlarımızın neler olduğu, bunları nerede ne zaman ve nasıl kullanacağımız, anlatılmış ve örnekler verilmiştir.
Kitap, sadece hukukçuların değil, irtifak hakkı sahiplerinin ve kat maliklerinin, devre mülk hakkı sahiplerinin, her hangi bir bağımsız bölümden hukuki yaralanma hakkına dayanarak oturanların, kiralayanların, kiracıların, kat malikleri kurulunun, yöneticilerinin, özürlülerin ve yapı görevlilerinin bilmesi gereken konuları içermektedir.
Kitap, sekiz bölümden ve on üç kısımdan meydana gelmektedir Kitapta kat irtifakı, kat mülkiyeti, devre mülk, kat irtifakının kurulması ve irtifak hakkı sahiplerinin hak ve borçları; kat mülkiyetinin kuruluşu, kat maliklerinin, kiracıların, bağımsız bölümde her hangi bir hukuki nedene dayanarak oturanların, yöneticinin, bina, site ve iş merkezi görevlisinin, devre mülk sahiplerinin hak ve yükümlülükleri, bunlar arsında çıkan sorunların çözümleri, bina, site ve iş merkezi görevlilerinin, yöneticinin işten çıkarılması, kat irtifakının ve kat mülkiyetinin sona ermesi anlatılmış; konularla ilgili kanunlar, yönetmelikler, Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Kararları ve Yargıtay Daire Kararları, sorunlar ve çözümleri ile devre tatil eklenmiştir.
Yaşamda en çok karşılaşılan olaylar, davalar şeklinde incelenmiş, yasalar, Yargıtay İçtihadı Birleştirme, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ve Yargıtay Dairelerinin Kararları ışığında çözümleri verilmiş, hangi hak ya da olay için hangi yerdeki hangi mahkemeye nasıl başvurulacağı, başvuru zamanları gösterilmiş, dilekçe, sözleşme ve uyarımname örnekleri eklenmiştir. Aranan konunun kolay bulunması için kitaba içindekiler dizini, ilgili yasa maddeleri dizini, anlamdaş deyimler, sözcükler ve kısaltmalar eklenmiştir.
Herkese hakkını veren ve vermek için çabalayanlara, haksızlık önünde eğildiklerinde haklarıyla birlikte onurlarını ve şereflerini de kaybedecekleri kanısında olanlara saygılarımla.
Ürün Detayı
ISBN: 9786051462370
Yayıncı: Adalet Yayınevi
Yazar: Muzaffer Özer
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 934
Cilt: Karton
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön