Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Birsen Yayınevi > Malzeme Bilimine Giriş
Malzeme Bilimine Giriş

Malzeme Bilimine Giriş

Birsen Yayınevi
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 11,11 TL
Etiket Fiyatı: 13,89 TL
Kazancınız: 2,78 TL
Kazanacağınız Puan: 22
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Kristal kusurları ve atom hareketleri konusunda yeni bilgiler veril­miş ve bu bölüme iki ayrı takdim şekli uygulanmıştır: (a) Malzemenin elektrik özellikleri, birinci baskıda olduğundan daha evvel ele alınmış ve böylece Bölüm 6, 7 ve 8 de metaller, plâstikler ve seramikler görülürken mekanik özelliklerle elektrik özelliklerin aynı zamanda incelenmesi sağ­lanmıştır. (b) Birinci baskının son beş bölümünü oluşturan uygulama özellikleri kısmen, kullanılmakta olan malzemenin kalıcılığını (stabilite) inceleyen bölümün bir kısmına eklenmiştir. Uygulama özelliklerinin geri kalan kısmı, daha evvel metal, plâstik ve seramik malzemenin özellikleri­ni anlatan kısımlara katılmıştır. Bu yeni dağıtım daha lojik ve verimli bir anlatış sağlamaktadır.
Örnek problemlerle ödev problemleri gözden geçirilmiş, önemsizleri atılarak yenileri eklenmiştir.
Bütün bu değişmeler yazarın ve arkadaşlarının öğretim sırasında edindikleri gelişmeler sonucu kararlaştırılmıştır. Böyle bir ders kitabının değişik fakülte ihtiyaçlarını karşılaması ge­reğini göz önüne alarak, zaman darlığı nedeniyle hangi kısımları atlama­sı uygun olacağını düşünecek öğretim üyesinin bu problemine yardımcı olmak üzere, hangi kısım örnek ve problemlerin atlanabileceği, önlerine kalın bir nokta () konmak suretiyle gösterilmiştir. Bu şekilde işaretle­r-nen kısımlar dersin sonrası için önşart olmamakla beraber, aynı şekilde
işaretlenmiş sonraki bazı kısımlar için önşart olabilir. Böylece, öğretim . üyesi istediği gibi zamanını ayarlayabilir. İşaretlenen bölümlerde (a) mü­hendisler için enteresan örnekler (p-n kavşakları gibi), (b) ilk baskıda olmayan bazı yeni veya daha ileri }rifgiler (meselâ, sıcaklık ile yayınma katsayısı arasındaki bağıntı), ve (c) birinci baskıda bulunan ve fakat kısa süreli derslerde şart olmayan bilgiler (meselâ, grafitleştirme uygu­laması) vardır.
Böyle bir kitap tek adam projesi olamaz. Yardımcı bütün fakülte Ve arkadaşlarıyle sayısız öğrencilerin yardımlarmı ayrı ayrı belirtmeye im­kân olmamakla beraber, yazar bu fırsattan yararlanarak hepsine minnet­lerini arzeder. Diğer müesseselerdeki birçok meslekdaşın birinci baskı için yaptıkları düzeltme, tavsiye ve mütalâaları ikinci baskıda çok yararlı olmuştur. Kendilerine ve özellikle yazar ile sıkıca çalışan, Michigan Üni­versitesinden Profesör W. C. Bigelow, M. I. T. den Profesör Morris Co­ teşekkürler arz edilir. Ann Arbor'da bayan Dolores Gillies ve ftead­ing'de Addison-Wesley personeliniri yardımları teşekkürle anılır.

İÇİNDEKİLER
MÜHENDİSLİĞİN MALZEME İHTİYACI
ATOM BAĞLARI
ATOMLARIN DİZİLMESİ
YAPI AHATALARI VE ATOM HAREKETLERİ
ELEKTRON DÜZENİ VE ÖZELLİKLER
METAL FAZLARI VE ÖZELLİKLER
ORGANİK MALZEME VE ÖZELLİKLERİ
SERAMİK MADDELER VE ÖZELLİKLERİ
Ürün Detayı
ISBN: 9789755110461
Yayıncı: Birsen Yayınevi
Yazar: Lawrence H. Van Vlack
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 13,5
Boy (cm): 21,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön