Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar > Matematiksel Modelemeye Disiplinler Arası Bakış; Bir Stem Yaklaşımı
Matematiksel Modelemeye Disiplinler Arası Bakış; Bir Stem Yaklaşımı

Matematiksel Modelemeye Disiplinler Arası Bakış; Bir Stem Yaklaşımı

Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Arkadaş Fiyatı:
Etiket Fiyatı: 28 TL
Kazancınız:
Kazanacağınız Puan: 56
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması

2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nde belirtilen hedeflerden üç tanesinin bu kitabın içeriğiyle doğrudan ilişkili olduğu söylenebilir. Bu hedefler; 21. yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırmak, disiplinler arası yaklaşımlarla öğrencileri yeniliğe açık bireyler olarak eğitmek ve bu değişimi sağlayacak donanıma sahip öğretmenleri yetiştirmek. TÜBİTAK’ın desteklediği 117K169 nolu “Matematiksel Modelleme Yoluyla Bir Öğrenme Ortamının Tasarlanması, Uygulanması ve Değerlendirilmesi: Disiplinler Arası Geçiş” projesi de bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik olarak yürütülmektedir. Elinizdeki kitap bu projenin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Bu kitaptaki amacımız matematiksel modellemeyi sadece matematik disiplini açısından ele almak değil, STEM yaklaşımına geçiş için bir araç olarak kullanmak ve böylece disiplinler arası bir yaklaşım ortaya koymaktır. Burada tanımladığımız “Disiplinler Arası Matematiksel Modelleme [DMM]” kavramı matematik ile diğer STEM disiplinlerinden (Fen Bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik) en az birini içermektedir. Bu kitabın I. Kısmında matematiksel modellemenin genel özellikleri, tarihsel gelişimi ve eğitim-öğretim programlarındaki yerinin yanı sıra, matematiksel modellemeyle ilgili farklı yaklaşımlar, matematiksel modelleme süreci ve modelleme yeterlikleri derinlemesine tartışılmıştır. Ayrıca, disiplinler arası matematiksel modelleme anlayışı da açıklanmıştır. Kitabın II. Kısmında matematik ve fen bilimleri alanında etkinlik kavramı tanıtılmış, bir etkinlik olarak matematiksel modelleme kavramı tartışılmış ve disiplinler arası yaklaşım ve öğrencilere sunduğu fırsatlar üzerinde durulmuştur. Bu kısımda ayrıca matematiksel modelleme etkinliklerinin özellikleri ve bu etkinliklerin sınıfta etkili bir şekilde uygulanabilmesi için gerekli öğretmen bilgi ve becerilerinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Kitabın 3. Kısmında ise, proje ekibimiz ve projeye katılan matematik ve fen bilimleri öğretmenleri tarafından oluşturulan etkinlikler sunulmuştur.

Bu kitabın hedef kitlesi, Matematik ve Fen Bilimleri araştırmacıları, öğretmenleri, öğretmen adayları ve program geliştiricilerdir.

Ürün Detayı
ISBN: 9786052414712
Yayıncı: Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar: Ramazan Gürbüz,Muhammed Fatih Doğan
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 184
Ağırlık (gram): 184.00
Cilt: Ciltsiz
En (cm): 16.00
Boy (cm): 23.50
Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Başa Dön