Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Erkam Yayınları > O Fatımatü'z Zehra'dır
O Fatımatü'z Zehra'dır

O Fatımatü'z Zehra'dır

Erkam Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%1 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 34,65 TL
Etiket Fiyatı: 35 TL
Kazancınız: 0,35 TL
Kazanacağınız Puan: 69
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Bu kitap Hz. Fâtıma hakkındadır. Rasûlullah (s.a.v.)in şerefli nesebi onunla devam etmiştir. O büyük insan ki onun hal tercümesi, târihi ve hayatının akışı Hz. Mustafâ (s.a.v.)in sîretinden ve İslâm târihinden aslî bir bölüm sayılır. O Rasûlullah (s.a.v.)e destek olmuş, Onunla birlikte mücâdele etmiş ve eziyetlere katlanmıştır. Annesinin vefâtından sonra da Ona hizmet etmeye ve Onu gözetmeye âmâde olma konusunda hırs göstermiştir. Allah onların hepsinden râzı olsun.
Bu asil kadının târihinden bahsettiğimizde İslâm ümmetinin târihinden aslî bir bölümü gözümüzün önüne getirmiş oluruz İlk sıkıntıdan îtibâren Mekkede ilk mücâdele yıllarından îtibâren Kureyşin zulmü Kureyşin kasveti Kureyşin baskısı O ise cesur, güçlü, sabırlı, itâatkar, edebli ve koruyucu olarak babasının etrâfında
Bu yüzden bu kitabımı ona (r.anhâ) tahsis ettim. Bu kitapta onun hayatını gençlerin önüne sermeye çalıştım. Dâvetin başındaki bu zifiri karanlık devrenin, cihâd ederken ve kelime-i tevhîde çağırırken Rasûlullah (s.a.v.)in karşılaştığı büyük sıkıntının târihi ile onun tarihini irtibatlandırdım Hz. Peygamber (s.a.v.) risâleti tebliğ edip emâneti yerine getirene ve ümmete nasîhat edene kadar sabretti. Allah Sübhânehû ve Teâlâ Medîneye hicret etmesine izin verene kadar Allah yolunda cihâd etti. Allah Azze ve Celleye kavuşana kadar devrini ikmâl etti ve yürüyüşünü tamamladı Emâneti yerine getirdi Ölüm gelene kadar risâleti tebliğ etti, ümmete nasîhat etti ve Allah yolunda cihâd etti
Bu yüzden bu kitabımda Hz. Fâtımadan bahsederken bütün gücümle hakîkatleri gençlerin önüne koymaya çalışacağım Aşırıya kaçmadan Korkutmadan Çünkü bu fazîlet sâhibi hanımın târihi büyük hâdiselerle, şerefli sahnelerle, yüce ahlâkla ve sâdık mücâdelelerle doludur.
Sahih rivâyeti ortaya koymak, ona ışık tutmak ve açıklamak şeref olarak bize yeter Sonra ise gençleri bu yüce hanımın hayatına bağlamaya, onlara yol göstermeye ve ellerinden tutmaya çalıştık ki şunları bilsinler:
Fâtıma kimdir?..
Üstlendiği rol nedir?..
İslâma dâvette onun sabırlı, sâdık, kendisini Allah için adamış ve bütün olanlara katılmış olmaktan dolayı da mutlu olduğu şerefli ve büyük sahneler nelerdir?
Sonra Mekke-i Mükerremedeki sıkıntıyı takip eden döneme ve onun Medînede nasıl Sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin yakınında bulunup Babasının annesi Fâtıma lakabını almayı hak ettiğine ışık tutacağız.
Olabildiğince Ona en çok benzeyen oydu:
Yürüyüşünde
Oturuşunda
Rasûlullah (s.a.v.)den bir parçaydı
Bu kitabımı gençlere takdim ediyorum.
Allahtan onu faydalı olmasını, bu yüce hanımın sîretini açıklamaya ve kolay öğrenmeye, çocuklarımızın onunla irtibatını sağlamaya yardımcı kılmasını niyaz ederim. Böylece onlar ona, annesine, babasına ve çocuklarına âit bu değerli ve parlak tarihten aslî bir bölümü öğrensinler.
Temiz ve değerli bir sülâle...
Birbirinden meydana gelen bir nesil
Ürün Detayı
ISBN: 9789944832120
Yayıncı: Erkam Yayınları
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 336
Cilt: Karton
En (cm): 17
Boy (cm): 24
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön