Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Maliye ve Hukuk Yayınları > Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi
Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi

Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi

Maliye ve Hukuk Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%20 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 52 TL
Etiket Fiyatı: 65 TL
Kazancınız: 13,00 TL
Kazanacağınız Puan: 104
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
BİRİNCİ BÖLÜM'de küreselleşme olgusu oldukça geniş bir biçimde ele alınmış ve özellikle vergi meseleleri üzerindeki etkileri incelenmiştir.

İKİNCİ BÖLÜM'de OECD'nin vergilendirme alanında öncelik verdiği ortak çalışma konuları ele alınmıştır. Bu çerçevede, vergi rekabeti ve haksız vergi rekabeti meselesi açıklanmış, vergi cennetleri, kıyı bankacılığı, tercihli özel vergilendirme rejimleri gibi zararlı vergi rekabetine yol açan düzenlemeler ve transfer fıyatlaması gibi gerçek kazancın tespitine imkan sağlayan müesseselere değinilmiş, elektronikticaretin vergilendirilmesi konusundaki güçlükler ve sağlanan gelişmeler vurgulanmış ve rekabeti bozan ve ayırımcılık yaratan uygulamalara karşı yapılan mücadeleler ve öngörülen önlemler anlatılmıştır. Bu BÖLÜM'de ayrıca vergi türleri itibanyla yapılan değerlendirmelere de yer verilmiştir.

İzleyen ÜÇÜNCÜ BÖLÜM'de Avrupa Birliği'nin (AB'nin) konuya yaklaşımı ve TürkiyeAB ilişkilerindeki gelişmeler kısaca anlatıldıktan sonra, vergilendirmede uyum gereği, vergi uyumlaştınlmasmın kapsamına ve bu hususta karşılaşılan engellere değinilmiş, vergi uyumlaştırılması konusunda ulaşılan sonuçlar ve vergi kaçakçılığının önlenmesine ilişkin çalışmalar vurgulanmış ve AB vergi politikalarının genel yaklaşımı incelenmiş ve değerlendirilmesi yapılmıştır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM'de ise önceki Bölümlerde yer alan görüşlerin ve yapılan düzenleme ve çalışmaların ışığında ülkemiz vergi sistemi açısından önemli ve gerekli konular ve özellikle vergilendirilmemiş mali güç üzerinde durularak mevcut durumun bir fotoğrafı çekilmiş ve tespit ve değerlendirmelerde bulunulmuştur.Burada değinmek istediğim önemli bir nokta, bu birinci baskıda esas itibarıyla 2006 yılı başlarına kadar mevzuatımızda yapılan düzenlemelerin değerlendirme konusu yapılmış olmasıdır.Gelecek baskıda 2006 yılı içinde sağlanan gelişmelere de yer verileceği tabiidir.
Dış ekonomik ilişkilerimizin serbest ve rekabetçi bir küresel ortamda cereyan ettiği göz önünde bulundurulursa, vergi uyumlaştınlmasmın (tax harmonization) ülkemiz için her zamankinden daha öncelikli ve önemli hale geldiği söylenebilir. Nitekim, TürkiyeAvrupa Birliği Müzakere Çerçeve Belgesinde de değinildiği üzere, bu konu yapılması gereken işler listesinin ayrı ve önemli bir faslını oluşturmaktadır.

Bütün bu hususlar dikkate alınarak, sonuncu ve BEŞİNCİ BÖLÜM'de varılan sonuçlara değinilmiş ve yapılması gerekenlerle ilgili önerilerimiz sunulmuştur.

Konu Başlıkları
Küreselleşmenin Tarihçesi ve Bugünü
OECD Bünyesinde Vergilendirme Alanında Yapılan Çalışmalar
Vergilendirmede Uyum ve Avrupa Birliği'nde Vergilendirme Konularında Yapılan Ortak Çalışmalar
Türk Vergi Sisteminin Bugünkü Yeri ve Değerlendirilmesi
Ürün Detayı
ISBN: 9789944570725
Yayıncı: Maliye ve Hukuk Yayınları
Yazar: Biltekin Özdemir
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 320
Cilt: Karton
En (cm): 16,5
Boy (cm): 23,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Başa Dön