Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
Google+ FaceBook Twitter
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
Arkadaş Kitabevi > Kitap > Espas Yayınları > Unvan-sız ,Untitled
Unvan-sız ,Untitled

Unvan-sız ,Untitled

Espas Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%27 İndirim
Arkadaş Fiyatı: 47,31 TL
Etiket Fiyatı: 64,81 TL
Kazancınız: 17,50 TL
Kazanacağınız Puan: 95
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması
Doranın projesi çağdaş Türk fotoğrafçılığına önemli bir katkıdır. Aynı zamanda
yaşamının yarısında emeğiyle bir arada bulunduğu çalışan arkadaşlarının insancıl
yüzlerini ortaya çıkarmaktır. Elinizde tutmakta olduğunuz bu çalışma, onun
insanlık hallerine duyduğu derin tutkusunun ve fotoğraf sanatına adanmışlığının
ürünüdür. Ken Light
İnsanlık tarihindeki önemli dönemeçlerden biri endüstri çağı ile birlikte başladı. Bu çağda, makineler sayesinde üretim çoğalırken, fotoğraf makinesi diye bir tanıklık üretme ve tanıklıkları çoğaltma aracı da ortaya çıktı.
Geçtiğimiz yüzyılda Bosch firması, endüstri çağının imalat sanayii alanındaki uluslararası figürlerinden biri oldu. Makineleri kullanarak kol emeği ile üretim yapan mavi yakalıların yarattığı irili ufaklı ev aletleri yüksek bir piyasa değeri yarattı. Yine geçtiğimiz yüzyılda belgesel fotoğraf yöntemiyle hikayeler anlatan fotoğrafçılar, endüstri çağının üretim süreçlerine çeşitli boyutlarıyla tanıklık ettiler...
Yorumuna güvenilir kişiler, artık endüstri çağının tamamlandığını, yerini bilişim çağının aldığını söylüyor. Makineleri kullanarak yapılan üretim ise yerini hizmet üretimine ve bilgi çağının değişen değerlerine bırakıyor.
Dora Günel ÜNVAN-SIZ kitabında, B/S/H firmasının bu değişim sürecinde Türkiyedeki işletmelerinde hizmet üreten büro çalışanlarının, üretim sürecine bilgileri ve organizasyon yetenekleri ile katılan mavi yakalıların hikayelerini anlatıyor.
Günümüz belgeselcileri,çağın değişimini anlamak için kah endüstriyel üretimin kalıntılarına, kah bilişim çağına geçişin öncellerine bakıyor. Dora Günel de, yıllardır çalıştığı B/S/H firmasında, çoğunu gayet yakından tanıdığı insanların iş yerindeki ve özel alandaki hallerine bakıyor. Bize anlattığı hikaye aynı zamanda bir bölünmüşlük baladı. Tıpkı kitabın ismiyle işaret ettiği gibi: ÜNVAN-SIZ...
Özcan Yurdalan
Dora Günel:
Dora Günel 1957 yılında Kamanda doğdu. Fotoğrafa 1978 yılında AFSAD'a (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Dernegi) katılarak başladı. Fotografları ilk defa "Türkiye'de Kadın" isimli sergide yer aldı. 1982-1985 yılları arasında AFSAD Yönetim Kurulu'nda görev yaptı. Günel, Fotoğraf Vakfı Kurucuları arasında yer alıyor.
AFSAD bünyesinde "Ankara" ve "Denizi Yaşayanlar" adlı belgesel fotoğraf projelerine katıldı.
1995 yılında "Birikimler" isimli kişisel sergisini açtı. "Birikimler", "Karadeniz", "Dar Sokaklar Sıcak İnsanlar" adlı saydam gösterilerini yaptı. Fotoğrafevi, İFSAK, Fotoğraf Vakfı gibi kurumlarda eğitim seminerleri verdi. Fotoğrafta foto öykü üzerine yoğunlaştı ve bu konuda fotoğraf atölyeleri gerçekleştirdi.
Büyük Marmara Depreminde Dayanışma Gönüllüleri ve Enfants du Monde grubu ile düzenlenen Fotoğrafçı Çocuklar atölyesinin tüm çalışmalarında görev aldı.
Kemal Cengizkan ile birlikte İçka l p a kçı Çıkmazı- Bir Sokağın Monografisi adlı çalışmayı gerçekleştirdi. Bu çalışma sosyologlar Gamze Toksoy, Gülay Kayacan ve Ebru Soytemel ile tamamlanarak 2002 yılında kitap haline getirildi. Sergi Türkiye dışında Berlin- Almanya, Gras- Fransa ve Kıbrıs'ta da izlenime sunuldu.
Daha sonra yine bir semt kültürü üzerine hazırlanan foto öykülerden oluşan Kadırga: Müseccel Marka isimli çalışmasını tamamladı. Bu çalışma da İFSAK'ın düzenlediği Fotoğraf Bienalinde ve Fotoğraf Vakfı'nın düzenlediği Ulisfotofest'de (Uluslararası İstanbul Fotoğraf Festivali) gösterildi. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Kadırga Meydanında izlenime sunuldu.
Annesinin ölümünden yola çıkarak Doğum, Yaşam, Alzheimer, Ölüm isimli projeyi gerçekleştirdi.
İzzet Baysal Huzurevi'nde yaptığı Güz Gülleri adlı çalışma 2008 yılında İstanbul ve Çanakkale'de sergilendi.
Dora Günel, ulusal ve uluslararası fotoğraf projelerinde danışmanlık yapıyor.
1975 yılından bu yana BSH Ev Aletlerinde çalışıyor.
Ürün Detayı
ISBN: 9786054363117
Yayıncı: Espas Yayınları
Yazar: Dora Günel
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 271
Ağırlık (gram): 1815.00
Çeviren: Oğulcan Günel,Kemal Cengizkan,Gökhan Sığın
Cilt: Ciltli
En (cm): 24.00
Boy (cm): 31.50
Kağıt Cinsi: Kuşe

Başa Dön