3
Kısa Ürün Açıklaması

Dünyaya sığamamış bir türlü Lenz, ne çocukluğunda aldığı din eğitimi ne gençliğinde parçası olduğu edebiyat çevreleri içindeki akışlara bir yön verebilmiş. Nereye gitse, kime elini uzatsa yetmemiş, yetişememiş, zihnindeki yaraları iyileştirecek bir yol açılmamış önünde, bir dönem derslerini takip ettiği Kant’ın kuramları da şifa olamamış bu kırılgan ruha, ne de onun önerisiyle yaptığı Rousseau okumaları. 
 
Büchner’in metni Lenz’i 20 Ocak-8 Şubat 1778 tarihleri arasında Strazburg’un bir dağ köyünde yakalıyor, içindeki çalkantıyı yatıştırmak umuduyla sığındı Devamını Gör

Türü
:
Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
:
47
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
8/2023
Boyutlar
:
15.0 x 19.5
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786257917230
adet
payment Kredi Kartına Taksit İmkanı
Planlanan Teslimat
:
21.05.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • Dünyaya sığamamış bir türlü Lenz, ne çocukluğunda aldığı din eğitimi ne gençliğinde parçası olduğu edebiyat çevreleri içindeki akışlara bir yön verebilmiş. Nereye gitse, kime elini uzatsa yetmemiş, yetişememiş, zihnindeki yaraları iyileştirecek bir yol açılmamış önünde, bir dönem derslerini takip ettiği Kant’ın kuramları da şifa olamamış bu kırılgan ruha, ne de onun önerisiyle yaptığı Rousseau okumaları. 
   
  Büchner’in metni Lenz’i 20 Ocak-8 Şubat 1778 tarihleri arasında Strazburg’un bir dağ köyünde yakalıyor, içindeki çalkantıyı yatıştırmak umuduyla sığındığı sosyal reformcu papaz Oberlin’in himayesindeyken. Ama olmuyor, bu kısacık zaman diliminde bile fırsat bulduğunda kendine zarar vermekten geri durmuyor Lenz, hiç istemese de yanlarında kaldığı ev halkını sürekli tedirgin ediyor. Geçirdiği sert krizlerden birinin ardından gerisin geri şehre gönderiliyor bu sarı bukleli, mahsun yüzlü genç adam.


  Büchner bu novellayı yıllar sonra tesadüfen eline geçen Oberlin’in günlüğünden yola çıkarak yazmış, Lenz’in genç yaşında Moskova sokaklarından birinde ölü halde bulunduğu o haziran gününden yıllar sonra.

   

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.